CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#10231 Nový příspěvek od Britt »

Já už se tím taky živit nechci, ale občas se mi naskytne příležitost nebo když potřebuju akutně vyvést septik, tak mi kámoš řekne že to umím a kde mu stojí Tatra vím taky. :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#10232 Nový příspěvek od DYK »

A na to potřebuješ profesák? Vlastně jo. Tatra není tvoje.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#10233 Nový příspěvek od Britt »

Je to auto k podnikání.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#10234 Nový příspěvek od DYK »

JO jasně. Já už neřídím nic, co mi nepatří a nejsem podnikatel. Vždy, když něco vezu svým traktorem, vezu to sobě. Ten co sedí na sedadle spolujezdce je jen závozník a pomocník při nakládce apod. :smich:
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#10235 Nový příspěvek od Britt »

Taky to tak jde, ale nesmí to mít firmu na dveřích.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#10236 Nový příspěvek od ota »

Měnil jsem v uterý řiďičák. Po pěti letech, jako obvykle. Zase za dalších pět let znovu. Profesák nemám. Ale prej jak je to náklaďák a návěs, přívěs nad 3,5 t mění se to po pěťi letech. Nemám akorát velkou motorku a autobus. Akorát nemusím na školení a psychotesty. Ale nesmím jezdit s autem jako výdělek. Jen když pro sebe potřebuju, tak soukromě prej můžu jet i s tím kamionem. Jakože domů si vezu kamion traverz třeba. Prej je tam nějaký i omezení, že se smí jet třeba pro učel práce, ale jen kolem většího komína.
Na tom školení těch profesáků to prej školí. Britte nevíš přesně ze školení jak to tam je? Cosi zaslechnu občas. Ale nikdy jsem neštudoval jak to má opravdu být. Občas jedu třeba s dodávkou a vlekem souprava nad 3,5 tuny. Hlavně pro sebe nějakej zgarbák k baráku. Už mě párkrát čapli a zatím jen spíš nesvíťící světlo, nebo trochu rychlejší jízda než mohl vlečích upalovat. Zatím jen domluva, nebo za 100 Kč žárovka nesvíťící. Kvůli oprávnění, nebo proč nač jedu nic.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#10237 Nový příspěvek od Britt »

Tak to máš z prdele kliku s těma pokutama. Motorové vozidlo nesmí být předmětem povolání, takže řeči že si můžeš půjčit kamion jsou nesmysl. Ty si jako soukromá osoba můžeš koupit kamion nebo autobus, ale můžeš ho používat pouze pro soukromé účely, takž návěs traverz musí mít doklad o zakoupení a musí být na tvé jméno, jinak jedeš jako namydlenej. Oni to mají moc dobře ošéfované, neboj. :)
Jinak, to školení má něco do sebe. Dozvíš se o nových značkách, o změnách v pravidlech nebo bodovém systému... Je tam i zdravověda a obsah lékárniček a každý rok je to jinak. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#10238 Nový příspěvek od Cobrow »

Tak jsem snad poprvé v životě hrál obdobu jakési videohry... :D . Čučel do pc a mačkal tlačítka na krabičce , šlapal na pedály ,podle zvuku a barvy. Průměrná doba reakce 0,61 sec....
Psychologa mám za sebou....

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#10239 Nový příspěvek od Britt »

Doba reakce není tak podstatná, sleduje se především počet chyb. Pokud jsi prošel, tak dobrý. :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#10240 Nový příspěvek od Cobrow »

Jj prošel . Bez chyby :)
Teď jedu ke kámošovi na Šumavu na testy. Těm vychcanům v B. vydělat nenechám.... aby si vzali 2x za jízdy, což je tady praxe...

