CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7935
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16351 Nový příspěvek od Fizz »

"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13111
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16352 Nový příspěvek od Čárls »

Stačí na to zubový hydraulický čerpadýlko a nemusí bejt nejnovější s motorkem nebo membránový Obě se musí zalít Viděl sem na výměnu takovej fukar něco jako fixirka a nádoba cyklonem strčil si hadici do nádrže a proudem vzduchu se to vysávalo do tzv cyklonu a olej šel do nádoby vzduch přes cyklon a filtr do vzduchu Odsávali s tím olej i emulzi ze soustruhů Výhoda nevadí tomu špony jak čerpadlu
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Pavel
Příspěvky: 8274
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16353 Nový příspěvek od Pavel »

bourač píše: sob črc 30, 2022 6:07 pm mám několik obdobných čerpadel (kalovek) potřeboval jsem odsát hydraulický olej, tyto čerpadla to nedokáží.
Ani při výtlačné výšce max 1metr. Ten olej je prostě hustý. Třeba někomu ušetřím práci.
co tam mas za kalovky

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16354 Nový příspěvek od bourač »

mám takový ty z kaufhale za cca 1tisKč, přemísťuju s tím vodu na zahradě a vysávám bazén. Taky to používám na eliminaci požárů kde není voda. Plastovej modrej sud 200l, na víku větší díra aby prolezlo čerpadlo dovnitř, centrálu.
Když na stavbě není voda ani elektro tak to vezmu sebou. 20m zahradní hadice 3/4. Na konci to má eště solidní dostřik několik metrů. Je potřeba k paličovi pomocník kterej ihned hasí. V počátku to uhasí cokoliv, sud vydrží asi hodinu nonstop.
Mám taky 3f hovado s Béčkovou přípojkou. Tím vysávám zatopený prostory. Nic neprodám ale :friends: tu velkou kalovku můžu půjčit. (Zástrčka 32A, 4 kolík).
Než ho někdo ukrad měl sem taky PHM čerpadlo z rušené benzínky, to bylo lamelové a umělo nasát klidně z 6 - 8metrů hloubky.
Lamelový sou myslím ty co dal odkaz Fizz.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Fizz
Příspěvky: 7935
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16355 Nový příspěvek od Fizz »

:D

Já měl dvě, kde je jim konec tuším, extraktor byl ukončen též.... Původní použití čerpání LTO.

Fixirky fungují dobře ale čerpat nějaký stolitr či kubík chce dost vzduchu tj čas i prachy....

Olej z jimky jsem tahal starším verpadlem z jakéhosi bagru a 24v motorkem, olej coby izolant tomu nevadí hodil jsem to do igelitky a jelo dobře, dvě bečky LTO do ještěrky jak když najdeš :)
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16356 Nový příspěvek od ota »

Já jsem si celé odpoledne hrál s podbitím komce střechy u dílny. Postupně jsem na dvoře vytahal všechen elektrickej a bateriovej vercajk. Akorát jsem neudělal fotku před a po. Nejvíc času mi zabralo napasovat ty palubky do toho napojení staré a nové střechy. Když jsem to asi 10 měl tam a venku, konečně to bylo podle mých představ. Pak už to šlo dobře. Řekl jsem si, že udělám i druhý štít. A za okap dám jen ďerovaný plech, aby to bylo ukončené taky. Je tam kontralať na střeše a ta škvíra není nijak ukončená. Mám v plánu ještě nalepit polystyren a natáhnout lepidlem a štukem. Není ale čas na to. Mám rozdělanejch asi 20 věcí. Večer jsem se chvíli rejpal ještě v tom nástavném ramenu pro minibagr. Tam musím vymyslet nějaké zásuvky na kabel co povede o kabiny po ramenu k rotátoru. Aby se pak rameno vyčepovalo, odpojil ovládací kabel a hadice a rameno uložilo stranou. Při potřebě zase nasadilo, hadice do rychlospojek a kabel do nějaké zásuvky. Ale aby ten kabel držel a nevypadl. Myslel jsem z osobáku ty konektory co jsou ty kostičky plastový. A byl jsem na půdě a nic jsem tam nenašel vhodnýho. Potřebuju jen na dva dráty. Bude to dvoulinka kabel. A musím udělat na přístrojovce konektor. Do něj pak kus kabelu s ovládáním třeba na páku. A od ovládání skrz kabinu ven a tam po ramenu až k převodu. No potřebuju stavit se v nějaké prodejně s elektromatrošem. Jestli mi něco ukážou.
No taky bych to potřeboval už odfakfkovat a pustit z hlavy. A pak dalších halda věcí.
Včera mi pěkně vrazil soused brouka do hlavy! Nevím, možná že to neklapne. Jsem asi pomalej. Ale nabídnul mi nápravy a převodovku ze Samuraje. Nebylo by to možná drahý. Je to zase od našeho společnýho kámoše. Tak uvidím, jestli to bude ještě aktuální. Ale vcelku mě to láká. :vysmech:

