CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#2416 Nový příspěvek od Daddy »

Koukám na to jen v mobilu, takže obrázky jsou na moje staré oči už malé. Hodina pískování?

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#2417 Nový příspěvek od Britt »

Pneu oklepávání, Míro. Mě by spíš zajímalo, čím to natřít, aby to nějakej čásek vydrželo.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#2418 Nový příspěvek od Daddy »

Jardo, zajímám se proto, že jsem na podzim sehnal druhé (náhradní) sečení k zahradnímu traktůrku a uvažují, že bych ho nechal opískovat ( nejsem na to doma vybavený) a pak pozinkovat ( nejspíš žárově). Zatím jsem s nim nedělal nic.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#2419 Nový příspěvek od Britt »

To udělal kámoš na šásku z JD. Materiál tak změknul, že se mu to kroutí jako živé a je z toho dost zoufalý. Posekaný prostor vypadá jak po ovcích.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#2420 Nový příspěvek od DYK »

Brite, natři to čím chceš. Je to jedno. Nejdůležitější totiž je, ať se to někomu líbí nebo ne, pravidelné čištění prostoru. A zinkování? V porovnání s nátěrem je jen dražší a nic to neřeší. Šťávy trav jsou dosti agresivní i na pozink. Když zvolíš trošku "lepší" barvu a budeš po sečeních odstraňovat "drny" přilepené trávy, prostor bude v suchu zbavený možných stále vlhkých a hnijících zbytů trávy vydrží to asi nejdýl. O částečné odření barvy v prostoru sečení se pak postará abrazivo nasáté sekacím nožem nebo noži a proti tomu žádná barva asi není. Ta každá po-sekací údržba je důležitá pro životnost krytu. Už jednou jsem zde na podobný text dostal reakci, že to má sloužit mě a ne jak tomu - mýt čistit sekačku, kdo to jaktěživ slyšel? Já na to, že o auto se taky stará tak kde je problém? Nebo nemyje ho, nečistí ho? Připadně dutiny? To je na každým jak si kdo čeho váží. Někomu sekačka nepřežije motor, jiný má už druhý motor na jednom podvozku. Jo a nejtrvanlivější bez starání se jeví nerez.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#2421 Nový příspěvek od Britt »

Nerez šásko je pro běžného uživatele utopie, zůstaneme u klasiky a jejího ošetření. Zkusil jsem Suříkový základ, epoxidový, PUR, Primer pod barvu a stejně to šlo všechno do kopru. Očista šáska je snad pro každého samozřemostí a pokud ne, je zbytečné něco řešit, když za jízdy kouká na ostří nože. Mě by stačilo něco, co vydrží celou sezónu. Prášková barva, Komaxit, studený zinek...? Napadá mě ještě asfaltová penetrace.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#2422 Nový příspěvek od kenybz »

natři to nějakým asfalďákem na spodek auta rok to vydrží pak to sundáš očistíš a znovu natřeš
na shibauře to po každém sečení nečistím bo to má přez metrák a je to z 5-ky plechu...posledně jsem to vypucoval a natřel a bacha na wapku u většiny sečících ústrojí neni kvalitní krytí a ta voda se dostane do ložisek
sekačku mám od roku asi 1994 s původním motorem i šasi...už jsem to tu kdysi dávno psal že jsem celý ten vnitřek vytmelil tmelem se skelnýmy vlákny do toho zatlačil perlinku a ještě překytoval zatím to neprorezlo
místy se ten tmelový krunýř uvolnil od plechu ale drží to jako celek
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#2423 Nový příspěvek od DYK »

Možná by to tady chtělo, aby ten vrchní "nátěr" byl tvrdý a hladký, aby se zbytečně nezachytávalo a neulpívalo více, než je nutné.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#2424 Nový příspěvek od Britt »

Tím byl udělaný originál nátěr od Stigy. Už v polovině sezóny po něm nebylo stopy. Kamínky a písek jsou jak šmirgl.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#2425 Nový příspěvek od DYK »

No tak vidíš!! Tak co tam má vydržet? Když jsem toto kdysi řešil, nakonec syntetika základ i vrch a hotovo. Jinak mám kryt mulčovače z nerezi a fakt to vypadá dobře s výdrží a bordel z toho jede dolů jedna báseň.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
xlmen
Příspěvky: 1022
Registrován: pon srp 16, 2010 2:03 pm
Bydliště: Ostrava - Klimkovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#2426 Nový příspěvek od xlmen »

Dnes jsem grogy :hvezdicky: zítra popíšu jak to začlo.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#2427 Nový příspěvek od kenybz »

kuchání dárce orgánů
Obrázek Obrázek Obrázek
a takové to bylo zdánlivě pěkné auto ale hnilé jak cyp tolik šroubů jsem neurval ani nepamatuju
Obrázek Obrázek
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#2428 Nový příspěvek od Pavel »

boli me rameno tak sem sy dal vejlet do lisy na zemedelce nic moc ale pan tam predvadel elektrody na zalomeny srouby a další druhy to me zajimalo

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#2429 Nový příspěvek od kenybz »

dneska motor ven z naší tributky a přemontovat součásti z parovstarného na levostranný no ještě tak 15 hodin a bude to v cajku
při rozebírání evropské z němec a pak 10 let na moravě provozované tributky nedošlo k žádnému utržení šroubu
auta z anglie nebrat...beral jsem jen z důvodu malého nájezdu a velmi nízké ceny
díly které potřebujem jsou OK zbytek prodat a šrot
dám fotku zdá se že jeden jak druhý ale odlišnosti tam jsou a tak bylo nutné to popřehazovat
Obrázek
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#2430 Nový příspěvek od Joe66 »

Preco auta z anglie nebrat ? Neako tomu nerozumiem lebo par aut z anglicka som dotiahol a boli v lepsom stave ako tu predavane europske ,ze ked niekto prisiel po pajero na diely co bolo este v celku tak ho ani nerozoberal a bral ho radsej cele na lietanie po lese . Ze bol neaky zadrhel v tom anglickom neaky. Inak tribute mazdicku som neskusal hoci som mal asi skoro vsetky ofroady -mozes dat neake info o nej nech som mudrejsi keby sa neaky znami na nu pytal .Dik

Odpovědět

Zpět na „Putyka“