CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18301 Nový příspěvek od Fizz »

Poptával jsem purpanel, vsude možně, cca 250m², nejlevnější bazar 245kcm², bez p/d, max 2m délka. Novej p/d 6m délka 222kc/m²....

Tak jsem se zasmál, je totok ještě normální?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18302 Nový příspěvek od bourač »

na dnešní poměry to normální je, některý lidi si myslí že mají doma poklad
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18303 Nový příspěvek od fikejz »

Taky záleží, kdy a za kolik kupovali. Dnes už znatelně klesá poptávka.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Míšánek
Příspěvky: 846
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18304 Nový příspěvek od Míšánek »

Fikejzi a v jakém ohledu by měl být ten natural ještě lepší?
Díky

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18305 Nový příspěvek od Chose11 »

Dělal jsem ordnung v jezírku, tak už mám zase letos klid.

Obrázek
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18306 Nový příspěvek od fikejz »

V čem je lepší nevím. Jak jsem koupil tak prodávám. Musíš se zeptat jinde, třeba Chobotka.

Dnes jsem vykydal u kachen, ohobloval materiál na dřevěnou kozu, hoblinama podestlal kachnám, umyl jim krmítka, odpojil od Dakru vozík, připojil sekačku. Navečer krátká grilovačka a teď s odtahovkou a podvalem na otočku do Barlebenu - mladejm pro kleklou dodávku (Fordem tam, vlakem zpět). Odtahovka je auto s otvorem na kapoťě. Půjčená v Pl za 500 Zł. včetně toho podvalu. (To si sehnal zeťák.)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18307 Nový příspěvek od kenybz »

Včera jsem dělal toto viz video:
https://www.youtube.com/watch?v=pgjTfABWML0
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18308 Nový příspěvek od jenicek »

Chose Ty seš vysmátej, jak když je pod hladinou kouřící potápěčka :D

fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18309 Nový příspěvek od fikejz »

Ze soboty večer (cca 3/4 na 10) do včerejšího podvečera natočeno zhruba 1200km se sedmnáctimetrovou soupravou. Nejdřív odvézt "vlak" tam (pokračování z akce mladých Fordem tam vlakem z5), pak naložit Forda a dovézt zpět. První dvě fotky tam, pak vykládání tady.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
2.5 tuny a 2,5m výšky bylo na korbu auta moc, tak musel jet na podvalu, škoda že nebylo nějaké další bazarové auto na korbu, mohla být celá akce jeho prodejem zaplacena. Ale co už, je to v režii mladejch, já byl jen točvolantem.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18310 Nový příspěvek od bourač »

pěkný no, Ota zbledne závistí až to uvidí. :smich:
Chápu to správně že jsi jel do Rakous pro Tranzita odtahovkou a na místě zjistil že ho neuvezeš, (výška) a musel tedy pro vozík?
Já mám tažnou tyč, připne se na kouli a druhej konec zajištěnej hák do tažného oka nemocného auta.
Už sem parkrát táhnul, ne moc daleko. Zadní šofer musí být svalovec :smich: (nejde posilovač) proti lanu uplnej luxus.
Asi by to chtělo vymyslet i dlouhej prodlužovák zásuvka na tažným => záuvka na taženým.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18311 Nový příspěvek od ota »

Třesky, plesky Ota. Ota má dneska moc špatnej den, ale i tak je veselé nálady, i když tam uvnitř je to špatný. :(
Vezl jsem třídičku na vleku. Kurva vysokej náklad. Třídička 300 cm vysoká a na vozíku. Kdo to zná v Čáslavi u pily, tam je podjezd pod tratí. Je tam 30 a já tam jel tak 10. Měl jsem obavu, že ji sundám o mostovku. Někde jsem tu kdysi dával čumkarty. Bylo to ještě v době, kdy nám jezdil Crafter. U něj je nevýhoda, že je širokej a vozík není vidět ani v zrcátkách a ke všemu je to max a uzavřená skříň. Podjel jsem nakonec dobře.
K té tyči. Kámoš takhle manipuloval pár nepojízdnejch aut tak, že do předku traktoru dal tač s okem. Na druhou stranu žehličku a nasadil dozadu u auta na kouly. A tradá, tlačil nepojízdný auto před sebou. Párkrát zapoměl na křižovatce, že má náklad před sebou! :D Ale u nás kde přejede 5 aut za den to nic neznamenalo. Dotlačil je vždy v pohodě.
Jako poslední zápis z minulého týdne, kámoše táhnul druhej s autem na špagátku. A pak ke mě přijel a něco jsem mi dělal. Povídám ,,copak Vašík nejede to"? Ne prej starter nemaká. A já že to jsi to nemohl na 3 pustit přez kvalt? A on myslíš mého Renaulta s automatickou převodovkou přez kvalt? Jo aha, hm tak to asi nejde! :D
No na vozíku už jsem přetahal různejch krámů. Občas se zadaří. Sem tam i bobíčky jsou. Sklíčka na 260 km, nebo rámečky že když jsem přijel do lakovny chtěl ještěrkář jít raději domů, než skládat. S takovou pidi ještěrkou přijel. Ale vyhrál asi šéf. Když si naložil hodně těžkej náklad a ujel asi 150m a bouchli mu na tandemu 2 kola na jedné straně a sruloval půlku vozíku. V H. Králové za kruhákem u Weigla. :D