Traktórek
Příspěvky: 283
Registrován: pon pro 28, 2020 6:07 pm
Bydliště: Jóža z Hané

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16357 Nový příspěvek od Traktórek »

Rozhodl jsem se udělat si jeřábek a nakladač do třetího bodu za Supra :)
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16358 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Super 8)
Tiež by sa mi občas zišiel....
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1881
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16359 Nový příspěvek od stanik84 »

Včera se mi nějak polámalo kolečko na Menzimucku. Dneska hromady šutru a 30 tun 0-32... Jsem KO.

https://www.rajce.net/f1550870491

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1881
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16360 Nový příspěvek od stanik84 »

Včera jsem to dovezl zbytkem šutru a uvibroval...

https://www.rajce.idnes.cz/f1551075165

Fizz
Příspěvky: 7935
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16361 Nový příspěvek od Fizz »

Jakou vrstvu jsi hutnil?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16362 Nový příspěvek od ota »

Ta frakce 0-32 když je s prachem a třeba tady u nás z Vlastějovic a rozrovná se to a nechá zmoknout a pak to mokrý zhutníš, tak to je štolverk hotovej. Mám to tady na vjezdu. Kdysi jel kámoš s bramborama a na spáteční cestě mi vzal 15 tun tohodle matroše. Nadával jak špaček že je to plný vody. Vysypal to a bylo to jak beton mokrý. Já to traktůrkem rozhrnul a hrabkama srovnal. A 2x pochodil žábou. Myslím, že to bude tak skoro 20 let co to tu mám a ještě jsem na to od té doby nechmátnul. Ani tráva v tom neroste nic. 8)

Fizz
Příspěvky: 7935
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16363 Nový příspěvek od Fizz »

Ta vlhkost je jeden ze zásadních faktorů. Samozřejmě že prach nezahutnis, stejne jako marmeládu.

Už jsem byl v pár halách ksese po několika letech provozu, zacaly houpat podlahy, prostě si představ že v dilataci se to vymackalo kak se jezdilo, a po přejetí seto zhouplo, jako kdyz chodíš po rozdrbane dlažbě.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

hobr
Příspěvky: 3872
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16364 Nový příspěvek od hobr »

Dnes od sedmi ráno vyorávání brambor :prace: . V deset hotovo i s odvozem. 8) V sobotu doděláme zbytek a bude hotovo. :ano:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1881
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16365 Nový příspěvek od stanik84 »

Je to zhutněný v podkladu, pak je tam šutr, cca 15-20 cm. Zamačkaný lžicí. Na tom cca 5-8 cm té 0-32, plus mezi těma šutrama. Podlahu budu dělat, až budou obložený boky PUR panelama - cca říjen. Hodně si to sedne. Už teď se to snížilo o pět cm. Ještě jsem to na zpátečku rovnal LKT.
Byla tady u lesa hromada kamene - cca 30-100, tam jsem to sypal mezi ty větší a přeběhl palicí a zatloukl dovnitř.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“