CO DNES NA OBED II

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO DNES NA OBED II

#7471 Nový příspěvek od vitex »

Ryzec je lepší než růžovka,ale na másle a na kmíně.Kotrč je vynikající na dršťkovou polívku.

fikejz
Příspěvky: 5995
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO DNES NA OBED II

#7472 Nový příspěvek od fikejz »

Mě tady roste spousta ryzců, jenže nevím jestli to jsou ty správný jedlý. Já je nepoznám, vím jen že jsou to ryzce. Růžovky sbírám , ty jsou dobrý, ale že by byly lepší než bedla? To bych neřekl.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO DNES NA OBED II

#7473 Nový příspěvek od ota »

Tuhle jsem taky našel ten kotrč. Ale neznám to nechal jsem ho v lese. Docela velkej kus toho byl. Já houby nejím tak je mi to fuk. Sbírám jen ty co bezpečně znám. Chodím jedním místem a tam je mech. Kdysi tam asi tahali dřevo a je to tam takové hrbaté. Na hranách těch zarostlých kolejí rostou houby podobné ryzcům. Jestli jsou jedlé nebo ne, nijak mi to nevadí, nesbírám. Tak 20 jich tam teď naposledy bylo. A ,,jedlá" ani jedna. Pak chodím na místo kde rostou klouzci. Teď měly hlavy tak kolem 12 cm průměr. Byly takový blemtavý. Taky by jich bylo aspoň 20. Nechal jsem je tam, akorát jeden menší jsem vzal. A u osiky mi skončily hřiby. Už nejsou. Už jsem sebral všechny. Zatím další nevylezly. Ale u souseda jsem nestihnul dojít. Šteluju to na kozáka, nebo možná křemenáč tam kouká z trávy. Zítra na něj nesmím zapomenout. Celej večer tady leje. To bude zmoklej. Když bude teplo tak středa čtvrtek by mohly bejt. Asi s Axisem půjdeme. Zkusím ke knížeti. Tam co byl ten hřib. Jestli tam nebudou ty žlutý. Říkáme tomu kačena. Ale je to jakýsi hřib. Zítra číhnu na net jak se kmenuje. Mám od Čárlse uloženej netovej atlas. Pantatík je má rád. Rostou jen na jednom místě u modřínu. Myslím vloni joch tam bylo aso pět. Letos zatím dva. Jeden křapák nechal jsem ho tam a druhej pěknej, šel dom.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: CO DNES NA OBED II

#7474 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

taky jsme se ryzcům vyhejbali.naši nás to za mala nenaučili(tady roste hojně ten kravskej,co k němu člověk běží,že je to hříbek a pak nic),až kolegyňka v práci mě upozornila na tuhle výbornou houbu a naučila rozpoznávat ryzce i s praktickou ukázkou.my tu známe smrkovýho ryzce . a tady jeho výskyt v houští , určování podle znaků(zelené skvrny),reakci na otlak a ronění a barva mlíka po zranění,či zakrojení https://www.houby-rostou.cz/ryzec-houba-wiki-atlas-hub/
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO DNES NA OBED II

#7475 Nový příspěvek od vitex »

fikejz píše: ned zář 25, 2022 9:23 pm Mě tady roste spousta ryzců, jenže nevím jestli to jsou ty správný jedlý. Já je nepoznám, vím jen že jsou to ryzce. Růžovky sbírám , ty jsou dobrý, ale že by byly lepší než bedla? To bych neřekl.
Takže jako zarytej houbař(bohužel málo hluboko),Vám všem garantuji,že houby mají v sobě i užitečné a zdraví prospěšné látky.A dle mých chuťových buněk vítězí a)Ryzec pravý,b)Muchomůrka růžovka,c)Bedla vysoká.Ostatní houby zatím nehodnotím-to je nadlouho.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14390
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: CO DNES NA OBED II

#7476 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...to je jen začátek , uvidím , jestli se to povede ...

Obrázek

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14523
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: CO DNES NA OBED II

#7477 Nový příspěvek od DanculSK »

Bramborak :red:
Mňam
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14390
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: CO DNES NA OBED II

#7478 Nový příspěvek od Vladimír2 »

... ne , ne , né ! Halušky se zelím , slaninou a uzeným !!! Jenom funím .

Obrázek

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: CO DNES NA OBED II

#7479 Nový příspěvek od ITS »

Bože, NÉÉ, vždyť to je jídlo ryze zimní. Nyní máme stále požívat čerstvé dary zahrádky, lesů a sadů.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14523
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: CO DNES NA OBED II

#7480 Nový příspěvek od DanculSK »

:friends: Vladiku taktiež dobrá voľba
Strapačky
8)
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO DNES NA OBED II

#7481 Nový příspěvek od vitex »

Tak dneska jsem ty halušky dal slepicím,protože mě včera zabetonovaly.Dnes jsem obědval kulajdu a poté zelňačku.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO DNES NA OBED II

#7482 Nový příspěvek od Britt »

V neděli mě navštívil kolega Fikejz, který si přijel pro selátko divočáka a kromě jiného sklouzla řeč i na žrádlo. Připomenul mi jídlo, které jsem v tomto tisíciletí ještě neměl, tak jsem se pustil do přípravy zítřejšího oběda.
Obrázek Obrázek

Teď ještě počkat cca 8 hodin a mohlo by být hotovo. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

fikejz
Příspěvky: 5995
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO DNES NA OBED II

#7483 Nový příspěvek od fikejz »

Tahle verze vypadá taky lákavě :) 8) A díky, za milé přijetí a pohoštění, grilované klobásy byly fakt skvělé. (Pozdravuj doktořici.)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO DNES NA OBED II

#7484 Nový příspěvek od Britt »

Rád jsem tě poznal osobně, pozdrav vyřídím a ty klobásky? Domácí výroba a jenom samé dobré věci. :) :friends:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO DNES NA OBED II

#7485 Nový příspěvek od Britt »

Je hotovo a vůbec to není špatné. Zítra to bude ještě lepší. Slintám jako Bernardýn.
Obrázek
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“