CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 6088
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18286 Nový příspěvek od fikejz »

Ahoj Karle, jsem rád že tě tu vidím! A co Brit jak ten se má? Až budeš dědkem dej vědět, abychom ti mohli popřát.
Já teď taky nevím kam dřív. Včera jsem šel domu až se setmělo. Chystám na sena, do toho mi přivezli kotel, takže jsem půjčoval zdvižkovou věž za traktor, abych ho dostal k baráku. Teď s ním na káře vyrazím domů a dřív jak za tmy sem zas nepřijdu. :)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13094
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18287 Nový příspěvek od Čárls »

Oto bohužel takový svěrák vidím poprvý v životě u nás jsme měli jinačí bez momeňtáku jak jsem asi pochopil Buď nesedí pakny a vyvrací se nebo prostě je unavený momeťák U nas vše chlapi dotahovali gumovou paličkou a vubec se s tím nemazali Na žádným ani těch nových tohle nebylo :(

Fikejz Jarda samá práce furt něco předěláva a něco se sere a zada ho zlobí pořád Hrozně si chválí tepelný čerpadlo
Já jak sem psal nic nedělám jen to co vyloženě musím Občas se mi po soustruhu zasteskne ale při představě 8 hodin schrbenej za mašinou mě to rychle přejde
Jo děsim se až mámě udejde kotel taky už má svý za sebou řek sem jí že žádný na uhlí ale na pelety aby byl klid od skládání uhlí u našic se to musí na kolečku a to je na mašli skládat 40 metráků Já už to nedělám nastoupili mladší a tak jen každých 14 dní posekat trávu a vono to stačí i tak běhám za sekačkou s přestávkam 4 hodiny a seču na zem tzv mulčuju ještě abych to odvážel kilometr do konťáku to mi muže pr... políbit
Jo holt starý lidi a malý děti Mama mohla jitt do penzionu 1+1 a segra bydlí hned vedle ale copak si dá říc nedá a tak holt musím obstarat vše co je nutný jinak to nejde Už brzy bude 2 roky sama a trochu ji to leze na mozek ale bydlet s ní tak asi si hodím mašli
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14653
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18288 Nový příspěvek od DanculSK »

ahoj Karle, :friends:
rad ta tu po velmi dlhej dobe vidím,,,,
:red:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18289 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Štípu každý den na zimu 😉
Obrázek

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20329
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18290 Nový příspěvek od vitex »

Teda tady se to schází jak švábi na pivo. :smich:

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8571
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18291 Nový příspěvek od bourač »

čau Karle, tvůj kužel furt štípe (už třetí zimu :-/) ;-) 8)
co sem dneska dělal? Prohlížel sem si svoje tlustý střevo zevnitř, až do hloubky 65cm. :vysmech:
Jestli to někoho zajímá rozepíšu se v zdrav. problémech a následcích. :pc:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18292 Nový příspěvek od ota »

Tak klucí včera mnoho zážitků z velkého města! Burka se vypravila do města! Svezl jsem se krtkem. Taky by ten Hřib mohl vyčlenit nějaké peníze a mohli by zrychtovat ty kolejnice pod tou zemí. Hrozně to v tý mašině hází.
Jinak provoz byl minimální. Na Čerňáku jsme byli co by dup. Do O2 arény snad 15 min jen čekání u turniketů. Ti černoši u rámů makali rychle. Ale opravdu byli jako uhel černý. :vysmech: Takže jsme pohodově stihli pivko za 50 Kč a pomalu nakvartýrovali na sedátko. Tentokráte 8 řada a vcelku kousek od jeviště. Předkapela hrála ,,vesele". Jistě by se líbila pár členům zde z fora co poslouchají veselou muziku. No a Iron Maiden tam neni co dodat. Ten Dickinson ( omlouvám se za neznalost přesného popisku přijmení a je mi to jedno ) co ten tam dělal! V jeho letech, potažmo všech členů kapely, neskutečný. Ještě jsem nečetl revenze, ale jen co jsem v 0:30 dneska přijel dom zahlédl jsem někaký popisek, že diváci rozdunili arénu. Ano byla to opravdu šou. Kdo má rád tuhle muziku přišel si na své! Opravdu začali a valili v tahu do konce neskutečným tempem, elánem. Za mě jeden z nejlepších koncertů co pamatuju. Nazvučení, efekty, výkon kapely super. Eddie měl pěkné vystoupení až jsme se smáli. Propracovené detaily.
No za mě super večer. Kdo má rád tuhle kapelu tak byl tam. Husinu po těle od začátku do konce. Sice mám ještě trochu otupený sluch, ale to se srovná. :smich:
Jo Kenybz koukal jsem, jestli tam neuvidím Tvého syna a člověče nezahlédl jsem ho.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15215
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18293 Nový příspěvek od kenybz »

