CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17566 Nový příspěvek od vitex »

Sadra17 píše: čtv led 26, 2023 8:18 pm
vitex píše: čtv led 26, 2023 7:53 pm Jenže já jej koupil nepoužitý.A to se vyplatí. 8)
tak to ho ani nadále nesmíš použít aby neztratil na hodnotě 8)
Však jsem psal,že jsem ho nepoužil a asi nikdy nepoužiji.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17567 Nový příspěvek od ota »

Kluci to se máte, že můžete pižlat dřevo! Já jsem to vzal k lesu. Po cestě není ani kolej, ani šlápota ve sněhu. Došli jsme k lesu a otočil jsem to. Axis sice táhnul směr les. Ale já nechtěl mít plný a tak jsem ho táhnul zase na druhou stranu. Stromy ojínělí, jak je mlha tak to na nich namrzá. A vevnitř na stromech sníh. To je pak naprd vláčet se sněhem a sem tam to napadá za krk. Do lesa u mě nelze jít. A to pod tím sněhem voda kam se šlápne. Jak jsem zkusil vrtnout tím vrtákem do země v lese, voda stojí zároveň s povrchem. :vztek: Tuhle byla asi 10 cm od vrchu a teď přetejká. Taková ministudna. Potřeboval bych, aby to roztálo a pak zmrzlo. 8) No a ten strom od knížete tam přez cestu leží furt. :( Musel bych jet nějakou obklikou. A jistě bych to tam utopil, jako vždycky.
Ani za uplně novej zabalenej ve voskáči bych já vrtkoleno nedal peníze. Však časem vyplave trochu jetej za pěknou cenu. A vyplaval. Znám to nikdy neříkej nikdy. Pak se najde věc a jen šáhneš do regálu nasadíš vergl a děláš a nemusíš vymejšlet forychtuňk.
Dneska jsem kutil držák na vnitřní nůž abych dostal tak 200 mm hluboko na dokončovák. A už jsem akorát nestihnul vyvrtat a vyzávitovat díry pro šrouby na utažení držáku s VBD. Zítra to dovrtnu a asi ještě odlehčím kvůli průchodu do menších průměrů.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17568 Nový příspěvek od oco13 »

Dnes som bol na "dni otvorených dverí" u generálneho riaditela. :-/ Tak teraz rozmýšlam, či nemám ísť zajtra na personalne pre výpoveď. :hm:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17569 Nový příspěvek od ota »

Oco kluci Slováci vždycky říkali, když přišli od šéfa z pohovoru ,,bohovsky sme sa obchali"! :vysmech: Taky jste se bohovsky obchali? Aj z flaši polkli? :smich:
Zase ale nákupčí starej praktik říkal ,,co se škádlívá, rádo se mívá"! :smich: Od nákupčího mám v hlavě spousty pořekadel pouček. Byl to správňáckej dědek. A ve firmě špatně dopadl. Kdysi před vánoci přijel ekonom. Hlavní ekonom který měl přezdívku ,,kat". Ne jako ten traktor, ale ten co máchá mečem, nebo sekerou. A když šel kolem nákupčího kterej si něco šťoural v počítači, jen tak se zastavil a povídá: Tak pane V...... po novém roce už nechoďte. Tady Ván nesu výpověď! Až si vypiju kafe, přijďte ji podepsat jo" a šel dál. Dědko chudák seděl jak zkoprnělej. Bylo to 22. prosince. Jeho funkce byla zrušena. Sice po měsíci přišla nová mladá nákupčí, asi někoho kámoška. Ale na funkci ,,zásobovač materiálem". Dědko tenkrát přišel k nám do kajuty a museli jsme si s ním dát pár panáků, aby to skousnul. Ale našel celkem brzo nové místo. On byl opravdu šikovnej a měl hrozně moc známejch a dokázal kde co sehnat. No však se motal celej život mezi lidma.
Co Tě tedy šéfko pojebal? Nebo Ti přidal plat? A nebo Ti přidal práci? :vztek:

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17570 Nový příspěvek od bourač »

všude jezdím autem, i pro rohlíky do Lidlu (500metrů) dnes sem se šel k večeru projít pěšky - do volební místnosti (250metrů)
i v 18°°hod se tam ze všech stran zbíhaly davy lidí, předbíhali se navzájem, jako důchodci když otvíraj Kaufhale se slevami.
Takže sem to hodil Řepkáčovi a šel domů. ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17571 Nový příspěvek od Fizz »

Dneska jdu k volbám a slyším tam jedni babičku:
..... a kterej je ten komunista?
Tak jsem jejím směrem poslal:
Nebojte babi oba...
Když jsem ji potkal na odchodu vypadala spokojeně...
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17572 Nový příspěvek od stanik84 »

