CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#10981 Nový příspěvek od Britt »

Došla hlína.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#10982 Nový příspěvek od kenybz »

tak přestěhováno příští týden začne výroba
Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20858
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#10983 Nový příspěvek od ota »

No Kenybz pěkný kousky nábytku Jsi si pořídil! Prosklený almary, plechoví almary a taky cosi ,,hacicoidního" :vysmech: No tak to vidím z obrázků jakožto uplnej laik. Jeřabinka byla slušná na zvedání. Tyhle jeřáby jsou hodně dobrý. Kdysi když jsem dělal ve firmě k nám jezdil. Uplně celej z generálky byl. Uměl spoustu vychytávek. Uměl i vážit zvedané břemeno a s vyložením odpočítávat zátěž. No to je asi běžná věc. Ale tenkrát jsme měli V3Sku a ta měla jen páky a rameno. 8) No nikdy nezapomenu, když u nás byl Tatra 137 příhraďák a rupla mu hadice na hlavní pístnici. Kde všude byl olej a přitom zvedal jen asi 5 tun betonovou vanu. Všichni kdo stály náhodně kolem byli jako mastňáci. I já :D
Jardo včera jsem šel s Axisem a myslel jsem na Tebe! Šli jsme okolo skrejvky hlíny z obecního hřiště. Kdysi dělali hřiště a skryli ornici. Nebo ornici, je tam všude kolem louka. Hromada je asi jako hradní násep. Už se odtud odvezlo asi 1000 fůr hlíny a stále tam nějakej tisíc je. I syn nakládal 500 nakladačem známejm z toho. A to je jen že zarovná sesuv na boku. Tám je Ti hlíny! Mohl by ten pán co je v rohu na obrázku u Tebe ,,chaďíť s tačkoj" celej den. :vysmech: A stále by měl co vozit.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#10984 Nový příspěvek od Britt »

Já ji budu muset navozit z kompostárny, cca 2 tuny.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20858
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#10985 Nový příspěvek od ota »

Taky mám kámoše v kompostárně. Dělá tam všecho. Jen na sezonu přibírají brygádníky. Tuhle jel kolem s fůrou hlíny. Fakt pěkný hlíny. Taková lehká. Oni vše kompostují na takovou hromadu a pak odebírají uleželé. Je to malá vesnice a dostali na to dotaci. Mají to slušně vybavený. Kecali jsme spolu, jo to bylo, jak si ten hajnej roztřískal tu fajfku a já mu ji opravoval. Tyhle konekce je dobré udržovat! Hajnej hned až budeš potřebovat dřevo zavolej. Kámoš že až hlínu tak taky volej. Jedna roztřískaná fajfka a co to udělá! 8) No na zahradě tak 10 fur hlíny v rezervě. Slušně uleželí. Taky mám takovou rezervičku doma. Co kdyby. 8) Hlína a kemňí to se nikdy nestraťí a chleba to nežere. Kamenů taky tak 10 Tater. No co kdyby. :D Tak vlastně jako u mě. No raději víc než nemít. :vysmech:

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#10986 Nový příspěvek od Britt »

Já nejsem megaloman a nemusím mít všeho co nejvíc, protože je to zadarmo. Hlínu mi nakonec po obědě přiveze kámoš Avií a pro kameny si musím dojet k mladejm do Kouřimi a budou zadarmo.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20858
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#10987 Nový příspěvek od ota »

No u mě je to tak, panaťík jezdil se sběračem kamena a teď před lety to po něm přebral syn. Jen pošle wocapa a tam šutrák. Otázka ,,mám ho přivézt"? Nebo fůra pěkné hlíny mám ji vyklopin na zahradu? Syn je jak já. Jen přijde obrázek a dotaz. Tuhle obrázek vozu a v popisu váha. Přepočítám a jo přitahni to dom. :vysmech: No je to třeťi kousek vozu. :red: Včera jsem šel s hafanem po poli a sbírali jsme šutry a nosili na kraj pod strom. Pak až pojedu kolem s traktorem, naložím je. Stejně jdu kolem, tak co, vezmu šutr a jdu. Chodíme každej de. Tak šutrů je už hromádka. Třeba vzadu na leťišťi mám už na hromádce 10 pěknejch placáků. Z nich rovnám dvůr. Mám tu ,,okrouhláky" z nich chci udělat před ďílnou skalku. Ale jsou to na ještěrku. Ty si pár stoleťí máchaly boky v řece.

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#10988 Nový příspěvek od other-side »

https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/hloda ... -zpravy_vb

toto je můj nejoblíbenější soused zde na západě

on je tak férovej, že když jsem před pěti lety nechal vytyčit obecní polní cestu k našemu pozemku, která má papírově šířku 8m, tak dnes je široká akorát na osobák, tj 2m

moji sousedi, co mají zahrádky u jeho polí, od té doby co tam hospodaří vykoukal, nemají nic plesnivýho a vše roste jak blázen

je to prostě dobrej člověk

samozřejmě, tam kde to má tvrdý, což je asi 20% jeho pozemků, tam oře, zbytek u řeky je víc písčitý a akorát to podiskuje, řepka, kukuřice, pšenice nic víc

absolutně dostává svému jménu

jinak samozřejmě na osobní jednání je to svině, ale mě to s ním baví, ještě jsme si přes držku nedali, což je škoda

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#10989 Nový příspěvek od Britt »

2 tuny hlíny jsou na dvoře a část už je na svahu. Zítra mám oddechový den, protože jdu na školení řidičů.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#10990 Nový příspěvek od DYK »

Že se tak plahočíš, máš pozvat veselého bagristu (Vitex) teda i s bagrem a už to mohlo dávno být hotový!!
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20347
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#10991 Nový příspěvek od vitex »

To urkitě.

