CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7201 Nový příspěvek od Britt »

Tohle je jáma na mamuta a mamuti táhnou na sever. Až tam spadne, tak bude mít Víťa zásobárnu vody na zahradu. Jednoduchý jako facka. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7202 Nový příspěvek od vitex »

Vysvětlím,jak k tomu došlo:Když jsem kopal před pěti roky díru pro nádrž na dešťovou vodu,tak jsem sem dal fotku.No jeden z místních šprýmařů napsal,že je to jak jáma na mamuta a nádržím to přejmenování zůstalo ve vínku.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7203 Nový příspěvek od ITS »

U nás jeden měl takové jámy na líh. Tedy jen na skladování. Tu nejhlubší jámu na jeho výrobu již nestihl vykopat.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7204 Nový příspěvek od Britt »

No, jak znám Víťu, nebránil by se změně obsahu a chodil by si tam zaplavat. :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7205 Nový příspěvek od ITS »

Pokud by mamuti měli různé výšky, tak by šla i přečerpávací elektrárna.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7206 Nový příspěvek od DYK »

Ten schodek zůstal?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7207 Nový příspěvek od vitex »

Že bych přikopnul ještě jednu díru? :smich:

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7208 Nový příspěvek od ITS »

Jo - přečerpávačka s lihem. Tedy dva v jednom.
Ale ty s tím lihem už začínáš být na stáří rozumnější a nyní dokonce můžeš slíbit, že jej budeš užívat jenom jako lék - po lžících. ( Když je ten bagr)

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7209 Nový příspěvek od Čárls »

Jo není díra jako díra pravěkej mamut by se ti vysmál :smich: malo hluboká Mammuthus sungari, dosahující výšky přes 5,3 metru.
Jinak už chápu proč ta díra https://pardubice.rozhlas.cz/v-dolni-mo ... te-7624039 bude zásoba masa na zimu :red:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7210 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi takhle jsem to kdysi za starého hajného v lese míval taky. Každou zimu nám nechal prořezat náletové břízy v mladém porostu. Třeba 30 kusů, poznačil barvou. Ty naše měly ale tak kolem 40 cm na pařezu a vejš. Jeden víkend se mnou šel pantatík. On dělal v lese. Vzal pilu a společně jsme pokáceli všechny břízy. Pokáceli a nechali bejt a další. Až byly všechny na zemi. Já jsem pak jel z práce a v trabantu vercajk. Zajel jsem až k bříze a tak jak byla jsem ji mačetou ( Fiskars ) zbavil slabého klestí, to co už pak velikostně dom nejelo. Snosil a sklidil ( podle přání hajného na hromádku od každého stromu ) Když jsem měl sklizeno, šel jsem na další. Za odpoledne třeba tři stomy takhle požnul sklidil. A to silnější nechal v celku. To kvůli zlodějům dřeva. Takhle jsem v klidu zmáknul všechny břízy co byly pokácený. Pak jsme vzali traktor a káru a jeli a zastavili u torza stromu, zřezali na metry a naložili. Někdy jsem jezdil už s klukama když byli malinkatý. Já řezal, nakládal. Oni snášeli ty slabí oblice. Svozil postupně dom. Pěkně jsem zajel až ke stromu s károu a nemusel nosit dálku. Hajnej už když stříkal ty značky věděl kolik toho bude. A pak přijel a přivezl stvrzenku na platbu. Většinou to byla samovýroba nějaká a cena byla velmi výhodná. No je to už dost roků naspátek. Hajnej bohužel zemřel a ani nevím, kdo tady teď má nastarosti. Ale tady je teď dřeva v okolí dost. Kupuju a doma pak zděláváme. Teď jsem potkal kámoše a už nabízel zase od obce od vedlejšího obecního úřadu. Mají brouka v lese a tak prodávají. Oni mají moc pěkné dřevo. Právě vloni jsme v zimě od nich brali. Tak jsem to nanesl doma a moc se to nesetkalo s kladným výsledkem. Prej zase dřevo? Kam to dáme? No nebude a pak budem čumět. :(

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7211 Nový příspěvek od Čárls »

