CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
jean
Příspěvky: 3046
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16831 Nový příspěvek od jean »

Doniesol som do kotolne velku plechovu skrinu a konecne mam ulozene obrabacie nastroje jak clovek. Vsetko pekne vedla seba, nie rozhadzane kade tade po sustruhu. Pre mna dovod do rubriky, co vam dnes urobilo radost :). Este k velkemu sustruhu prestahujem malinky sustruh a budem to mat vsetko pekne pohromade.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20869
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16832 Nový příspěvek od ota »

To Jean u mě si nedokážu představit tu almaru, jaká by pojmula věci k mému soustruhu! :D Myslím, že takovou bych ani do dílny nedostal a asi bych ji musel umístit na strop! Tam jedině by bylo místo. Ale myslím, že by mi vyjížděly šuplata ven z té almary na stropě! :vysmech: Tolikož těch věcí tu k tomu soustruhu je. A já si myslím, že je to stále málo. Jak někde něco vyplave za rozumnou cenu, šup sem s tím hned do dílny. Teď jsem koukal na inzerát na pravítko na soustružení dlouhejch kuželů. Ale co prdim na něj. Zbytečně bych si rozházel přesmost tím. Zatím jsem to bez něj taky vydržel. A pak by všichni chtěly dlouhé kužely. :smich:

jean
Příspěvky: 3046
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16833 Nový příspěvek od jean »

Tak ja sa s tebou porovnávať fakt nehodlám, to, čo ty osústružíš za týždeň, ja nespravím za 5 rokov :)

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1883
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16834 Nový příspěvek od stanik84 »

Ota: to jsme dva :) . Jsem zrovna o víkendu skládal Morse 5 a 6 vrtáky. Od 50 do 80 mm mi chybí po milimetru jen jeden. Ale 55, 60, 65 atd. mám většinou po 4 až 5 kusech. Největší mám 90 mm. Pak už jen korunky s VBD do 150 - na trnu SK 50. Potřeboval bych nějakej skladištní system do PC, kam bych to naházel a zjistil, jestli tu věc mám a má cenu to hledat :vysmech: .

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8585
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16835 Nový příspěvek od bourač »

Oto nekecá, viděl sem ty vrtáky na vlastní oči :shock:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13192
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16836 Nový příspěvek od Čárls »

Hoši píšete velký vrtáky Já co jsem použil byl největší 50 a to pro velkou kudlu Pak kryt a vše nožem pod vodou Proč netrpí tak axialní ložiska Ono vše má svoje Já dělal ve fabrice a nastroje sem fasoval to je podstatný rozdíl o proti tomu v garáži Pokud velký vrtáky je jen otázka jak často je využiješ o nic jiného nejde U nas se těma velkejma vrtalo na starých klumprech nikdy ne na mašině co jsi potřeboval přesnost 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Pavel
Příspěvky: 8280
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16837 Nový příspěvek od Pavel »

tak a de se picnout prasatko

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1883
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16838 Nový příspěvek od stanik84 »

Čárls - běžné je používám na frézce, když potřebuju něco vyvrtat.

Bourač: nemám důvod si něco vymýšlet. Pár věcí mám :vysmech:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20869
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16839 Nový příspěvek od ota »

No tak to já jsem socka na vrtáky. Mám jen do 50 mm. Nemám větší Morse kužel doma. Ale tuhle jsem ze šrotu donesl svařenec držáku do hlavy na soustruh a tam je navařený myslím Mk5. A pak ještě jedno futro z volnýho uložení raky asi s Mk5 i s držákem a výstružníkem někde 80 mm. No a pak někde leží asi 75 mm vrták. Ale ve firmě jsem vrtal 100 mm vrtákem na radiálce. Ta měla Mk6. Nařadil 9 ot/min dal posuv a mohl jsem si u toho háčkovat svetr! 8) Tak to dělali bybky kdysi na provoze. Pamatuju si ,,pastelka" občas chodila vrtat koníky na lokomotyvní motory. Tam byl asi 59 mm vrták a vrtal tak 150 mm dlouhou díru. Pak se to stružilo. Předvrtala menším pak větší vrták zapla posuv, vytáhla pletení a než to vyvrtalo tak upletla pěknej kus. Pamatuju se, jak se ji na tom vrtáku motala bakule špon. Neodebírala je, aby si neumatlala ruce a těma pak ten výtvor co pletla. Kontrolní otázka: proč se té paní říkalo ,,pastelka"? :vysmech:
Velkejma vrtákama vrtám na revolveru. Pod vodou. Je to rychlejší a nelezou z toho modrý špony. Ten tu 50 mm vrták dává, ani o tom neví. 8)

chobotek
Příspěvky: 10612
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16840 Nový příspěvek od chobotek »

Taky vrták, kousek od repase... To několikeré pájení ve výsledek „puč mě vrtačku, potřebuju jen pár děr“.
Obrázek
Kósek od Brna jsou lidi, co chtěli prostup na trubky tepelného čerpadla. Tu dvě fotky se včerejška, základ 50cm, 3x110mm pod úhlem 20°C, vrtané zvenku, vedeno ručně.
Obrázek Obrázek
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Tomas6
Příspěvky: 5402
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16841 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ten ještě při dobré konstalaci minimálně 5metrů dá.
To jsou ty ďůrky co jsi psal že jsi vrtal ručně v leže nad výkopem?Proč jsi to nevrtal zevnitř? Já onehdá vrtal ručně 5x 120mm přes obrubník, ležel jsem při tom na rozkopaném chodníku v centru Uh Brodu a žádná hitparáda. Ruky mne bolely jak psa, ležet na rozkopaných dlažebních kostkách taky nic moc... Ale to bylo ještě hezky naštěstí.
Já na tepelko vrtám v pátek, z venku ve výkopu, podle toho jak krásné počasí poslední týden panuje, to vypadá na bahenní koupele. Piešťany na Moravě.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

chobotek
Příspěvky: 10612
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16842 Nový příspěvek od chobotek »

Zevnitř je po směru bojler a jiné vehementy, které přijdou pryč až během instalace. Takže první důvod je, že se nevleze vrtačka a druhý, že bych tam nadělal mnohem víc bordela.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Tomas6
Příspěvky: 5402
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16843 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak bordel se dá vysávat že. Ale ten první důvod je více než pádný.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Fizz
Příspěvky: 7976
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16844 Nový příspěvek od Fizz »

Provrtat bojler chvilku trvá no...

Z toho jsem se už dostal. Boler zavazi? Sundat. Takovych vyjebavek jsem dělal moc na to abych vedel že to ocení tak 3 ze sta, a zrovna těm nevadí "sundat bojler aby ses neválel v blatě"...

A u placení to bývá, no to bylo v pohodě, nic nezavazelo, tolik? Za coooo?!?.... Dyt to bylo z venku v pohodě....
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8585
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16845 Nový příspěvek od bourač »

klasickej problém dodavatelů pro nefiremní sektor :vysmech:
je potřeba nemít vůbec žádné reklamy, drobné koncové zákazníky odhánět a získaným solventním zákazníkům věnovat nadstandardní péči, oni se pak vracejí.
To neznamená že není nutná prokazatelná objednávka s popisem co, kdy, a za kolik. :obchod:
Na předžalobní upomínku pak reagují velmi rychle. 8)

Obrázek
tady je něco z dnešní obhlídky, je to kousek za Prahou a pro pana chobotka to bude za odvoz (+ demontáž)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“