Oto syn tam byl no a trochu ho zklamala kvalita nazvučení no, ale v Hale je to problém je to uzavřený prostor s odrazy.
Ten svěrák je teda momentový prostě mechanika a to se protáčí a kleštiny se nesevřou dostatečně silně?
Já jsem opravoval hydraulický svěrák to byl pakec vůbec to rozebrat manžeta byla špatná a pístek zatlačený uplně nadoraz a z druhé strany nebylo možné nějak vylisovat. Nebyla tam žádná zátka. Nakonec jsem našel jedno zátku na předu, ale z boku, pak udělal šroubení a hydraulickou pumpou to vytlačil ven, pak přetěsnil a maká to. Ten pístek tlačí na sadu talířových pružin,, které udržují tu přítlačnou sílu. Ale nsemí se ten svěrák nechávat dlouho v upnutém stavu třeba den a tak ...tož tak
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18294 Nový příspěvek od ota »

No předkapela je prej většinou ,,podladěná" a to byla. Je to prej schvalně. Četl jsem to vloni u toho loňskýho koncertu v Edenu. Ja to prej aby potom samotná kapela byla jekože lepší. Mě ta předkapela vcelku překvapila. Nikdy jsem ji neslyšel a hráli vcelku vesele. Jednu nic moc a pak druhou dobrou. Je to prej nějaká taktika, aby pak samotnej lídr vyniknul.
Teď jsem četl, že kytarista a pár členů od Iron Maiden hráli charitativní zápas na Slavii. A podepsali tryčka a ty jdou do aulce a peníze jdou přímo pro nějakou holčinu. Tak to mě překvapilo. Zajedno dva koncery za sebou a ještě stihli začutat. A Dickinson to potom odpilotuje v letadle. Tedy nevím, jestli nehrajou někde ,,u nosu". :D

fikejz
Příspěvky: 6088
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18295 Nový příspěvek od fikejz »

S drahou polovičkou jsme stěhovali Moai (kotel 380kg do baráku):
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Na dvorku byl dost problém stočit se do dveří, dvorek je úzký, ale nějak to dopadlo a teď už jen chybí poslat ho o patro níž (tím poklopem před kotlem na poslední fotce.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Míšánek
Příspěvky: 862
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18296 Nový příspěvek od Míšánek »

Můžu se prosím zeptat na kolik dnes Blaze vyjde, prosím? Je to můj budoucí favorit, nejvíce se mě líbí jeho funkce a zatím jsem na něj nikde nečetl nic negativního, teda asi krom ceny :D
A co to je za typ?