Oto tohle je soukromý les a má to nějaký dědula bejvalej hajnej tak sme s kamarádem k tomu přišli jak slepý k houslím, prostě listnatý se dost blbě shání smrkovýho se všude válí mraky počítám do dvou 3 let bude Zvičina skoro holá a zustanou jen listnáče No lesy sou u nás většinou přestárlý smrky co měly být už 20 let pokácený a místo nich nový a do toho ještě kůrovec a sucho smrkový už klesá cena na 500Kč za plnometr a nikdo pomalu nechce Jedeš po vesnicích a co barák to halda klád pokud topí dřevem Tohle a takový zásoby u baráků nepamatuji . V bývalým jezd taky haldy ale kulatiny 6 M občas přijedou nakládají do lodních konťasů a odváží asi do číny . No já mám zasobu ale jak se uklidí do sklepa zas doplním na těch 30 metru rovnaný štípaný řezaný na 33cm Kdoví co bude za pár roků :'(
Zda vůbec bude kam jít do lesa na houby či na dříví :(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7212 Nový příspěvek od kenybz »

dneska nic jen procházka ze psem ale vcera jsem betonoval ve stodole plácek pro uskladnění dřeva cca 2 kubíky naházet do míchačky rozvozit a zedník to stahoval ....nejhorší bylo, že jsem to nestihl nachystat tak první uklidit bordel vybrat hlinu 3 vlečky za teru a pak betonovat no začali jsme v 7 ráno a o půl jedné už bylo aj uklizené.Su rád, že jsem to s tema zádama dal. nechám to vyzrát a pak už jenom říznout dřevo, navézt palety s briketama které přivezli v pátek no to byla taky posilovna kurva dřív to vozil jiný dopravce a hodil to rukou na podvrátí a teď jsem to tahal růčo paleťákem od cesty. ono je to trochu dokopečka ještě že mám dobrou trakci :D nějaký 50-ti kilový škrček by to neutáhnul ani náhodů tož tak ...kurva doprava 1250
asi si to budu v průběhu roku vozit sám třeba po 6-ti metrákoch v kufru a zajedu až do stodoly.
Ten dopravce to neměl ani pořádně zakurtované tož sa to rozjížďalo ty balíčky na všechny strany strečky taky málo no moje nervy a eště chtěl poščat pajzr bo to měl nadrbané na sobě a nemohl protáhnůt vazáky
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7213 Nový příspěvek od Čárls »

Najdi si briketárnu poblíž a kupuj v létě kamarád z práce to taky dělá a dostal slevu jak prase kilo dřevěnejch briget za cca 35 Kč kilo maj to špalíky v pytlích po 25 kilech dycky mu v letě zavolají a on jede s vozíkem za autem vytápí barák a má kotel na dřevo ale dřevo nedělá říká škoda času a má to prý bez práce 8)
Já teda radši to dřevo baví mě to a je to změna pohybu než stát za soustruhem
Když ale tak koukám jakto žes musel platit dopravu nevím za kolik byly brikety ale třeba tady maji dopravu zdarma https://www.ekobrikety.cz/drevene-brike ... v-761.html
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7214 Nový příspěvek od kenybz »

brenko znám to je kámošova firma já kupuju brikety tu:
http://www.vyroba-briket.cz/#utm_source ... cz-2161119
betonek pěkně schne brikety sů zatím zakryté na dvoře eště zbylo písku, tak vybetonuju nové schody
Obrázek Obrázek
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7215 Nový příspěvek od Čárls »

Mají hodně dobrou cenu :friends: To bych u nás taky bral To bych asi taky raději jel ta doprava je docela běs auto +vozík a tunu by jsi odvízt najednou možná mohl záleží na kolik máš vozík za auto a kolik mužeš naložit do auta Já do oplíka vic jak 200Kg nedám a to musím jet sám Už jednou mi skončil zadní tlumič ve vnitř v kufru vyskočil z vrchního gumovýho uložení a já se divil co to klepe :smich:
Já s brigetama počítám až nebudu moc dělat dřevo zkoušel sem je asi se možná stavím u nás v penáči nabízejí tam noční kurové brigety tak by byly dobrý na noc aby se ráno nemuselo zatápět a těch bych moc nespotřeboval
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Putyka“