CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
sekalsemmalo
Příspěvky: 4257
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16396 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

a tak jsme zase chvilku slavní a užíváme si to,že jsme žádaní,že nás stáhli z dovolený.i zákazník,ředitel ČEPRA se nabízel,že si veme montérky a přijede pomoc.ale že má montérky s vyžehlenýma pukama.svoje sekretářky ale poslat nechtěl...máme celkem dobrou rozprc. v pondělí půjde do tuhýho,musí to klapnout a máme tam nevycvičený kluky,neříkám,že nešikovný.tak z toho mám nervy už teď.ale já to prostě tak prožívám...mám to na starost....
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20851
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16397 Nový příspěvek od ota »

To Sekalsemmalo poštěstilo se mi kdysi pracovat s tehdejším generálním ředitelem pro montáže ČEZu. Přijel k nám do firmy a on dříve pracoval po škole jako montážník a postupně se dostal na takové místo. A on k nám do firmy jezdil občas znal se s ředitelem leta letoucí. Vždycky přijel a prošel nejdřív dílnu. Potřásl rukou každému koho potkal a skaždým pohovořil. A jednou přijel a ptal se jak se ti to ohýbá samotnému takové plechy? No povídám nic moc. On si sundal sako a vzal si rukavice na stolku a šel na druhou stranu stolu. A já zcepeněl a on no nekoukej ohýbáme! A tak 10 plechů ohnul se mnou.
Podruhé jsem taky ohýbal cosi velkého a zase přijel hlavní ekonom z mateřské firmy. Od jedné oslavy jsme si tikali. On tam v teplákách tekrát něco připravoval a my jsme mysleli že je z keterinku a tak jsme se s ním normálně bavili a on nám dával chlebíčky a pivo. Pak když začala oslava tak ho generální ředitel představil že je to novej hlavní ekonom. Kurva to nám sevřela prdel! Zalezli jsme do kouta a tam seděli. On pak za náma přišel a mi že ježiš to jeme nevěděli že jste novej ekonom. A on chlapi neblázněte nevykejte mi, všk už se známe a tikáme si! No a on taky jezdil do firmy a jednou přijel a já ohýbal plachty sám. Šel kolem a tyky sundal sako a v kravatě a té bílé košily se mnou ohnul zbytek plechů na paletě. Taky mu povídám že to zmáknu a on že mu to nevadí a chce si zkusit jak to jde.
Ono potom když oni takhle přijdou a nejsou to uplně troubové a umějí dělat hned má na ně zaměstnanec jinej pohled. Než na kancelářskou myš. Pamatuju se přijel jednou a měl nové auto. A šel kolem a kolega mu povídá koukám máš nové auto? A on jo mám a kecali kolem auta. A on šáhnul najednou do kapsy a hodil kolegovi klíče, no klucí tak to jděte projet! Nacpalo se nás do superba pět a už se jelo. Každej si chilku zařídil. Přijeli jsme a podáváme klíče a on tak co jak to jede? :vysmech:

Tomas6
Příspěvky: 5401
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16398 Nový příspěvek od Tomas6 »

U nás byl průser, měli ukládat nádrž na benzín a naftu do země a onemocněl svářeč. Se kotvily patky k mikropilotám a muselo to být hotové. Tolik peněz já na výplatě ještě neměl jak tehdá.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

jean
Příspěvky: 3040
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16399 Nový příspěvek od jean »

Poskladal som so ženou ten portálový žeriav, čo mi odsekol prstík. Jak je to vonku na dvore a natrené takou tou výstražnou oranžovou, tak z toho ide celkom rešpekt, je to dosť veľké - chcel som, aby to z 5 tony vyložilo paletu. Kua, už to veru sám rozoberať nebudem :)

fikejz
Příspěvky: 6134
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16400 Nový příspěvek od fikejz »

