Neopravnene niceni luk

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Neopravnene niceni luk

#16 Nový příspěvek od exot »

Chlapi nijak jsem po tom nepatral ale jak je to třeba s pruhem podel pole (typicky stare uvozove cesty nebo cesty mezy poli ty cesty jsou obecni polňačky) na kterem jsou stare ovocne stromy.Ja jen ze ja a par kamosu ty stromy obcas prorizneme nemocne pokacime a vysazujeme nove a na podzim si tam oklepem jabka na mošt.Nikomu to neva lidi co tam chodi jsou radi že se někdo stara.Nicmeně by se mohl najit nějaky aktivista.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Neopravnene niceni luk

#17 Nový příspěvek od honzauta »

Podívej se do katastru, obvykle patří k louce, poli. Tak jako i v mém případě, také se o ně starám a sázím nové. Když je moštová/ slivovicová sezóna nestíhám odhánět dobrovolníky na sklizeň. Oproti tobě je zajímá jen sklizeň.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Neopravnene niceni luk

#18 Nový příspěvek od staník »

To komu cesta patří zjistíš podle katastru: http://nahlizenidokn.cuzk.cz/
Tam si zadáš katastrální území a podle mapy to najdeš po klepnutí na otazník a potom na mapu v místě zájmu.
Všechno je to o dohodě. U nás sice aleje ovocných stromů kolem obecních cest nemáme ale třeba rybník na dědině je pronajmutej za nějakou symbolickou cenu s tím že se o něj a jeho okolí bude dotyčnej starat.
Takže tam má pár ryb co mu vydra nepochytala a seče okolí.
Cesty jsou v katastru vyzančený a občas mají víc vlastníků a práv užívání.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Neopravnene niceni luk

#19 Nový příspěvek od honzauta »

Upřesnění - u nás cesty obecní, ale stronmy jsou vysázeny cca 0,5-1 m od cesty na sousedních pozemcích, nejsou tedy součástí cesty (obecního pozemku)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Neopravnene niceni luk

#20 Nový příspěvek od Antony30011 »

Exot: u nás v katastru je dle mapy plno "cest" i lány polí. Vesměs jsou to obecní pozemky. Bohužel, většinou už vedeny jako orná půda, TTP, sad, ostatní. Málokterá je ještě jako komunikace. Takže asi smůla. ALE - obec má mít zřízený passport komunikací. A dle toho nemusí být cesta vedena v katastru jako cesta (myslím je to místní účelová komunikace). Ta může být de facto na čemkoliv co je v katastru, včetně soukromých pozemků. Schválně písu že by to obec měla mít. Že to skoro žádná nemá je věc druhá :vztek:

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Neopravnene niceni luk

#21 Nový příspěvek od exot »

Nahore pisu ze ta cesta je obecni ale je tam 1,5-3 m pas meze ktery muze ale nemusi patrit k te ceste. Samozrejme ze se orientuju v katastru nicmene cary na mapach a realita muze byt drtek jina a rozhodne nebudu resit zamerovani a zvlast kdyz to neni moje .Obec tu cestu seka a vysekava to mezi stromy mulcovací rukou na traktoru. Manzelka a kamaradky tamtudy jezdi na konich takze to tam i prořezavám(kdo to delal vi co je s tim sraní).Za tech par let se ta cesta uvedla do vcelku pekneho stavu lidi tam chodi s pejsky, na prochazky a treba i behat.Obec s tim ze to tam udrzuju problem nema (nakonec nic za to neplatí a ja si odtama odvezu 1 rocne furu jablek na vlastni mošt pokud tedy jsou).
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20348
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Neopravnene niceni luk

#22 Nový příspěvek od vitex »

Jsem majitel cesty a mám ji uvedenu v katastru jako manipulační prostor.

Vedra
Příspěvky: 1381
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Neopravnene niceni luk

#23 Nový příspěvek od Vedra »

Čáry v mapách jsou nadřazeny skutečnému stavu i když pochází ještě z C. a K. mocnářství a nedávají vůbec žádný smysl.

Čáry mohou být upraveny pokud se tak dohodnou vlastníci sousedních pozemků nebo tak rozhodne soud.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“