Bourač: taky jdu teď volit. Pak musím udělat nějaký 70 a 80 mm čepy do ruky na "lesovoz" Volvo s HR Epsilon.Pak si budu hrát s nástrojovkou BN 102C. Chce trochu ošlechtit, než půjde do provozu. Včera jsem vytahal všechno příslušenství. Vytřídil jsem to. Něco šmejknul PUR barvou. Namíchal jsem trochu víc barvy (zelený) :vysmech: . Zbyly navíc nějaký hroty, starý typ přípravku na broušení vrtáků a vřeteník na BN102B. :smich: . Měl jsem to pár let v regálu.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17573 Nový příspěvek od bourač »

zelená je správná volba 8) (pokud se nejedná o mozek) :smich:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17574 Nový příspěvek od jean »

Ota, napriek mojim názorom na vzťah zamestnávateľ/zamestnanec si myslím, že vyhodiť človeka pre nadbytočnosť bez predošlého upozornenia tesne pred vianocami, je chrapúnstvo. Už tie dva týždne po novom roku by zamestnávateľa nepoložili. Pracoval som v korporáte, čo vyhrával ceny za najlepšieho zamestnávateľa, tam stále mleli sračky o tom, ako sa starajú o zamestnancov. Furt sľuby, že prepúšťať sa nebude a zrazu začali dostávať výpovede ľudia po 50 a aj od vedúcich pred dôchodkom. Čisté zmrdstvo. Ja som dal výpoveď časom sám. Potom mi prišiel vedúci sľubovať peniaze, ak neodídem. Predtým sa roky pridať nedalo. Ja som neodchádzal kvôli peniazom, ale kvôli pomerom, ktoré tam potom boli.
U druhého zamestnávateľa boli jasné a čisté vzťahy, ked prišla kríza s ficovým pokusom o likvidáciu malých firiem, tak prišiel na rovinu s tým, že ak sa niečo nezmení, tak dostaneme o pár mesiacov výpovede, lebo firma je v prdeli. To je pre mňa fér jednanie. Odvtedy mám živnosť :)

Edit: Už píšem romány ako ty :smich:

fikejz
Příspěvky: 5991
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17575 Nový příspěvek od fikejz »

Romány nevadí. Důležitý je obsah a s ním tentokrát bezvýhradně souhlasím. Jen u toho chrapounství ohledně výpovědi dva týdny před Vánoci bych doplnil, že to byla sviňárna na druhou, když nedlouho na to byla zřízena pozice se stejnou pracovní náplní jen jinak pojmenovaná.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17576 Nový příspěvek od ota »

To Jean bylo vše od nástupu syna majitele. Za mě uměl možná telefonovat, jinak dva tytuly a nafoukanec. Postupně utekli skoro všichni kmenoví zaměstnanci. Když jsem mu nesl výpověď, musel se poradit s tatíkem. Sám to nerozhodnul. Pak přijel starej a v pondělí už nechoďte. Bylo to v pátek. Vše jsem měl už odevzdaný, vyrovnaný. Po obědě jsem obešel kluky a jel dom a skončil. Takhle skončili všichni kluci. Nelepší mazec neznalosti šéfa byl svářeč na hliníku. V pátek donesl výpověď. Mladej no konečně kde to chcete podepsat! Že tuhle. Šéf podepsal, kluk podal učetní, a šel se rozloučit na dílnu a jel dom. Když odjel tak parťák šel za šéfem a prej on už nepřijde? A šéf ne už skončil. A parťák kdo bude místo něj vařit ten hliník? A šéf že to je jedno, někoho tam od pondělka postavte ať vaří. A parťák to ale není jen tak. Nikdo jinej tady ten hliník nevařil a hlavně on měl v malíku rozměry a typy rámů co vařil. Tam u ponku 3 regály plný různejch dílů. A šéf na parťáka tak tomu co odešel zavolejte, ať v pondělí zase přijde a třeba tady týden někoho zaučí. A parťák a to myslíte vážně? Po tom co jste mu řekl?
Mladej všude nainstaloval kamery když přišel. Zavedl restrikce a postihy. 2000 Kč za každý prohřešek z výplaty dolů. Zákaz opuštěmí vymezeného pracoviště. Všechny směny museli dělat 8,5 hodiny. I třísměnný provoz. Snad půl roku mi trvalo, než jsme prosadili zákoník práce, že třísměnnej provoz nedělá 8,5 hodiny.
Ne kdo mohl utekl. Teď tam dělají agenturní zaměstmanci. Ani nevím jak to tam je. Pustil jsem to z hlavy. A mám klid.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17577 Nový příspěvek od Čárls »

