CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 7095
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16846 Nový příspěvek od mastnacek »

Spojovani vodovodnich trubek a pe trubek to je neco pro me, milion rozmeru, ruzny redukce a zpusoby :))) uz se vidim zejtra u psonku v zelezarstvi, jak tam budu brecet u regalu :)))

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13090
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16847 Nový příspěvek od Čárls »

No ideal je udělat celej rozvod novej a máš klid na nějakých 30 let Než kousek a zas kousek chápu to při rekonstrukci když v jedný části ještě bydlíš
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

mastnacek
Příspěvky: 7095
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16848 Nový příspěvek od mastnacek »

Carlsi, prave, uriz jsem vodu strejcoj. Napojil si na me chatku a ve ctvrtek chce dorazit na mesic. Tak mu to tam musim natahnou. Asi budu koukat po naky gebo spojce s redukcej na sroubeni na PE, no poreferuju az horor zkonci :)

Fizz
Příspěvky: 7926
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16849 Nový příspěvek od Fizz »

Používám takový:

https://www.google.com/search?q=pe+arma ... e&ie=UTF-8

Nic lepšího aktuálne není.

Mosazná svěrná fitinka, samozřejmě kolena, tkusy atd.

Obrázek
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20305
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16850 Nový příspěvek od vitex »

Hurá k Pavlovi,ať něco zbude.
Chobotek:Že uhodnu kde to bylo?

chobotek
Příspěvky: 10544
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16851 Nový příspěvek od chobotek »

Kdybys to neuhodnul ty, tak už nikdo! :)
bourač, to je nádhera. Očekávám instrukce, kdy se mám dostavit k demontáži. 8)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16852 Nový příspěvek od vašík »

tak si tak jedu kolem lesa a najednou tohle
Obrázek
a pak jsem našel tohle

Obrázek


Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20786
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16853 Nový příspěvek od ota »

Včera jsem byl v lese s hafanem na procházce, skouknout jak je mokro, jestli se dostanu k nám do lesa. Výsledek, že nedostanu, všude stojí voda. Ale co vede hlavní cesta, která je od houbařů rozježděná, že se po ní nedá jít, tak vedle ja malá čerstvá paseka. Asi 3m od té cesty stojí dvě růžovky. Klobouk tak 25 cm průměr. Do lasa musejí houbaři jet i jít ( ti co nejsou líní nechají auto před lesem ) všichni kolem těch růžovek. Nikdo je nesebere. Všude po lese jich je nako much. Tady to asi nikdo nesbírá. Tuhle jel Homza na kole a měl jich plnou tašku. To je asi jedinej kdo je sbírá.
Jinak houby letos rostou všude. Chodím spíš na kraj do trávy, nebo mimo les. Na škarpě kozáci, v trávě osikáči. Těch teď ubylo. Ale dneska se půjdu podívat na škarpu. Pěstuju si tam kozáky. Jestli budou mít ,,bernou" velikost. A pak do lesa jen krajem, jak říkáme ,,k Čoňanovi" tam taky najdu. Ale s Axisem do lesa tak na 15 minut a zbytek jdeme cestou mezi polema.
Tady ty Kováři taky letos hodně rostou. 8)

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20305
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16854 Nový příspěvek od vitex »

Ráno jsem otrhal maliny,udělal vnoučatům malinový koktejl,natrhal dvě kila šípků,očistil,prostříhal odplozený ostružiník a maliník a očekával návštěvu až z Františkových lázní.Navštívil nás kolega Drtikol s manželkou a velice hezky jsme si popovídali.Velice příjemní manželé.Zítra se zastaví znovu,protože jsme to nedovykládali(spíše jsem ho nepustil ke slovu a skákal mu do řeči).Poté jsem se pustil do zpracování šípků a výroby pomazánky.
Obrázek Obrázek Obrázek

bratrH
Příspěvky: 892
Registrován: úte pro 22, 2009 5:41 pm
Bydliště: Lužany

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16855 Nový příspěvek od bratrH »