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#10241 Nový příspěvek od Shrek »

Brite, nastuduj si to poradne... Profesak nemam, nepotrebuji, staci mit napsan papir o zapujceni vozidla k soukrome ceste.
Tyhle urban histroky jak neco nejde, ty me fascinuji...
Stejne tak jako skladnik nepotrebuje k rizeni nad 3,5t profesak, nebot nema napsano ve smlouve ridic, a a z jeho pracovni doby je rizeni mene nez 50%, tak to nepotrebuje kdokoliv kdo ma vozidlo, byt i firemni, zapujceno k soukromejm ucelum. Takhle to delame minimalne 8let, kontrol par bylo a jen kyvnuti hlavou ze je to ok.
Uplne stejne ziskas kartu do tachografu, k jejimu ziskani neni potreba profesni prukaz. Muzu bejt napriklad mechanik a delam zkusebni jizdu, nebo mam auto na rodne cislo.
Stejne tak napriklad bagrista, ktery si na kontejneru veze bagr, zadny profesak nepotrebuje, nebot jeho pracovni doba je prevazne bagrovani, pokud je v zamestnaneckem pomeru, a ma ve smlouve napsano strojnik pasoveho rypadla.
Vice treba tady
https://www.mdcr.cz/Zivotni-situace/Pro ... ost-ridice
Kotoucky do tachografu zahazujem taky, nebot si kazdy rano vytisknes papir " o nerizeni" a tim padem nepottebujes kolecko, a kdyz ti nahodou nevychazi cas, tak to stare zahodis, das si nove a zase muzes jet. Nemaj co kontrolavat a maj smolika.

Kód: Vybrat vše

https://www.mdcr.cz/Zivotni-situace/Silnicni-doprava/Nakladni-doprava-(1)/Rezimy-prace-ridicu/Pouzivani-potvrzeni-o-cinnostech-ridice

link nakopirovat, odkaz nejde a nevim proc
Nicmene, kdo ten papir ma, at si ho udrzuje, stoji to par korun a nikdy clovek nevi, kdy se to bude hodit! Ale neplet hlavu lidem s tim, ze neco nejde, v nasem bures state je tolik bordelu, ze se vzdy nejaka klicka najde.
Naposledy upravil(a) Shrek dne čtv črc 09, 2020 7:16 pm, celkem upraveno 1 x.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#10242 Nový příspěvek od Britt »

No jo, ty tu popisuješ jak se to dá ojebávat a já jak to má být. Existují vyjímky, jistě, ale nemůžeš na ně drandit každý den.
Docela rád bych viděl průběh té kontroly, kdyby tě chytli s vozidlem nad 3,5t a ty jim začal vysvětlovat, že nepotřebuješ profesák, protože jsi skladník a jenom si to převážíš z jednoho skladu do druhého na opačném konci republiky. :smich: S tím bagrem to také není tak jednoznačné, tam hraje roli celková hmotnost, k tomu patřičné oprávnění a další.
Já to řešit nemusím, protože na to noty mám, takže se zajímám pouze o to, abych neprošvihnul jiné věci. S těma kolečkama to také není tak snadné jak píšeš, protože není problém ti dokázat, že jsi se stejným vozidlem jel včera a nazdar. Kamerový systém je svině a už dávno není jen na dálnicích. Při kontrole musíš předložit kolesa za posledních 27 dní a stav tachometru musí navazovat. Další věc je, že tachograf na kolesa mohou mít vozidla pouze do určitého roku výroby a pak už digigitál I s tím se dají dělat kouzla, ale zpravidla to vyjde dotyčného sakra draho.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#10243 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Nemusíš mít vždy profesák Shrek má pravdu. Až na ty kolečka.
https://www.mdcr.cz/Zivotni-situace/Pro ... ost-ridice

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#10244 Nový příspěvek od Britt »

Však jsem psal, že existují vyjímky, ale ne takové, co tvrdí Šrek.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#10245 Nový příspěvek od bourač »

ota píše:nikdy jsem neštudoval jak to má opravdu být
oto buď úúúúúplně v klidu

1. vezeš to pro sebe, soukromě, jedno zda je auto tvého zaměstnavatele nebo z půjčovny - nepotřebuješ profesák
2. vezeš náklad tvého zaměstnavatele, souvisí to s předmětem podnikání co má tvůj zaměstnavatel - nepotřebuješ profesák.
(vezeš zábradlí do škodovky - budete ho montovat)

Profesní průkaz musí mít řidič (jedno jestli zaměstnanec nebo majitel toho auta) kterej veze náklad pro někoho jiného - typicky všechny dopravní firmy.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“