Po šestnácté jsem vystřelil z práce a honem domů. Zapřáhl jsem lis a k sousedovi slisovat otavy. A jen jsme skončili a volal druhý soused, jak s tím bagrováním. Tak honem domu, postavit traktor na dvůr a do večera jsme ještě odbagrovali a rozrovnali kus meze, aby tam bylo trochu rovněji a nemusel jsem se bát že se při přejíždění na louku převrátím. Jak říká Ota - vcelku plodný den!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20851
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16401 Nový příspěvek od ota »

Ano jen ,,vcelku plodný den"! Kdyby to byl plodný den, přijel by jsi po tmě s bagrem domů. A rosvítil v dílně a tak do 22 hodin ještě kutil v dílně. Pak by to byl plodný den. Tak to dělám. Věci co jsou potřeba při denním světle a pak ty věci na které se dá svítit světlem. Zítra si přivstanu a začnu dřív. Když nebude lejt jedu do kovošrotu. Pak mám v plánu asi 5 věcí. Nakonec si nechám dílnu. Tam mám ještě klučinovi z vedlejší vesnice dělat na předek Rapida do nábojů unašečů kol větší rozteč pro šrouby disků. Bude tam dávat hliníkáče s jinou roztečí. Prej jsem mu už na dvě auta ty unašeče dělal. No tak asi jo, něco mi to říká. Má toho Rapida fakt pěknýho. Upravoval jsem mu karburátor na frézce, má tam motor z Golfa. Ale ten laděnej vejfuk, to je zvouček! Žádnej drnčák, nebo vybrakovanej.

fikejz
Příspěvky: 6134
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16402 Nový příspěvek od fikejz »

Oto, já vstávám okolo páté. Oblíknu se a jdu dát kachnám. Pak se nasnídám u snídaně sem něco nadatluju a jedu pracovat do zaměstnání, od šesti minimálně do patnácté, ale většinou do šestnácté hodiny. Potom domů a kolem osmé večer už toho mám dost. Někdy to protáhnu déle. To když dělám u ponku ve stodole třeba s železem a můžu si na práci svítit. Ale většinou dělám venku práce na které je potřeba denní světlo a teď už začíná být dost znát jak se zkracuje den. Na dnešek jsem plánoval stavbu ohrady okolo louky a sadu směrem do vsi, ale asi to budu kvůli dešti muset posunout a dělat něco jiného. Tak možná rozeberu hřídel štípačky . jsou cítit ložiska, že nejdou tak jak by měly -hladce a volně. Musím na to mrknout dokud to není potřeba ať se to nevysype v tu nejnevhodnější chvíli. Bohužel tam nejsou maznice. Uvidím možná nějaké dodělám.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16403 Nový příspěvek od Britt »

Dneska mi přijede zednickej, tak snad něco poděláme. Musím vypustit topení a sundat dva radiátory, aby se dala oškrábat a znovu naštukovat celá místnost, potřebuju o pár mm zaříznout dveře, protože na té nové podlaze drhnou a spoustu dalších věcí, abych tu dovolenou na maltě jak se patří řádně využil.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Jend@
Příspěvky: 245
Registrován: úte lis 24, 2020 5:52 pm
Bydliště: Ostravsko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16404 Nový příspěvek od Jend@ »

V 6 ráno posbírat lilky a cukety na zahradě. Z těch lilků mám radost, zatím první sběr a 2 kg. Český raný. Nu a jelikož tu mám sestru s dětmi z norska, tak se dnes bude grilovat. Zachvíli má pršet, tak uvidíme :)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20851
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16405 Nový příspěvek od ota »