Oto ja to kdysi dávno udělal taky tak ale z duvodů neuživil bych rodinu a tehdá rozdil na hodinu 10 Kč a to byl nástupní plat ve fabrice z18 na 28 Kč v 93 byl šerednej rozdíl No a jak to vidím minimalně se ještě rok dva roky povleče krize a to díky energiim hromada fabrik a živnostníků na to dojede a hlavně na druhotnou platební neschopnost Jo nastaly těžký časy někomu pomůžou na někoho totálně zrujnují a co se týká daní není čemu se divit rozprodaný podniky a daně jdou v zahraničí a to díky minulým vládám Co se týká zdravotního ano to beru to že nemají peníze je zas dusledkem trhu a výběru pojišťovny jen si vemte kolik stojí měsíčně výplaty všech zaměstnanců těhlech pojišťoven prostorů který obývají a platů ředitelů těch pojišťoven Podle mně měla být jen jendna a ostatní kdo jí chce tak ať se připojistí a zaplatí ze svého Ono by pak bylo jaksi pár 100 milionů na to aby se mohlo lépe platit zakladní ošetření třeba u zubařů a jiné věci ve zdravotnictví
Jinak venku je hnusně fouká studený severák takže venku něco dělat je zatrest chvilinku sem dělal pořádek v dílně a chystám se malinko zařídit dílničku asi bude stojanový vrtačka Koukal sem po bazoši a td. asi padne volba na tuhle Holzmann SB 4115N 400 V a předělání elektriky na měnič a dány jen 3stupňová řemenice s jedním řemenem to uvidím až přijde příští měsíc Mám s ní i trochu jiné plány uvidím jak hodně bude na štíru s tuhostí sloupu a jaký bude průměr sloupu pokud to pujde chci jej vyměnit za dutou pístní tyč to se uvidí :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1397
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17578 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, tady je jedna fabrika, kterou koupil mladej pražák a hned zavedl kartičkovej systém, kdokoliv chtěl opustit svoje pracoviště, musel si odemknout osobní kartou a než se vrátil, tak se mu nepočítal pracovní čas, samozřejmostí jsou všude kamery, vrchol byl, že při velký spotřebě plynu na topení strhnul všem 15% z platu, prý že moc větrali .

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17579 Nový příspěvek od Čárls »

Takovej zaměstnavatel si zaslouží jen jedno zkrachovat a třeba jednu pořádnou stávku Bohužel to se dnes nějak nenosí stávkovat a Odbory toť otázka jak se postaví a co dokáží vyjednat
Na aroganci platí jen arogance a třeba hromadná výpověď Tak to kdysi dávno proběhlo i u nás No provozní ředitel si byl vědom duležitosti určitých zaměstnancu a tak naklusal za generálem Jo bylo to v době kdy byla poptávka po černým řemesle vysoká dopadlo tak že odešel jen jeden a ostatní vypověď stáhli všici dostali přidáno Dnes v dnešní době by to asi dopadlo špatně krachla jedna strojírenská fabrika a je to nyní blbé jak sem sledoval Práce moc není a nebo hodně blbě placená :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17580 Nový příspěvek od ota »

Práce je 3 prdele. Ale za jakou cenu! Každej šetří kde se da. Už to tady začíná být jak v Německu. Když máš nepatrnou odchylku, nebo jen odstin vrchni barvy chce každej slevu. A ne ze v procentech. A když se ti to nelíbí jdi si jinam.
Dělame stavbu. Přijeli tam projektanti z dvou různých firem. Stavbyvedoucí lámanou češtinou ukazuje tadyhle to 6 patrový schodiště je třeba osadit zábradlím. A takto podobně 10 vchodů. Konstrukter vzal digitálni měřič vzdálenosti a poměřil si cosi a povídá stavbyvedoucimu. No ale každé schodiště je jiné a každá etáž taky. Stavbyvedoucí no to víte lejou ty schody kdo ma ruce nohy a tak to asi netrefili. Projektanti na sebe koukli a ,,zbohem do tohodle nejdeme" a odjeli. Klucí sranda byla dělali jsme asi 7m dlouhé zabradli podle výkresu. Když jsem ho dovezl na stavbu postavime ho na schody a kurva tady něco nesedi. Vezmeme výkres a no fertyk na výkrese 11 schodů a tam jen 10 schodů. Voláme šéfovi co s tim. Zavolejte stavbyvedoicího. Ten na to kouká a no oni asi ten jeden schod zapoměli vybetonovet. Ale jak vzdyť tady na něj není místo! No tak to kluci někak udělejte. Kus toho třeba odřízněte a posuňte. :D
Mě se pak v té bývalé firmě libilo, jak ředitel říkal lidem na dílně ,,nuly". A ještě ,,za bránou stojí řada takovejch nul jak ty". A když se nuly z firmy rozkoulely, zjistil že za bránou další nuly nestoji. Sranda byla, ještě půl roku volal parťák ,,uteklejm nulám" s dotazama jak se tohle dělá. Dobrý bylo, když jim chcipnul softwer v mašině tak volali co s tím. No víte ta mašina měsíc každé zapnutí píše ,,baterie je slabá vyměňte ji" ale v Angličtině a nuly to uměli přečíst. Ty nové nuly neměli školení obsluhy a každé ráno odmáčkli ,,ok" až to spadlo. :D

Odpovědět

Zpět na „Putyka“