ota píše: pát zář 30, 2022 12:28 pm Včera jsem byl v lese s hafanem na procházce, skouknout jak je mokro, jestli se dostanu k nám do lesa. Výsledek, že nedostanu, všude stojí voda. Ale co vede hlavní cesta, která je od houbařů rozježděná, že se po ní nedá jít, tak vedle ja malá čerstvá paseka. Asi 3m od té cesty stojí dvě růžovky. Klobouk tak 25 cm průměr. Do lasa musejí houbaři jet i jít ( ti co nejsou líní nechají auto před lesem ) všichni kolem těch růžovek. Nikdo je nesebere. Všude po lese jich je nako much. Tady to asi nikdo nesbírá. Tuhle jel Homza na kole a měl jich plnou tašku. To je asi jedinej kdo je sbírá.
Jinak houby letos rostou všude. Chodím spíš na kraj do trávy, nebo mimo les. Na škarpě kozáci, v trávě osikáči. Těch teď ubylo. Ale dneska se půjdu podívat na škarpu. Pěstuju si tam kozáky. Jestli budou mít ,,bernou" velikost. A pak do lesa jen krajem, jak říkáme ,,k Čoňanovi" tam taky najdu. Ale s Axisem do lesa tak na 15 minut a zbytek jdeme cestou mezi polema.
Tady ty Kováři taky letos hodně rostou. 8)
U nás na jičínsku/Rumcajsově/ dosud žádné houby.Už třetí rok.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20786
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16856 Nový příspěvek od ota »

Tady je hub, že už omezuju chůze do lesa. ,,Ani Puňťa už to nechce žrát"! :D Manželka s pantatíkem jedí jen spolu houby. Jinak já a syn ne. A manželka vaří omáčku s houbama, polévku houbovku, smaženici, řízky a tuhle i nějaké zapékané houby. Pak houby v bramborákovým těstu, flíčky s houbama, praženku. Co zbývá tak pantatík suší v sušičce. Střídá to dokola a pořát hub dost. Dneska opět pršelo. Za tři dni budou žně. Pražáci jsou v práci a tak bude v lese volnějc. No snad budu muset zase jít! Rád sbírám. 8)

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20305
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16857 Nový příspěvek od vitex »

Po hokně jsem vyzvedl v Kuřasu Drtikola na roli,udělali jsme si procházku autem po našem štatlu,chvíli jsme poseděli a pokecali.Večír jsem ho hodil do Řeček na šalinu,aby si projel jihomoravské hlavní město až do Šrajbecu,kde má betlu.A teďka cháluju.

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1408
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16858 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, kdybych to s tebou neabsolvoval, vůbec bych nevěděl o čem píšeš . Děkujem za vřelé přivítání a chování celé tvé rodiny, má paní o vás řekla, že jste bodří Moraváci se srcem na dlani .

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20786
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16859 Nový příspěvek od ota »

Dneska u náš nešel proud. Od 8 do 15 hodin. Nějaká plánovaná odstávka. Tak jsem jel do lesa zpracovávat ještě zbytek po harvestru z jara. Půl hromady taková placka. Vůbec se mi do toho nechtělo. No nakonec jsem to zpracoval. A začal tu poslední. Ta je taková načechraná, jsou v ní hodně vršky. Potom jsem seříznul asi 6 pařezů. Vzal jsem si sebou druhou pilu a tam je pěknej řetízek. Šlo to dobře. Pařezy seřezávám, abych tam mohl jezdit malím traktůrkem všude. No po lese za letošek semenáčků! Mám z nich radost. Seděl jsem na pařezu a jedl housku a okolo pařezu hromady semenáčků. Modřínky, borovice, břizy, osiky a duby. Sem tam i buk. Naložil jsem fůru a jel dom. Po cestě jsem sebral pár hub, no když už jsem tam byl. Došel jsem si ke stružce ke knížeti, tam jsem už našel pár hřibů a opět tam dva byly. A pak uplně na kraji na rozcestí krásný dva klouzci. Ti už museli jet na fůře, nebylo je kam dát! Vše jsem našel z traktůrku za jízdy. Jen pro ty hřiby jsem šel najisto. Našel jsem čtyřčátka a trojčátka. 8)
Čumkarta!

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20305
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16860 Nový příspěvek od vitex »

Já byl ráno na veletrhu a odpoledne na malinách a šípkách pro vnoučata a bábičku.Asi bude čálku šaj čípkový.A z minulé dávky jsem udělal čípkový sirup.Ten se mě ale povedl na jedničku.Vnoučata už půl litru vypila.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“