A na co se používá ten lilek? To nemáme, asi na jídlo? To nejíme. Cuketu tuhle přivezla švagrová a nedávno jsem ji vyhazoval nahnilou. Taky o to u nás nikdo neláme. Švagrová přiveze vždycky bednu zeleniny. Skorošvagr u toho dělá a tak nanosí. Tuhle dovezli brambory ty mají dobrý. Pak takový ty běžný věci jako květák, celer, mrkev. Ale měla patyzon a to vezla domů. Tady to nikdo nejí. Skorosvagr že ty vole to je řízeček, nebo karbanátky z těhle věcí! No ale já raději z masa no.
No to já vstanu v 5:50. Udélám hygienu a v zimě jdu do mojí fabryky zatopit. V 6:40 naložím kamna a jdu si do 8 lehnout. Pak posnídám a jdu makat do fabryky. Většinou do 19, nebo 20 hodin. V létě vstávám taky v 5:50. Hygiena a jdu si lehnout. To jsem dole v obýváku. Vstanu v 8. Snídaně a do fabryky do 20 hodin pro firmu. Potom třeba něco venku, nebo když prší tak zůstanu v dílně tak do 21:30. Někdy dýl. Pak jdu dom. Víkend si nechávám volnej. Mohl bych bejt v práci. Ale musím dělat taky něco kolem baráku.
No každej to nějak máme. Já takhle jedu už leta. Pořát říkám že musím tohle a tohle a pořát není na nic čas. Rozdělanejch 20 věcí.

fikejz
Příspěvky: 6134
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16406 Nový příspěvek od fikejz »

Tak dopadlo oboje. Ráno jak pršelo jsem mrknul na tu štípačku. Ložiska tam jsou 2RS, ale nějaký noname a skoro bez vazelíny tak jsem ji tam nacpal. Nejdřív jsem tedy zkoušel jestli nepůjde hřídel vyklepnout ven, ale je to nalisovaný s přesahem a ani se to nehne.Buď budu muset půjčit velký stahovák, nebo to nechat být.
Pak jsem dělal okolo té ohrady. No do tmy jsem zvládnul asi polovinu. Mám nataženo jeden a půl okruhu lanka, ještě jeden a půl mě čeká. Pak dva okruhy šňůry a zkontrolovat jestli lanko někde není moc vysoko, nebo naopak nízko. Jestli zbyde chvíle tak křoviňákem podsekat trávu pod lanky a bude hotovo. Na těch jeden a půl okruhu padlo 1600m lanka.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8578
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16407 Nový příspěvek od bourač »

Vyklidil jsem 30kubíkovou mezideponii. Natahal sem dva roky suchý polena domů. Už může začít mrznout, já jsem připravenej.
Podlahu, původně jen trubky 20cm nad zemí, rozteč na tři hráně metrovek jsem pokryl pororoštama.
Městskej hajnej chce za palivo 3x víc než v r.2020, v úterý mám rande s VLS hajným a taky s hajným Lesy čr. Tak sem zvědavej jak tyto dvě státní firmy podpoří inflaci. :nene:
Obrázek
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16408 Nový příspěvek od Britt »

Dneska jsme už stihli farmářské trhy ve Štítarech a jdu pokračovat ve zvelebování domácnosti.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20851
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16409 Nový příspěvek od ota »

Bourači když vidím ty rošty. Musím se tlouct znovu a zase do hlavy kvůli nim. Líná huba holí neštěstí. Před pár lety jsme dělali zvedací lávku v Brněnském depu. Původní pevná lávka se zbourala a místo ní se dělala zvedací. Ještě i já sám jsem na vleku jako vytěžovák vezl tři palety původních vybouraných pororoštů. Složily se ještěrkou vedle firmy do tzv ohrady. To byl plac pro ,,zrovna nehodící" se materiál. Takové skladiště. Povídám si, ty rošty by se šikly. Ale asi s nima má šéf nějaký záměr, když se dovezli sem. Pořát to tam jen tak stálo. No neřešil jsem to. Pak jsem tam tak 2 měsíce nebyl. Přijedu a koukám rošty nikde. Ptám se šéfa, kde jsou ty rošty? A on no odvezl je kovošrot. A ty jsi je chtěl? No vzal bych bejval nějakej. A on tak jsi to měl říct a když jsi je měl na vleku, mohl jsi si je rovnou vzít dom! No líná huba, stačilo se jen zeptat. :vztek:

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13169
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16410 Nový příspěvek od Čárls »

Taky bych nějaký uživil tak 6 kousků 1x 1 metr ale pokud sem dělal tak tohle nikdá nezbejvalo vše se posílalo znova do oběhu na jinej projekt a říďa byl na tohle lakomej :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Putyka“