Novinky v technice traktorů

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Novinky v technice traktorů

#76 Nový příspěvek od chobotek »

Tak snad už jde konečně do výroby a posekaných kolouchů ubyde: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/sp ... y-40396925
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Novinky v technice traktorů

#77 Nový příspěvek od Sniper »

Na jednu stranu se tady brečí, kolik mláďat se zabije sečením, na druhou stranu se spárkatá v lese přemnožuje a páchá velké škody na lesních kulturách a kor teď, kde po kůrovcové kalamitě vzniklo obrovské množství zalesněných holin.
A to se pak na stranu MS a lesáků obecně snáší kritika, že s tím nic nedělají :-/
Trochu mi to připomíná tu patrovou situaci ochranářů: Zabij bobra, zachráníš strom.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Novinky v technice traktorů

#78 Nový příspěvek od oco13 »

Sniper - vždy si treba položiť otázku tak - kto komu uberá životný priestor? Pozn. vôbec nie som ochranár, ani zvierat, ani ludí.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Novinky v technice traktorů

#79 Nový příspěvek od Sniper »

Ta otázka není tak jednoduchá a jednoznačná.
Sám jsem vnuk hajného, vyrostl jsem na hajence na samotě, sám jsem lesák a myslivec, ale zvěř už nelovím.
Mám jen určitý přehled a zkušenosti.
Těch faktorů je mnohem více.
Svým způsobem si závaží i lidi samotní.
Ovšem tahle diskuze nepatří do tohohle tématu :-/
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

palobobo
Příspěvky: 1903
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Novinky v technice traktorů

#80 Nový příspěvek od palobobo »

ako tu unas danielia zver je premnozena asi 10nasobne. Zerie vsetko uz aj priamo v meste. Redukovanie zvery slabe kazde dva roky sa zdvojnasob ich pocet. A miesto toho aby sa to predalo zjedlo tak vynakladame vela penazi na ochranu proti nim a zereme rychlene akoze zdrave meso.musel som si aj cca 4 are dateliny oplotit mizla pred ocami. V tyzdnu som vecer urobil baliky a nezavrel plit do druhe dna mi obzralu aj malu lipu co som zasadi. V okolitych lesoch ma problem narast aj mlady agat vsetko zozeru.....

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Novinky v technice traktorů

#81 Nový příspěvek od Sniper »

Ale je to hezké, když to člověk potká :)
Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Novinky v technice traktorů

#82 Nový příspěvek od pavel sk »

Na "divinu" mäso by sa aj dopyt nasiel. Ale polovne spolky to racej nestrielaju lebo sa toho nevedia potom zbavit. Neni to len o tom strelit to. Je stym robota a dalsia birokracia a vybavovacky. Keby to aj dali do nejakeho obchodneho retazca k predaju, tak to za tie ich vyrubane ceny obchodov co by si nacenili nekupi nikto. Preto su dnes polovnici ochranari hlavní, udernikov a streliva. Vzdy je im lepšie sa vychrapat sa doma pri starej v posteli ako moknut niekde na posede :smich: Ale toto je naozaj tema, ktora patri niekde indea nie do tohoto vlakna.

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Novinky v technice traktorů

#83 Nový příspěvek od tomous »

Ono je sice pěkný,že ubyde posečenejch kolouchů,ale co bude dál? Jedna věc je vidět tu krásu přírody a druhá co ty kur.y dokážou udělat na stromkách,polích. Co pak???

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Novinky v technice traktorů

#84 Nový příspěvek od oco13 »

Neviem kam to patrí , ale je to vynikajúci článik a stojí za zamyslenie
https://openiazoch.zoznam.sk/cl/224194/ ... traktoroch

fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Novinky v technice traktorů

#85 Nový příspěvek od fikejz »

Stejně tak jako nepoužívám nesvobodný software v počítačích (ani těch pracovních) jsem proti jeho nasazení kdekoliv jinde. Traktory nevyjímaje. Představa, že jsem zaplatil za traktor, abych jej směl užívat, než si výrobce vzpomene, že to stačilo, je pro mě srovnatelná snad jen s vkročením do Hádova hájemství za řekou Styx! Nebo s expanzí pekla na povrch zemský.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Novinky v technice traktorů

#86 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som ten článok pochopil a aj preto sem dal ako varovanie kam smeruje europa. Lebo si myslím že táto možnosť sa netýka len traktorov ale celkom všetkej techniky potrebnej k životu.

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Novinky v technice traktorů

#87 Nový příspěvek od jean »

Aky mate nazor na hybridne traktory? Mne to moc zmysel nedava, sak na poli robi a rekuperovat nema kedy. A smvleckou sa zas tolko nejazdi, ci? Ja traktorom nejazdim, takze len nazor laickeho pozorovatela :) Tutaj, novy Steyer https://www.agroportal24h.cz/clanky/pro ... acky-steyr

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Novinky v technice traktorů

#88 Nový příspěvek od chobotek »

Tak třeba s nějakým hůře regulovatelným primárním zdrojem by to smysl dávalo. To si každý domyslí.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Novinky v technice traktorů

#89 Nový příspěvek od jean »

O pohone parou tam nic nepisali :)

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Novinky v technice traktorů

#90 Nový příspěvek od jean »

Neviem, či je tu vhodnejšie vlákno, trochu historie https://www.idnes.cz/technet/technika/n ... chnika_erp

Prečo táto trieda traktorov zanikla? Mne sa to zdá moc šikovný stroj.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“