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18312 Nový příspěvek od vitex »

Chose11 píše: sob čer 03, 2023 8:33 pm Dělal jsem ordnung v jezírku, tak už mám zase letos klid.

Obrázek
Hele hastrman. :smich:

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18313 Nový příspěvek od vitex »

Fizz píše: pát čer 02, 2023 5:30 pm Poptával jsem purpanel, vsude možně, cca 250m², nejlevnější bazar 245kcm², bez p/d, max 2m délka. Novej p/d 6m délka 222kc/m²....

Tak jsem se zasmál, je totok ještě normální?
Zde nakupuji já:
https://www.halovesystemy.cz/

Mildis
Příspěvky: 672
Registrován: sob dub 06, 2013 8:15 pm
Bydliště: Blanensko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18314 Nový příspěvek od Mildis »

bourač píše: pon čer 05, 2023 6:24 pm pěkný no, Ota zbledne závistí až to uvidí. :smich:
Chápu to správně že jsi jel do Rakous pro Tranzita odtahovkou a na místě zjistil že ho neuvezeš, (výška) a musel tedy pro vozík?
Já mám tažnou tyč, připne se na kouli a druhej konec zajištěnej hák do tažného oka nemocného auta.
Už sem parkrát táhnul, ne moc daleko. Zadní šofer musí být svalovec :smich: (nejde posilovač) proti lanu uplnej luxus.
Asi by to chtělo vymyslet i dlouhej prodlužovák zásuvka na tažným => záuvka na taženým.
Přesně takovou tyč a světla který se pridělaly na zadek nepojízdnýho a připojily do zásuvky tažného vozidla používal otec už před cca 25-30lety. A je to jak píšeš nesrovnatelný s tažením auta na laně 👍

fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18315 Nový příspěvek od fikejz »

bourač píše: pon čer 05, 2023 6:24 pm pěkný no, Ota zbledne závistí až to uvidí. :smich:
Chápu to správně že jsi jel do Rakous pro Tranzita odtahovkou a na místě zjistil že ho neuvezeš, (výška) a musel tedy pro vozík?
Ani ne :smich:
Barleben je obec v D (Magdeburg https://mapy.cz/zakladni?source=osm&id= ... 67337&z=11). Že se musí jet odtahovka + podval bylo jasné od začátku. Ona tam rozhodující byla hlavně hmotnost 2.5 tuny toho zelenýho "krasavce". Nejde ho dát na odtahovku do 3.5t a dodržet maximální povolenou hmotnost vozidla. Připomínám, že Němci mají na dálnicích dynamický váhy a jak jsi s hmotností přes je to moc drahý. Forda mají mladí pracovní vozidlo. V Německu se jim podělalo, tak si půjčili Oktávku = "vlak" (viewtopic.php?p=1818372#p1818372) , odvezli to nejnutnější (včetně podřízených) a pak se řešil odtah na opravu do Čech. Zeťák sehnal půjčení týhle soupravy od Poláka za 500Zł a protože nemá skupinu E potřeboval někoho, kdo to odřídí.

PS.: cestou z5 nás po dálnici v D směrem od Berlína na Lipsko předjíždělo neuvěřitelný množství policajtských dodávek. Odhadem tak třicet, možná i víc. Prý tam byla nějaká hudební akce, festival?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“