Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8583
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#571 Nový příspěvek od bourač »

Mácháč - Ml. Boleslav - PHA. - Mělník - Mácháč. Všude vlhko, občas deštíček.
Námraza fuč, přesto to v jedné mělnické zatáčce klouzlo.
Na štědrodenní odpolední čas - provoz značný. :zapomel:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20859
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#572 Nový příspěvek od ota »

Byl jsem odpoledne na procházce. V 14:30 jsme šli po silnici do lesa. Naše druhá dlouhá trasa. Tam a zpět asi 2 km po silnici. Za celou dobu jedno auto. Jinak nic. Na silnici klid. Odpoledne kolem jeden janek na motorce. Řvalo mu to jako prase!

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#573 Nový příspěvek od exot »

Těch zažitků je spousta.Dělam ve firmê kde je v arealu i STK kde je u vjezdu cedule 20 km a jine značky vyjma tech na parkovani tam nejsou tudíš prednost zprava jak vyšitá!
Dost často vozím na lakovnu i dlouhé véci nebo je nalakovane vyvažim na montaž a tak podobně .Na Vzv mame udělatko co mu říkáme čůro a na tom čůru to na dvou popruzích vozím aby k tomu nebyl potřeba další člověk.
Pochopitelné to čumí třeba 6 m před VZV no a když objiždim budovu nevidím za ní a dost často se mi stáva že nejen ze tam navštěvnici STK nejezdi 20km/h ale jestě se stráááášně diví když jim tam zprava "vykouknu " s takovym překvapením. Naposledy tam na mě troubilo nějake jelito v naklaďáku od Zikudy.

Nebo když se nakládá větsina lidí jsou v pohodě pěkně počkaj az se jim ukáže ale jsou i telata co jsou schopny vjet za couvajici jestěrkou co ma na vidlich 5 tun
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15808
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#574 Nový příspěvek od oco13 »

Hento sa stalo mne s Festerom Juniorom - mám na plote z oboch strán brečtan a preto výjazd z dvora je absolutne naslepo. Vychádzal som von a aby nedajbože ma niekto netrafil tak som lopatu na čeláku dvihol celkom hore. Vysunul som sa pomaly von a zrazu počujem pískať brzdy, len som sa drapol volantu a čakal ranu :typek: . Kurierka na dodavke dobrzdila tak 15 sm predným sklom od mojej lopaty. Ale účinok to malo odvtedy tak pomaly chodí po uličke. :smich:
Inak tiež cúvanie z dvora s lyžinami len trpnem lebo decká na bicykloch letia dolu uličkou jak besné - a tie lyžiny pokial sú prázdne , lahko prehliadneš. :-/

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8583
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#575 Nový příspěvek od bourač »

STK v Turnově jsem si oblíbil, neúplatní mechanici, ale odsejpá to tam. Člověk tam nečeká hodiny, nemusí se objednávat bůhví jak dlouho předem. Prostě přijedeš a TK nebo evidenčka za chvilku hotovo. A následně pokračuješ na nedaleký odbor dopravy.
I tady je to fofr a vstřícní úředníci, s problémem poradí a ihned vyřeší. Neposílají tě pryč kvůli kravinám. Umí, vědí a vyřeší na počkání.
Že tam Honzo jezdíš ještěrou, s dopředu pár metrů čumícím čůrem - z místa který není vidět - jsem nevěděl.
Budu si na tebe teda dávat bacha :smich:
I když si myslím že profík by měl s takovým nákladem raději couvat - na nepřehledné místo.
Přednost v jízdě "z prava" jde dost těžko aplikovat v uzavřeném areálu kde není zjevné co je křižovatka, co je místo ležící mimo vozovku, kde je okraj komunikace atd.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15808
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#576 Nový příspěvek od oco13 »

