CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14341 Nový příspěvek od Fizz »

Já takový věci ukladam do ATF.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14342 Nový příspěvek od Fizz »

Já takhle dneska:

Obrázek

Obrázek

Ještě tam chybí doplnit záda samozřejmě a malý ohřívač na vodu.
Zjistil jsem dvě věci, jednak jsem přestal u práce nadávat co za debila vymysleko to či ono, ale spíš si povzdechnu že me to už fakt nepřekvapuje.
A druhak ke vsemu potrebuju spoustu vercajku, k dřezu, vykruzovaky na rozky, a prinocarku a japonskou pilku na dorezy a dlabacku na packy, a frezku atdatd...
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14343 Nový příspěvek od hobr »

Pěkná práce! 8) Jen ta modrá barva se mi moc nelíbí... :-/
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14344 Nový příspěvek od Fizz »

:D fólie proti poškození na bílých matných.

Ale 9 z 10 říká že ta modrá nic moc.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14345 Nový příspěvek od fikejz »

Já se nemám moc čím chlubit: A takhle vypadají ty kaštany:
Obrázek .. Obrázek v plodech je prázdno, jen pichlavá šlupka a pod ní hnědá šlupka.
pekluju se s tím už druhej den, zkoušel jsem kde co a ten homokloub nejde mrcha dolů. Přitom pravej šel celkem snadno
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14346 Nový příspěvek od Cobrow »

K tomu kaštanu - nemá i změny na listech ? Bývají menší, žlutozelené, koruna řídší....

fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14347 Nový příspěvek od fikejz »

Nevšiml jsem si, tady jsou nějaké fotky. Sice z loňska, ale letos to bylo stejný, jen bych řekl, že letos má víc plodů a větší.
Obrázek Obrázek
Teď je asi dva a půl, maximálně tři metry vysoký. Ještě jeden kaštan tady mají naproti přes rokli asi dvě sta metrů.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14348 Nový příspěvek od ota »

No však jsem Ti to psal. Musíš mít min dva vedle sebe. Tuším že je dáváme tak 10- 15m od sebe. Nejlepší je tři za sebou. Když bude jeden nebude mít nikdy dobré plody. Tedy jalové asi jo. Nevím přesně po kolika letech začínají plně rodit. Tady ty naše budou max 4m vzrůstu zatím. Ale letos nás někdo předběhl a posbíral většinu urody. Mám tam misku z obou stromů.
Koukni na net a přečťi nějakou radu. Taky jsem tam sosal kdysi co s tím. Je tam i popis jak připravit podmínky pro strom. Je tam i jaké PH, nebo čím přihnojovat, nebo přisejpat hrabankou tuším z dubu. Atd. Tím by se dalo vylepšit pro stromy podmínky. 8)

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14349 Nový příspěvek od bourač »

Ta poloosa má na tom tisícihranu (v diferáku) takovej pojistnej kroužek, tahem to nejde, jde to rázem.
Aspoň teda u mého auta vyrobeného ve Spartanburgu.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14350 Nový příspěvek od Joe66 »

Aj u japoncikov to ide ,,razom ,, ,ze silnym trhnutim ;-) A vytiahnuty homokinetak zas z poloosy tiez ide razom -sposobom,ze sa zasunie na s poloosou na trubku-len poloosa a homokinetak je na vrchu a trepne sa s tou trubkou ,stojacou -spodnou hranou poriadne o zem -niekedy treba viac krat . Aspon na vacsinu aut to takto fungovalo :smich:

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14351 Nový příspěvek od Veteranista! »

fikejz píše: ned říj 24, 2021 9:30 pm pekluju se s tím už druhej den, zkoušel jsem kde co a ten homokloub nejde mrcha dolů. Přitom pravej šel celkem snadno
Sundat manžetu, vyklidit kloub a za vnitřní unaseč sklepnout dolů přes něco kladivem.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14352 Nový příspěvek od fikejz »

Na druhý straně to šlo hladce. Nasadil jsem ten stahovák, natočil matku aby byla v závitu, ale s kusem mezery a pneumatickým utahovákem jsem to stáhnul asi na druhý maximálně třetí rozjetí. Tady na levý straně jsem to zkoušel už snad stokrát, vždycky povolit klepnout z5 a znova a ten blbej C kroužek co drží kloub na poloose ne a ne zaskočit do drážky! Napadá mě koupit axiální ložisko patřičnýho průměru (25mm díra) a zkusit to přes něj, že by se vyvinul větší tah když by bylo menší tření mezi matkou a rámem stahováku. Nebo udělat plotnu se třemi dírami v řadě tu utáhnout pod matku a pak do těch dvou bočních děr nasadit "inverzní kladivo". Na bouchání přes něco do unašeče není v podběhu zrovna moc místa. Samozřejmě jsem zkoušel bušit i do kloubu po poloose směrem ven, ale plastová palička není moc těžká a kladivo by při usilovnější snaze kloub poškodilo.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14353 Nový příspěvek od Britt »

Já jsem byl nechat přezout obě auta do zimních bačkor a teď jdu lítat kolem pohřbu.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14354 Nový příspěvek od Veteranista! »

Hele a myslíš, že je pro kloub šetrnější ho tahat přes samotný kloub(kuličky), než klepnout po části, která je přímo nasazena na hřídel?
No místo tam pořádně není, to je jasné, to všichni co to dělali znají.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14355 Nový příspěvek od fikejz »

Určitě by bylo šetrnější přes nějaký mosazný kolík bušit přímo do toho jádra kloubu. Budu muset vymyslet jak to tam někde celý chytnout, abych se k tomu ještě vešel s rukama a kladivem. Tyhle drbačky ve stísněným prostoru vůbec nemám rád! To už raději hektar louky, naklepanou kosu a brousek!
Doprčic, proč mi to nemůže jít normálně, každej jinej už by to měl čtyřikrát hotový! :vztek:
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“