Díky 8)

Fizz
Příspěvky: 7928
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18297 Nový příspěvek od Fizz »

Škoda ze to máš tak daleko, na takový operace mám forychtuňk. Šroubovací koza s kočkou a pojezdem.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18298 Nový příspěvek od ota »

Mám dovolenou. Ráno jsem si přivstal na 8 hodinu s budíkem. Že se s chutí dám do štěpkovače. Nejdřív že si připravím čaj do kávovaru. Potom jsem si šel pro nějakej stržek medu do toho čaje. Tam jsem skejsnul min 45 minut. Nalil pár sklenic, vynesl pár drobností ven na umytí. Došel ke včekám pro vyčištěné cedníky a dal je do myčky. Pomyl ty věci venku. A šel k štěpkovači. Postavil jsem štěpkovací hlavu, našrouboval násypku u nás ,,šufnu" a celé postavil na kýbl na štěpkovači na podvozku. Opruboval výšku a to bude akorát. Uřízl dva kusy jeklu co budou v rámu držet hlavu. Našel 4 ks odřezků na stojinu mezi rám a rám hlavy. Došel změřit pásovej dopravník a zjistil, že to celé musím asi o 100 mm posunout dozadu. A přijel kámoš pro med. Nalil jsem mu 20 lahví a kecali jsme. Politiku neprobíráme, on je takovej Zetór na ní. To jsme si spolu kdysi vyjasnili a nebavíme se o ní. A kecali jsme o všem jinym možným. Odjel a já si vynesl karbiky a nasadil nový ježatý kolečko. Kounu na hodiny a 11:55. Kurva se poseru, nic jsem neudělal a oběd na krku. Nasoukal jsem do sebe oběd z chemičky. Manželka a synové jsou na senáži a včera přišli v 19 hodin. Tak se nevaří. No podatluju nějaký keci sem a jdu ven. Kolem 16 hodiny má přijet druhej kámoš pro med. A soused jel do kovošrotu pro stroj na zmrzlinu. Za 800 Kč nekup ho! :D Tak až přijede, bude chtít pomoct to složit. Tam myslím hodinka uteče jak voda. Musíme kolem toho pohovořit přeci. Takže budu myslím rád, když do rámu naboduju ty dva uřízlí jekly. Musím je ježatým kolečkem nejdřív očistit od rzi.
Takže plodnej den a dovolená. No utěšuju se tím, že jsem takhle volnou dovolenou neměl asi 6 let. Tak si odpočívám po svém.

fikejz
Příspěvky: 6088
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18299 Nový příspěvek od fikejz »

:) "odpočívám". Já byl ráno na transfuzce, pak se stavit ve firmě, jestli něco nehoří.. No tam frmol, zasedl jsem k noťasu a dva jsme nestíhali. Pak ještě zařídit nějaké služební záležitosti, odnést tržbu ... byl jsem rád, že namísto v devět jedu domů v deset.

Doma nasekat dvě velký kolečka trávy na zahrádce a dát ji sežrat ovcím, pak dojít na kopřivy, nakrouhat je kachnám na krmení, namazal jsem a nasadil na obraceč kardan, nachystal si věci na výměnu oleje v převodovce lisu a teď sedím u oběda. Po obědě mám v plánu dodělat ten lis, všechno na něm zkontrolovat a namazat. Ve tři mám odvézt tu věž z desty a pak bych rád připojil k motoru Dakru a nachystal na sečení sekačku.. A do toho mi furt zvoní telefon a pořád někdo něco chce. Taky typický volný den!

Na puštění toho kotle dolů si asi půjčím stavitelný stavební nohy (podpěry), vzepřu jimi ke stropu trám za který pověsím kladkostroj - mám šestinásobnou kladku a mělo by to jít.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

fikejz
Příspěvky: 6088
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18300 Nový příspěvek od fikejz »

Málem jsem zapomněl! Kotel je BH 18 Blaze Harmony, kolik stojí teď nemám ponětí, protože jsem platil na podzim zálohu 117k bez DPH a mám doplácet už jen částku ve výši daně. Čekačka byla někde od září. Co jsem ,mluvil s Chobotkem tak povídal, že viděl od nich nové kotle, myslím jmenoval Natural, a ten je prý ještě lepší.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“