CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12958
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15181 Nový příspěvek od Čárls »

Víťo ja to na lisech dělal tak že jsem sjel aby píst byl dole pak vypustil oddělal vracečku hadici na válci to jest kde byl olej ve válci , nalil olej a vyjel nahoru zadělal vracečku a hotovo To ale byli jednopístový lisy :-/
Snad sem to napsal srozumitelně a s křížkem po funuse
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15182 Nový příspěvek od bourač »

nikdo nenapsal jak to dělat v tomto počasí :vysmech:
jestli tedy Víťa nemá hangár...
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15183 Nový příspěvek od vitex »

Díky kluci za rady.Hangárek mám k dispozici,jenže se tam neotočím a i když prodloužím zpátečkové hadice,tak mě nemá kdo lítat s kýblem okolo bagru.Chci to udělat poctivě.Bábinka se poleká když na ni plivnu trochu oleje,pro vnučku je to trochu nebezpečný a mladej se vrací domů až pozdě večer.Asi budu muset vytvořit nějakou konstrukci a na ni hadice připevnit.Nějak si poradím.No a tu pastu na pájení jsem taky pro..dal.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15184 Nový příspěvek od Fizz »

vitex píše: sob led 22, 2022 7:10 pm .....
Ha!

Víta hydraulický mág me privedl na nápada!

Co takhle si udělat ze dvou jednocestných ventilů odbočku, do pístu z čerpadla, z pístu při zpětném pohybu do kýble/sudu. Sice prcačka, ale když uděláš celý pohyb treba 2x budeš mít stoprocentně čisto v systému i kolem.

Co ty na to ?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15185 Nový příspěvek od vitex »

Ha a co otoč a pojezd?

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15186 Nový příspěvek od fikejz »

Na pájení používám Unigel, ale to je ti prd platný, když jsi tak daleko.
Dnes jsem měl v plánu učit mrňousky lyžovat. Napadlo u nás za poslední tři dny skoro dvacet cenťáčků krásnýho prašanu na starý zledovatělý podklad. Dopadlo to, ale jen dopoledne asi na hodinu a půl a pak až před soumrakem půlhoďky. Mezitím jsem musel zas jet do lesa pro dřevo (traktor jim pořád nejede), alespoň jsme vyložili moji fůru co jsem měl na káře narovnanou od úterka :) Maličký se ještě mezi svátky bál na lyžích a dnes už sjel od stodoly k baráku a holčina už ke stodole vyšlapala a sjela z5 úplně samostatně! Dělají obrovský pokroky, mám z nich velkou radost (když mi neječí u psaní příspěvků sem do ucha :smich: )
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15187 Nový příspěvek od vitex »

Děkuji,ale lanko je namontováno.Fousy lanka jsem zahnul přes zalisovanou trubku a strčil do pouzdra.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15188 Nový příspěvek od Fizz »

Pojezd muzet udekat stejně, tak jako tak hych sundal kryt prevodovky, byva pid tim dost bordelu a koroze vymýt a nastříkat treba olejem na motorkovy řetěz (lepivý olej) az ti tam rupne hadice a budeš měnit ocenis to.

Na HM otoce se myslím dostaneš přes podlahu, vstup necháš, vystup do kýble, ale místo tam si nevybavim tam jsem byl jen jednou. K dyby né, v něm a pojezdech je prd oleje.

Když budeš pod tím podival bych se pod šusplech pod otočí tam taky bývá dost bordel a případná vymena hadice v terénu je nepříjemná bo si ten bordel budeš cpat do hadice, ideál taky vymýt.

Ještě je dobrý na tu ochranu parafínový sprej, ono to nelepí ale vlhkost drží daleko, dobře se to pak umývá.

Edit, pokud máš trochu ojetý case v kterym je pojezd uložený vyplatí se na dolním kraji krytu udělat ohyb tak aby se bordel nenabíral. Kdyžtak ti to bliknu.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15189 Nový příspěvek od vitex »

JJ blikni,budu Ti vděčen.Podlahu jsem včera vrátil zpět.Podvozek vyčistím,až pojede mašina,abych se mohl přizvednout lžící.Jinak díky za rady.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15190 Nový příspěvek od ota »

Tak jsem se dneska dal do toho bojleru. Ráno jsem vypustil vodu. Vyndám přírubu s tělískem. V dílně jsem to rozebral. Všechny šrouby, matky jsem dal kdysi nerez. Paráda, vše jde rozebrat jak nic. Samozřejmě tělísko propustilo vodu kolem trubek v základně a natekl termostat. Ten mi kámoš přivezl novej. Tak jsem to všechno vyčistil a dal nové tělísko. Sesadil a tradá s tím do bojleru. Všechny kontakty přimáčkl, namastil kontaktní vazelínou. Složil zapojil. Napustil vodu a zapnul do zásuvky. Maká to. Voda je už ohřátá. No musím poznamenat do mobilu kdy jsem měnil. No zrovna si dám koupit termostat a tělísko do foroty. A tu přírubu taky. Abych to mohl příště dát hned dohromady. Bandaska bojleru v tom nerezu nikde ani smítko bordelu, rzi. Paráda. Ale ta příruba a tělísko masakr.
No snad to zase dá rok pokoj. Teď to dalo dva roky a 4 měsíce pokoj.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

kbulda
Příspěvky: 335
Registrován: ned pro 15, 2013 1:15 am
Bydliště: u Mělníka

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15191 Nový příspěvek od kbulda »

bourač píše: sob led 22, 2022 1:52 pm plynový (a jiný) lanka v bovdenu učím správnému fungování pomocí trychtýře, svěráku a oleje. Trychtýř připevním izolačkou na konec bovdenu, pověsím to někam vysoko a zaliji olejem. Dole pohybuji lankem dokud olej nezačne vytékat.
Já na to používám použitou kartuši od silikonu. Seříznu si hubičku přesně podle bovdenu. pověsím, naleju olej a ani s tím nehýbám. Do půl hodiny to proteče samo.

hobr
Příspěvky: 3813
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15192 Nový příspěvek od hobr »

Některé lanka jsou "samomazná" (silon?), netřeba mazat...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Jan.F
Příspěvky: 340
Registrován: pon zář 07, 2009 11:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15193 Nový příspěvek od Jan.F »

Ale jen po nějakou dobu, pak se ten povrch zdrsní a postupně se začne obrušovat.
Pomožte zachránit tisíce lidských životů, objevit dosud neznámé prvky, či dokonce nalézt mimozemskou civilizaci..
A to vše jen s použitim vašeho PC
http://www.czechnationalteam.cz/

hobr
Příspěvky: 3813
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15194 Nový příspěvek od hobr »

Na autě (Opel Astra 95) bylo spojkové původní, fungovalo dobře. Uhnilo to u vypínací páčky spojky...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15195 Nový příspěvek od bourač »

kbulda píše: sob led 22, 2022 9:46 pm použitou kartuši od silikonu. Seříznu si hubičku přesně podle bovdenu. pověsím, naleju olej
dík za tip, kartuše se najdou vždy na rozdíl od trychtýře. Přípravky těchto velikostí mám vždy v nějaké spodní vrstvě a nemužu to najít. ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“