CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
kbulda
Příspěvky: 336
Registrován: ned pro 15, 2013 1:15 am
Bydliště: u Mělníka

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15196 Nový příspěvek od kbulda »

Jo, většinou to co hledáš, tak nenajdeš. Najdeš ale něco jinýho, to co jsi hledal před dvěma týdny.
Mažu takhle i lanka s tou silonovou vložkou.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15197 Nový příspěvek od vitex »

Jenže já to tak udělat nemohl,protože na bowdenu je zalisované těleso páčky a druhý konec je níže.Vytáhnout ven by to šlo,ale zpátky to nejde.Voni ti darebáci z Caterpillaru dodávají jako celek,za pěkný prachy.Lanko řídký jak sračka a drželo na dvou fousech.Dal jsem nové z bicyklu.Ale mám promazáno tlakově zespodu olejem Vactra 2.

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15198 Nový příspěvek od Fizz »

Zkušenosti z motorky říkají olej je prevít hlavne když natáhne prach. Lanka mažu zásadně grafitovým práškem.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15199 Nový příspěvek od bourač »

obyčejná školní křída taky maže, když není grafit a olej nevhodný...
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

fikejz
Příspěvky: 5993
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15200 Nový příspěvek od fikejz »

Na Dakru mám všechny lanovody v první třetině shora přerušený. Mám tam vložený takový nátrubky / mezikusy vnitřním průměrem těsně odpovídající lanovodu a do nich uprostřed kolmo zaletovaný šroubení autoventilku ze starý duše včetně čepičky. Od tý doby co jsem to tam nabastlil a přimazávám lanka přes ten amputovanej ventilek olejem mám s lanky mnohem míň starostí.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15201 Nový příspěvek od Britt »

Já mažu lanka teflonovým sprejem a když mi začalo zlobit navíjení pásu, nastříkal jsem s ním i pás a zase se navíjí jako nový.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15202 Nový příspěvek od jenicek »

Při prvním přečtení jsem si fikejz říkal jakej seš borec, že jezdíš na Dakaru a on to Dakr :D

fikejz
Příspěvky: 5993
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15203 Nový příspěvek od fikejz »

Pár písmenek :D :smich:
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15204 Nový příspěvek od vitex »

Když von se mě ten grafit nechce sypat do kopce.Podělaná gravitace.Asi otočím bagr.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12963
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15205 Nový příspěvek od Čárls »

Víťo rozmícháš s denaturákem a natlačíš jak olej či vazelínu líh vyschne a grafit zůstane 8) Já to řešil 20cítkou inj. stříkačkou a pořádně utěsnit na bowden a hlavně rukavice a pomalu natlačit
Vše jde já třeba použil kus hadičky a lanko bylo strčený v tý hadičce byla co se používá na rozvod vzduchu na strojích a průměr dle bowdenu a dýlku dle lanka Na inj střikačku nalepit a pojistit dobrou izolačkou natlačíš směs a hejbeš lankem problém pak ale je pájení konce lanka :-/ Hustotu tu musíš odhadnout
Jednou sem to přehnal s hustotou prudčeji zmáčkl a ulítlo mi to u stříkačky nepřej si vidět jak sem vypadal :smich: :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15206 Nový příspěvek od stanik84 »

Neměl by někdo tip na nějaké obdélníkové plastové konektory? Pochybuju, že seženu ty origo. Protože mezi svářečkou a podavačem je cca 7 metrů kabelů a hadic (kabel 70 mm, ovládací kabel, teplá/studená voda a plyn) a nechce se mi to tahat na svářečce. \Tak bych udělat druhý, kratší a na podavač bych dal zezadu rychospojky a měnil si to podle potřeby. Je tam 12 pin. Něco jako v Zetoru ty kbílý plastový konektory (ty bílý).

Už to mám zase skoro složené, byla na prvočinitele. Musel jsem trochu porovnat zadní stěnu k ventilátoru, jenže je k tomu přivařená /už není :vysmech: / středová přepážka... Musel jsem jí komplet vyndat a porovnat na lisu.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15207 Nový příspěvek od Britt »

Grafit když vyschne, tak se z něho stává skvělej šmirgl. Uhlík je přece jenom jeden z nejvrdších materiálů.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15208 Nový příspěvek od stanik84 »

Já myslel, že jeden z nejměkších :-) Tvrdost 1-2...

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15209 Nový příspěvek od Britt »

A co třeba diamant?
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15210 Nový příspěvek od jenicek »

Jardo, tuha i diamant je uhlík, jen mají jinou krystalovou mřížku. Jedno je měkký jak bláto a druhý tvrdý jak diamant. Tos zrovna asi o hodině chemie na ZŠ na chvíli schrupnul :D

Odpovědět

Zpět na „Putyka“