CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13103
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#5356 Nový příspěvek od Čárls »

No já se flákám celý víkend počasí sice neprší ale fouká a nedá se potáhnout v tom větru foliak by plachta hned ulítla než bych ji přivařil
Tak sedím na netu a svarforu a linkuji nový kable na svářečku + kleště Sestavovat budu sám hotový sou neskutečně drahý proti metráži
a furt se nemůžu rozhodnout pruřez 16 nebo 25 celkem 10 metru na kostru 3 a na kleště zbytek svařování cca nejvíc 2,5 eldou
Rozdíl sou 3 stováky ale to není podstatný zda budou ty 25 vubec využití do budoucna :chytry:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#5357 Nový příspěvek od Britt »

10 metrů je jako prd. Já mám na UTA200 10m oba kabely. Kostra má 25 a kleště 16, kvůli hmotnosti a manipulaci. Vaří to suprově.

Jinak se venku udělalo nádherně a když mi to jen trochu jde, vybelhám se na terasu v županu a čumím do zeleného. Pazoury mě svrbí a styděl jsem se nahlas, když dokotřice vytáhla malou sekačku a polítala celou zahradu. Teď zrovna za mě chudák vybírá popel a přikládá do kotle. Jak říkala Anéša Píščalová ve slovácko sa nesůdí " nascípanej chlap je enem pro zlost".
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13103
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#5358 Nový příspěvek od Čárls »

Jo to si nevybereš kdyby to chytlo doktořici taky by jsi kmital jako já před 15 lety aj prádlo sem žehlil a pral vařil aj dcerku do školy vypravil no prostě skoro žena v domácnosti jen aby tchýně vypadla z domu pro 4 osoby byl 2+1 malý a v noci příšerně chrápala že i pilka by nadávala celý to trvalo skoro rok žena si tenkrát vybírala 4 operace ženský 2x ledvina a páteř nerad na to vzpomínám tenkrát hrozilo že zustane na vozíku ale jeden machr z Hradce na dětským ji pateř dal dokupy 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#5359 Nový příspěvek od Britt »

Máš pravdu a taky jsem si tím prošel v minulém životě. Já se nestydím dělat ženskou práci, ale mám mindrák, když ženská dělá za chlapa a on na ní jen bezmocně čumí a kibicuje.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13103
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#5360 Nový příspěvek od Čárls »

To samý sem měl opačně a to kibicování a okopávání brambor a ostatního na zahrádce všechno bylo špatně :-/ ale nesměla tak aspoň rejpala ,ale to už sem věděl že bud líp a že se uzdravuje už normálně mohla chodit :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#5361 Nový příspěvek od Britt »

Díky za útěchu. :) :friends:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#5362 Nový příspěvek od zelenac »

Pozdrav z tatier! :)
Obrázek
Este sa nakoniec naucim aj pridavat obrazky :) .Som vyzmykany ako citron,ale hadam zo 2kila sadla sli zo mna a z hory pojde parstotisic lariev korovca do prdele :)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20809
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#5363 Nový příspěvek od ota »

Čarlsi jednou jsem čuměl do bazoše a tam že pán z tramtárie prodává 10m kabely ke svářečce a chtěl za ně tuším 250 Kč za oba dva. Kompletní s kleštěma a kostrou. Na koncích očka napájený. Píšu mu, jestli je pošle poštou? A on no že moc neposílá, odkud jsem? A já mu napsal a on že asi za týden pojede k dětem do Práglu po dálnici, že by mi je vzal třeba na některej sjezd dálnice. Tak jo, domluvili jsme se a já počkal na sjezdu na dálnici asi 20 km od baráku a on mi je tam přivezl. Měl je v takovím zamotaným pytli. Přehodili jsme si věci, já Kačky jemu a on mě pytel, ukázal kleště a jo dobrý. Pak dojedu dom a tahám kably z pytle. Kurva a oni to kable jako mám u triodynky. Tlustý jako palec a možná 15 m dlouhý. Oba dva. Pěkný jak noví. Kurva kup! Mám tu jedny triodynkoví 30 m pak asi 10m a pak ještě tyhle ty co jsem koupil. Kolikrát je spojím dohromady a vařím kousek dál. Než tahat triodynu, rozbalím kabely.
Tím chci říct, že se dají na bazoši splašit kably za pár kačen. K invertoru jsem je měl v akci v ceně. Ty silný 5m dlouhý. Jinak stojeji docela prdu aniž by to jeden řekl.

Pavel
Příspěvky: 8272
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#5364 Nový příspěvek od Pavel »

tak sem o vikendu cistil koupalo a uz je tam takovej kal ze ani fekalem sem to z 5 metru nemoch vicucnout jak je to husty tak resime cim to dostat ven a ted sem dodelal hasicum jednoho kilcaka na gril

Sadra17
Příspěvky: 6107
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#5365 Nový příspěvek od Sadra17 »

naředit 8)
malej traktorista v malým traktoru

Sadra17
Příspěvky: 6107
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#5366 Nový příspěvek od Sadra17 »

Čárls píše:No já se flákám celý víkend počasí sice neprší ale fouká a nedá se potáhnout v tom větru foliak by plachta hned ulítla než bych ji přivařil
Tak sedím na netu a svarforu a linkuji nový kable na svářečku + kleště Sestavovat budu sám hotový sou neskutečně drahý proti metráži
a furt se nemůžu rozhodnout pruřez 16 nebo 25 celkem 10 metru na kostru 3 a na kleště zbytek svařování cca nejvíc 2,5 eldou
Rozdíl sou 3 stováky ale to není podstatný zda budou ty 25 vubec využití do budoucna :chytry:
když bych vybíral tak určitě silnější
možná že bych něco našel ale v hliníku :pohlavek:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13103
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#5367 Nový příspěvek od Čárls »

Hliník do sběru mam tytohttps://www.svarecky-elektrody.cz/svaro ... mm/d-12529 už dnes dorazily vzal sem 10 m rozdělím 3a zbytek na kleště
To co sem vylinkoval na muj invertorek s max140A a trvale 105 bohatě stačí jsou krásně lehoučký žadný lodní lana co maj v práci :)
Svařuji převážně 2 eldou výjmečně 2,5
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#5368 Nový příspěvek od kenybz »

pár týdnů nebyl čas dokončit vrtajdu tak už je hotovo naprogramováno zapojeno ještě dodělat pár detailů no možná to i trochu očistím štetkování se konat nebude.
Měnič jsem musel resetovat do továrního nastavení, protože je použitý a kdo ví v jaké aplikaci to makalo no a vzhledem k obrovskému množství funkcí to byla snažší cesta...poršel jsem návod 330 stran pak upravil nekteré položky menu těch je asi 900 naprogramoval hodnoty motoru no a maká to.
Celkem mě překvapilo jak tento měnič dobře reguluje dokáže točit s motorem
při 15-ti otáčkách a má to celkem sílu...tak malé otáčky sice používat nebudu navíc vrtajda pujde do dílny č3 a tam dělam jen zámečničinu a brousím nástroje hmm a skladuju zgarbáky :smich:
ventilátor na motor přidávat nebudu vzhledem k občasnému použití
Obrázek Obrázek Obrázek
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Pavel
Příspěvky: 8272
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#5369 Nový příspěvek od Pavel »

tak sem k dnezku v praci na svary uz polozil druhou spulku maratonce jedna ma 500 kg

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#5370 Nový příspěvek od kenybz »

Obrázek
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Odpovědět

Zpět na „Putyka“