Bourači - to v našom uzavretom areali by si sa z toho pototo. :smich:
Všade značky , šípky, každá kategoria má cesty značené inou farbou, cez jednu bránu može kamion, cez inú vozík, peši pomaly aby si lietal. Krízové situacie ale sú tam na dennom poriadku, lebo ak ti robotník vybehne spomedzi dvoch štosov paliet, tak aj pri 5km/h je dosť velká šanca že ho trafíš. Ale zrkadiel, šípok, značiek tam máme požehnane. Už dokonca na križovatky nahodili aj sledovanie ak sa naraz blížia k nej dva objekty tak celá križovatka bliká a húka. A posledný výmysel bol náramok na ruku a ak je v okruhu 5m jašterka tak ti trasie rukou. Neviem či to ešte niekto nosí, lebo sme chodili ako keby sme mali Parkinsona. :typek:

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8583
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#577 Nový příspěvek od bourač »

Švestky vyžadují při silniční kontrole doklady potřebné k provozu vozidla. Už chtějí jen OP + ŘP,
osvědčení a pojistku nechtějí.
Prý všechno vidí ihned po zadání SPZ do jejich systemu.
Že vidí emise vím už delší dobu, teď vidí ještě než vylezou z auta i pojistku, technickou i emise. :shock:

A je dobré nežrat za jízdy oplatky čokolády atd, detekce na alkohol hlásí klidně 0,3promile :shock: je třeba počkat 5 minut a opakovat dýchání, to už tam je 0,- jenže system požaduje další kontrolu po opět 5 minutách, to je zase 0,- a system je spokojen.
Pokud je první detekce 0,- nic se nikam neposílá, pokud řidič žere za jízdy čokolády a detektor cosi ukáže tak taková situace podléhá hlášení nahoru, včetně tech dvou následných pokusů. Aby se zabránilo korupci v řadách PČR. Švestky v terénu na silnici to nemůžou nijak ovlivnit. Velký bratr je hlídá.
Poučení pro řidiče který nechce čekat 10minut = nežrat za jízdy oplatky.
Ale když má hlad je třeba švestkám říct ať počkají s první detekcí 5 minut, to bude výsledek již OK a řidič si 5 minut života ušetří pro sebe.
Naposledy upravil(a) bourač dne stř úno 08, 2023 2:48 am, celkem upraveno 1 x.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14716
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#578 Nový příspěvek od DanculSK »

Jirko, ešte že si spomenul tu poistku,
Pripomenul si mi že mám zaplatiť
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8583
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#579 Nový příspěvek od bourač »

tak to mě mrzí :smich: prepáč...
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Sadra17
Příspěvky: 6129
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#580 Nový příspěvek od Sadra17 »

bourač píše: stř úno 08, 2023 2:46 am Už chtějí jen OP + ŘP, osvědčení a pojistku nechtějí.
Prý všechno vidí ihned po zadání SPZ do jejich systemu.
možná proto už fyzicky neposílají zelenou kartu :'( pouze elektronicky
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14716
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#581 Nový příspěvek od DanculSK »

bourač píše: stř úno 08, 2023 10:08 am tak to mě mrzí :smich: prepáč...
prave že si dobre urobil....
:red:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8583
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#582 Nový příspěvek od bourač »

jel sem před chvílí po D8, Ústí => Praha,
celkem normální provoz ale osobáky :shock: na jednoho čecha dvacet německých SPZ.
A samý auta 10 - 15 let starý, né ty klasický nový (max 3 roky) auta rodilých němců. :-/
Vypadá to že turečtí gastarbajtři jedou domů pomáhat...
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

fikejz
Příspěvky: 6151
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#583 Nový příspěvek od fikejz »

Myslíš? Že by riskovali průjezd Ťokovým průsmykem (D1) při cestě na jihovýchod? Nebylo by rychlejší objet to po Německých a pak rakouských dálnicích?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14716
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#584 Nový příspěvek od DanculSK »

No tadiaľto to majú lacnejšie....
:red:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2162
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#585 Nový příspěvek od Deane7 »

bourač píše: čtv úno 09, 2023 11:31 pm na jednoho čecha dvacet německých SPZ.
To sú Česi a Slováci pracujúci v Nemecku, ak tam dlhodobo pracujú legálne tak asi musia mať ich tabuľky. V Rakúsku to tak bolo keď som tam krátko pracoval.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“