CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14311 Nový příspěvek od bourač »

co to je vitexi? Nějakej sofistikovanej hrnčířskej kruh? :-/ :D
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12964
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14312 Nový příspěvek od Čárls »

Řek bych že dělička na NC mašinku nebo revolverová hlava na NC soustruh 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14313 Nový příspěvek od ota »

Včera jsem byl na procházce. Chodím zaťím sám bez Axise. Vzal jsem to do lesa. V lese jsem čuměl kurovec chroupe už i borovice. Zkoušel jsem u borovice která má zelené jehličí, ale už kůru loupou ptáci odloupnout dole kůru. Pod kůrou bílo larev brouka. Borovice tak 70 cm průměr. A třeba 8 stromů napadenejch. Pak jsem šel dál. Koukám v mladém lese zeleno. Jehličí ze smrků. Stromy tak 20 cm průměr a kotlík z ničehož nic 15 stromů které schodili jehličí. Zase ptáci už loupou kůru. Měsíc jsem tam nešel. Takže za měsíc se to odehrálo. Přešel jsem potok a posbíral asi 15 hub. Většina pěknejch tvrďáčků, dva kováři. A nějaká kačena. Vcelku menší vzrůst. Toho jednoho kováře jsem nemohl vydloubnout, jak tam držel. Donesl jsem je k rodičům a oni si udělali smaženici a druhej den do koprovku. Po cestě domů jsem sebral asi 10 jedlejch kaštanů. Vždycky si odpoledne tak 5 kaštanů udělám v mikrovlnce a sním. Za vsí krásnej šípek jak malovanej a červeno hlohu. Ten hloh je ale jen na jednom místě. No mám od loňska ještě zásobu, tak letos netrhám.
Dneska od rána poprchává, zamračeno. Asi se po obědě půjdu kouknout do dílny. Potřeboval bych poklidit ponk a nějak se mi do toho nechce.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14314 Nový příspěvek od vitex »

bourač píše: čtv říj 21, 2021 12:24 am co to je vitexi? Nějakej sofistikovanej hrnčířskej kruh? :-/ :D
Je to otočný stůl s náklopem na CNC stroj do firmy,která vyrábí nástroje se kterými Vás budou chirurgové(možná patologové) řezat.

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14315 Nový příspěvek od hobr »

Dopoledne odvoz sena (z kopek), po obědě úklid dvora (mám těch krámů moc a malý dvůr), pak pomoc kamošovi při uklízení obilí do barelů. Zbytek času - "hodnocení politického vývoje a jiných zbytečností" s kamošem u piva (kredenčáci)...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14316 Nový příspěvek od stanik84 »

Přitáhl jsem brusku, tak jsem se jal trochu údržbovat. Dneska jsem tam pásnul nový motor, teď jdu zarábat pár špon...

Ty fotky celé brusky nejsou u mě, ještě u původního majitele.

https://www.rajce.net/f1512191325

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14317 Nový příspěvek od vitex »

Jestli to není tajný,tak by mě zajímala cena.Klidně do S.Z.

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14318 Nový příspěvek od Fizz »

Mimochodem kolik tisíc metrů má ta hala co stavíš?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

bratrH
Příspěvky: 890
Registrován: úte pro 22, 2009 5:41 pm
Bydliště: Lužany

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14319 Nový příspěvek od bratrH »

Já dnes hlídal foliovníky aby neodletěly na severovýchod....

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14320 Nový příspěvek od Fizz »

Dneska jsem dělal krtka:

Obrázek

Obrázek

Asi 20m týhle parády, podlaha vystlaná kouskama suti, čedičové vaty 50ti letyho prachu a tak, s nakolenikama jsem jel zadama po stropě. Tahal jsem vodu, nejsem prase abych ti nechal válet v tom bordelu, takže závěsy na kombisrouby do stropu, pěkně do špagátu, pprko do žlabů, postupně posvařovat a vtahovat. Tak zasranej jsem nebyl hodně dlouho, taková ta šedohnědá hnusná barva. Většinu jsem dělal v respirátoru oči nažraný taky fest. Nejhorší je že když jsem tam sedel v tom humusu, zjistil jsem jak je tam dokonalý klid a že mě to snad baví. :321:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14321 Nový příspěvek od bourač »

máš pochvalu před nastartovanými traktory 8)
eště 30let, pak tě to bavit přestane (nebo budeš muset :vztek: [klouby]).
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14322 Nový příspěvek od stanik84 »

Fizz: to by se sice hodilo, jen bych tam pak zabloudil. Je to malý, to vím už teď :smich: .

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14323 Nový příspěvek od Fizz »

Takovej pater noster se strojama by ti bodnul.

To zmaknes za vikend.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14324 Nový příspěvek od ota »

Kluci když brácha šel do podnikání scháněl halu. Byl se podívat na několik možných prostor. Pak sehnal pronájem haly za velmi slušnou cenu. Volal mi, přijeď se podívat. Jel jsem se tam kouknout. On že to je prostoru! Hala byla vyklizená, jen pár drobnějších strojů a ta ohromná radiálka. Stáli jsme tam jak dva trpaslíci. Brácha že tady je placu! Povídám mu a stejně to bude malí! Tady tohle? Vždyť je to jak leťiště! V lrostřed té velké lodě koleje kde v klidu mohl jezdit vlak s vagóny. A za rok to bylo málo. Musel si pronajmout ještě kus haly vedle. Vžycky bude každá hala pro nás malá. Pár roků stůňu po garáži pro traktory. Pořát do toho něco leze. Nejdřív nebylo dřevo na stavbu, teď je dřeva dost a já zase nesmím nic těžkýho dělat. Že garáž bude 14m dlouhá a 6m široká. Paráda vlezou tam všechny větší strojky co tu máme. Z dlouhého boku se bude zajíždět dovnitř. Mám od souseda plachtu z návěsu, ten bok s rolnama. Ta by se tam dala a jen se odsunula a po zajeťí zase zatáhla naspátek. Ale stejně jestli dojde ke stavbě, nevejde se tam všechno to už je jasný, ještě než stavba začne. Bohužel rozložení pozemků je tak špatně sotuované, že ta větší garáž jde postavit jen na tom jednom místě. Zahrada je veliká, ale je už z ruky od domu a za zahradou pole a cesta mezi tím. Bylo by to špatně kontrolovatelelné na zloděje.
Dílnu jsem taky musel stavět s kompromisem :D . Větší už taky nešla. A snesl bych ji min 1x tak velkou. A stejně by byla plná až po uši. Přikoupil bych velkej soustruh, souřadnicovou vrtačku a nějakou brusku asi nakulato a dovezl nástrojovou brusku od bráchy na zápujčku a už bych se tam stejně nehnul! :D

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14325 Nový příspěvek od Atlan »

Ota a ked tu halu postavis a nakupis stroje. Este ti budu ruky a oci sluzit? Pac plany su dobre, len sa to furt odsuva, az nakoniec budes rad ze dojdes na lavicku v parku a posedis :)
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“