Pavel
Příspěvky: 8280
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#10992 Nový příspěvek od Pavel »

jardo jestli chces jil tak mam

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20858
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#10993 Nový příspěvek od ota »

Tak jsem zase šel naším lesem. Po zemi všude zeleno. Stromy už tak napůl prosvítají. Je to zajímavé, zaťím se to zastavilo tam, co je u vedlejšího lesa mladý les a jeho konec. Tam kde končí vedlejší mladý les je hranice. Potud je zeleno. Dál zatím nic. Ale z druhé strany souseda je to už spadaný to jehličí o pěknej kus dál. Nepočítal jsem to, ale za týden asi dalších 50 až 60 smrků začalo pouštět jehličí. Jak padá jehličí je už brouk venku. To už mám zjištěný. Kam se přestěhoval dál uvidíme. Ale myslím si, že o ten les přijdeme o celej. Sousední první les od paseky je tak půlka pryč. Vedlejší o kus méně a náš zatím nejméně. Myslím, že to přefrčí všechny tři štráfy těchto lesů. Jedině to vykácet všechno hned načisto. Ale co s tím? Nikdo to nechce a nezaplatí za dřevo jen jako palivo. :(
Na těch fotkách to není tak vidět. Ale zem je zelená jehličím.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8579
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#10994 Nový příspěvek od bourač »

ota píše:Jak padá jehličí je už brouk venku.
oto já vím o usychání stromů uplný hovno, jen že jsou v lese a že si je můžu pokácet a odvézt. Musím jen měřit kubíky a pak to nahlásit. (Mám důvěru - nakonec co by s tím dělali :evil: )
Takže některý maj pod kůrou cestičky od lýkožrouta a některý nemaj vůbec nic :-/ jenom normálně uschly nedostatkem vláhy - je to možný? Smrky průměr 30cm?
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20858
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#10995 Nový příspěvek od ota »

No právě že po začátku nás děda mordoval. Jak cosi někde vylezlo tak ihned pokácet a pryč s tím z lesa. Takže jsme dovezli dom a já to kvůli málo času to hned rozřezat na katru na trámy oloupal. Vždycky už jen prázdný cestičky od líkožrouta. Přez kůru jak cedník vidět. Kůra jde dolů skoro sama. Jednou jsme káceli dva smrky a jeden se nám opřel o takovej slabej, krásně zelenej. Ožvejkalo to na něm trochu větve. No a strom by tam zůstal samotnej a ožvejkanej. Tedy jsme ho vzali taky. Ten jedinej měl v sobě ještě larvy. I když se to na první pohled nezdálo, byl zelenej jako by nic. Pod kůrou už to jelo. Tam to zatím je dobrý, nikde nic. Tam jsme to zatím zažehnali.
Tady tyhle jsou všechny napadený broukem. Asi za týden začnou ptáci oloupávat kůru. Právě nejdřív jsem na to přišel u sousedů, že jsem našel hrozný kůry po zemi. Kruci odkud? Koukám a jeden strom oloupanej. Za týden asi 20 oloupanejch. Nevím jakým klíčem to ten brouk dělá. Ale jede to v řádu dní. Ne jako dřív že sem tam někde něco uschlo. Tady jede vlna která začala tak před dvouma měsícema a pohltila polovinu toho dílu lesa. Co je roh lesa tady pána ze vsi, během měsíce mu to zlikvidovalo všechny starší smrky v jeho lese. Třeba 50 smrků. Takovej roh lesa. Okolo je nový mladý les. To bylo po Kyrylovi. Vysázeli a něco nálety. To drží ani jeden není zatím vzatej. Ale ty co ustály Kyryla jsou všechny suchý.
Ze sucha to není. Tady je celkem mokro. Nebo mokro, vlhko. Je tam místama i tráva. Jsou tady sušší kusy lesa. No je to tady teď veselí. Jsou to ohniska všude po lese. Najednou se to rozjede a jede to jako vítr. Nejhůř máme vedle dva štráfy lesa o které se nikdo nestará. Jedno je nějakýho sročka, a tam asi jen koupili v dražbě aby měli majetek. To je tam co je už třeťím rokem necháno pokácený dřevo napospas. Hajnej nařídil pokácet kurovčáky. A to byl ten kurovec co jede normálně. Ne tenhle sprinter. Ty stromy jen podřezali a nechali tam. Nakácený v sousedním lese. No a ten druhej les má asi starej pán a myslím, že se v něm nebyl podívat 20 let. Souše tam padají sami. No a teď tam má spoušť a to tam i vedle u toho sročka zůstane. No mi to vykácíme. Ale bude toho moc naráz.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“