CO DNES NA OBED II

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8583
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO DNES NA OBED II

#7876 Nový příspěvek od bourač »

Oto, šoulet :-/ vážně :shock: teda já sním skoro úplně všechno (teda když je to od kuchaře nebo kuchařky[pro bouračovou] )ale zrovna šoulet :zapomel:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20348
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO DNES NA OBED II

#7877 Nový příspěvek od vitex »

Šoulet zbožňuji hlavně v létě.Pak mě není pod duchnou takový vedro. :smich:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20859
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO DNES NA OBED II

#7878 Nový příspěvek od ota »

Bourači sežeru ho klidně na 3 obědy! Jenže bylo málo hrachu, tak byla cizrna. Byl jen trochu mastnější, asi to tak nepožralo omastek ze špeku. Jen kdyby Ti moje manželka nandala talíř! Dělaly by se Ti boule za ušima! Však snad podle příspěvků co dávám je to u nás na žebříčku: 1- jídlo, 2- jídlo, asi do 6-jídlo. Pak nějaké jiné věci a chvilku je zase jídlo. A pak to ostatní. Jak říkala bybička ,,dobře najezenej usedlej člověk je uplně jinak potom spokojenej". Usedlej člověk je myšleno váhově od 100 kg vejš. Já zatím usedlej nejsem, ale najezenej jo. Kolikrát teď i musím nechat. Hubuju manželku, že má nějak těžký ruce a dává mi toho čím dál víc. :vysmech:
Víťo na vojně se mnou byl Moravák. A ten vždycky říkal ,,pod duchnou byla rychna"! :vysmech:

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20348
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO DNES NA OBED II

#7879 Nový příspěvek od vitex »

U mě to nehrozí,duchna po šouletu je až u stropu. :smich:

fikejz
Příspěvky: 6151
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO DNES NA OBED II

#7880 Nový příspěvek od fikejz »

Jj, můj nebohý tatínek vždycky říkal, že není nedobrých jídel, jen darebných kuchařů. A s tím šouletem jsem si to vyzkoušel v praxi. Nejdřív, poprvé jsem ho jedl v kasárnách, takže můj vztah k němu nebyl zrovna dobře započat. Pak jednou jsem byl na návštěvě a pan domácí - kuchař si pro nás přichystal "specialitku". Když prozradil jakou, měl jsem oprávněné obavy, no to byla pánové úplně jiná liga! Tak si představuji, že asi chutná ten u Oty 8)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20859
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO DNES NA OBED II

#7881 Nový příspěvek od ota »

Já na jídla na vojně nemůžu říct jedno špatné slovo. Sice se říká, že si člověk pamatuje jen dobré věci. Ale jídlo u nás v kasárnách byla jiná liga. Starší kuchař byl kuchař z nějakého Pražského hotelu. Když přišli nováčci hned se třídili podle referencí z civilu. Do kuchyně jen kuchaři a třeba 2 řezníci. Náčelník kuchyně byl starej fronťák voják kterej prděl na gumárnu. Zdravili jsme ho ,,dobrý den náčelníku". Nehleděl na ty vojenský věci. Ale jak někoho chytil, že meje kotel a má vodu v červeným kýblu místo v modrým dostal hned na místě pár facek. Každej si to pak pamatoval. Vždycky přišel před výdejem, talířek a nabral si z kotle pojedl a fertyk, můžete do vydávat. Jídlo bylo hodně dobré. I když kolikrát asi museli kuchaři vařit i nepopulární jídla, vždy to bylo na 1. Všechno v kuchyni muselo šlapat jak hodinky. No však jsem se jako mladej nachodil do směny! Pacholek výkoňák můj mazák furt psal mě do směny. Nejhorší vejce na tvrdo! To se vstávalo brzo a v kuchyni ve 2 ráno nástup. Než jsme do dvou kotlů naskládali třeba 1200 vajec! To chvíli trvalo! Pak se daly vařit a byl chvíli veget. A pak je zase vybrat ven! Aby se neroztřískaly.
Manželka umí hodně dobře vařit. Zato já, já umím připálit i vejce natvrdo. A to jsem je posolil, aby mi neprdly. A prej ,,Oto a vodu jsi tam dal"? Ahá vodu jsem tam zapoměl nalít, ale sůl jsem dal, aby mi nepraskly! :D

fikejz
Příspěvky: 6151
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO DNES NA OBED II

