CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#3751 Nový příspěvek od DYK »

Seru na vořechy, každej to mlátí jak umí, no. Ale jedno mi řekni, proč ty nemáš na to dřevo něco podobnýho? http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 9&t=104163 Podle mě - zdánlivě se to zdá pomalé, ale systematické a když se na tom vystřídáte bude to odsýpat. Takhle mladej nařeže a ty štípeš jak otrok. Věřím, že by si to poradilo i s odkorky a věřím, že by jsi to vyrobil více k obrazu svému. Řekl bych, pak by byl jeden stroj na všechno dřevo.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#3752 Nový příspěvek od 123 »

Čárls píše:Joo a kudla v ruce zapíchlá Mít takové ořechy co já loni tak ses nechytal jediný co platilo buď kladivo nebo sikovky Měl sem takový louskáček na lopání k televizi ten se rozlít nevydržel
Holt není ořech jako ořech :)
Jestli máš tvrdý ořechy - kameňáky jsme jim říkali, papíráky tady u nás nerostly - tak ty se před loupáním vždycky nasypaly do hrnce, zalily studenou vodou a nechaly na plotně chvilku převařit, tak asi 5 minut. Pak se voda slila, hrnec honem zpátky přikrejt poklicí a nechat v něm ořechy vystydnout a pak šly loupat krásně v ruce, i ty tvrdý a jádra ti zůstanou celý, jádra pak na sítu přesušit aby neplesnivěly, zkus si to schválně a uvidíš sám

Přidám, ještě to jde: dej ale pozor ať si tou vodou z ořechů, až je budeš slejvat, nic důležitého nepoleješ, třeba boty nebo tak, zůstanou žlutohnědé fleky které nejdou snad ničím odstranit, i z rukou to jde blbě umýt

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#3753 Nový příspěvek od bourač »

dobrej tip 123, potřebuju napustit nějaký obroušený trámky, kupovat drahou lazuru se mi zatím nechce.
Vedle krbu mám pytel skořápek - už jsem ho tam chtěl nacpat ;-)
Zejtra vezmu nějakej starej hrnec a zkusím to povařit, produktem pak natřu ty trámy. Výsledek oznámím, když bude dobrej i vyfotím 8) :smich:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Irčan
Příspěvky: 2445
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#3754 Nový příspěvek od Irčan »

123 8)
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#3755 Nový příspěvek od vitex »

DYK píše:Seru na vořechy, každej to mlátí jak umí, no. Ale jedno mi řekni, proč ty nemáš na to dřevo něco podobnýho?Řekl bych, pak by byl jeden stroj na všechno dřevo.
Protože to není automat ale poloautomat.Peťa to má pěkný.Něco podobného zde nabizel i Oshurty.
A neboj,v hlavě už je to už dávno nakreslený,jen to přenést na papír a doladit rozměry.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#3756 Nový příspěvek od DYK »

Nejde o toho či onoho zhotovitele, jde o stroj. Automat - jak by sis ho představoval? Že si bude brát dřevo ze země z hromady a rovnat hotový pod střechu? Už to vidím, ty sedíš na empires, místo mikrofonu třeba lahváča na krku píšťalku a jedééém!!! :D Nebo rovnou buňka jako pro mistra lisovny z Marečku, podejte mi pero?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#3757 Nový příspěvek od vitex »

Ty jseš teda rejpal ale vysvětlím:Manipulačním zařízením naložíš kládu na vstupní dopravník a z výstupního dopravníku bude padat na hromadu naštípaný materiál,který vyskládáš do dřevníku,nebo na palety.

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#3758 Nový příspěvek od Sadra17 »

vitex má na všechno mašinu nebo přípravek :D
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#3759 Nový příspěvek od kenybz »

no já nevm dal bych polénkám rozkaz x-řad nastoupit :smich: a bylo by to poskládané
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#3760 Nový příspěvek od DYK »

Fakt nechci být rejpal, myslím to i částečně vážně i když do toho vložím pár sobě vlastních připomínek, ale třeba kráječ na odkorky - dobrý a asi nejrychlejší co může být. Po vyřešení "detailů" které povedou ke 100% spolehlivosti to nemá chybu, jenže na kulatinu se to nehodí a ty potřebuješ zpracovat i tu. Ta kulatina má taky jinou hmotnatost a délku, tedy je třeba s ní manipulovat strojně. A štípat potřebuje navíce krát, odkorek stačí na půl klidně v procesu krájení. No prostě si myslím, že jeden stroj na tyto dva rozdílné sortimenty palivového dřeva ani snad neexistuje. Teda existuje ale to je štěpkovač a to asi nechceš. A zpracovávat 100 PRM u toho zachvílu zdechneš, kór v ročním období ve kterým to děláš.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#3761 Nový příspěvek od vitex »

Možná neexistuje :-/ ,ale pokud se toho dožiju,tak existovat bude.V jiném vláknu píšu,že si příští rok budu pořizovat bagřík.A vyměnit lžíci za kleště snad nebude takový problém.

Pavel
Příspěvky: 8274
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#3762 Nový příspěvek od Pavel »

ted sem dodelal 100 kg prase byl to kilák zejtra se bude porcovat

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#3763 Nový příspěvek od DYK »

Ty si budeš pořizovat bagřík? A kamarádovi nic neřekneš? :red:
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#3764 Nový příspěvek od vitex »

Všichni moji kamarádi o tom vědí. :smich:

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#3765 Nový příspěvek od jenicek »

Pavel: Neska jedu kolem, stavim se pro jitrnice :jazyk:

Odpovědět

Zpět na „Putyka“