#7882 Nový příspěvek od fikejz »

Já jsem na vojně zažil všelijaký jídla, normální, blafy a blivajzy, ale i špičkovou kuchyň a všechno furt z jedněch a těch samejch propriet. Tu špičkovou, když k nám do kasáren přišli na cvičení dva šéfkuchaři každý z jinýho "konkurenčního" hotelu. V kuchyni nesměli bejt spolu, to by asi skončilo mimořádkou. A tak se střídali a předháněli, kdo z toho co ráno nafasuje udělá lepší baštu. Neskutečných čtrnáct dní debužírování za erární prachy. A přitom to erár nestálo ani vindru navrch :smich:
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20859
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO DNES NA OBED II

#7883 Nový příspěvek od ota »

No já pak druhým rokem už jezdil hotovostního řidiče. A ti kluci z kuchyně jsem znal. Byli jsme cikl a hlavně skladník byl kámoš. Vždycky jsem přijel z výměny stráže a bylo už po večeři a já šel do kuchyně. Musel jsem odebrat večeři aby si dozorčí kuchyně udělal fajfku. A kuchaři měli už fajrunt a museli v kuchyni bejt do večerního nástupu. Pak všichni z kuchyně šli na nástup a na rotu. No a já přišel a oni už kuchtili. Vždycky některej vařil nějaké jídlo co ho bavilo. Skladník donesl ingredience a už to jelo. A pak se to sežralo a hodnotilo. Jak píšeš, ze skladu se donesli ingredience a vše v pohodě. Bylo to třeba vaření pro 15 lidí. Co tam voplendovali. A to v tom množství nebylo poznat. Řezník Magat to naporcoval a už se to na té velké pánvi dělalo. Kolikrát Italská kuchyně, nebo Japonská bez tyček nebo klidně boršč byl.

hobr
Příspěvky: 3884
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: CO DNES NA OBED II

#7884 Nový příspěvek od hobr »

Na vojně jsem se "přežral" guláše a kolínek. Když jsme byli "venku", tak to bylo pořád. Od té doby kolínka nejím. Jiné těstoviny (vrtule, fleky a jiné) můžu. :typek:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20859
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO DNES NA OBED II

#7885 Nový příspěvek od ota »

Zrovínka mám v mikrovlnce hlubokej talíř vrtulí a na tom zbytek sosu a plachtu masa. Dojídám od neděle. Bylo to dobré a s bramborem. Ty už se snědly tak manželka udělala vrtule. Děda tady v neděli byl na oběd a ,,brambory"! A já že ,,to kyselo je moc kyselé a ty brambory moc bramborové"! A on že brambory nemusí, takhle rejže to by bylo jiná. No manželka že příště bude rejže no, teď máš brambory tak jez! :vysmech:
Jo ty brambory, letos uplně excelentní. Zatím jsem z asi 4 pytlů co mám v dřevěnejch bedničkách vysypáno v druhé dílně a přikryté dekou kvůli světlu nevyhodil ani jednu nahnilou! A zatím nemají ani náznaky klíčivosti. Tak pěkný brambory jsme dlouho neměli. Je tam stálá teplota. Ve sklepě je teplejc tak je máme tady.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20348
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO DNES NA OBED II

#7886 Nový příspěvek od vitex »

Já měl uzenou makrelu z Flopu a teď se dojídám koninou. 8)

hobr
Příspěvky: 3884
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: CO DNES NA OBED II

#7887 Nový příspěvek od hobr »

Dnes klasika - gulášová polévka, řízek, bramborový salát... :dostdobry:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7905
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: CO DNES NA OBED II

#7888 Nový příspěvek od Chose11 »

Brokovnicová polévka , prejt, kroupy, zelí, brambory.....jistojistá věc že budu ucházet :vysmech: mohl bych krmit kogenerační jednotku :smich:
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20348
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO DNES NA OBED II

#7889 Nový příspěvek od vitex »

Zelňačka a steak s opékaným bramborem.

oshurty
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Re: CO DNES NA OBED II

#7890 Nový příspěvek od oshurty »

vitex píše: stř bře 08, 2023 8:04 pm Já měl uzenou makrelu z Flopu a teď se dojídám koninou. 8)
já mám k večeři uzenýho halibuta.....paní dietolžka mi naordinovala mořské ryby..... :)

Odpovědět

Zpět na „Putyka“