CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20869
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16381 Nový příspěvek od ota »

Jdu se vrtat do sklepa do vodárny. Myslím si, že u baňky bude zarostlej výstup vody do trubek. Teď jsem se tam byl podívat. Je tam takovej potvorec ze zinkovanejch fityn. Ten budu muset celej rozebrat na dvě části, abych to vyšrouboval z baňky ven. To pak venku celé rošroubovat a skontrolovat, jestli to není v kolenech zarostlí. Mám tam dva kohouty a mezi níma je hrubý filtr. Ten je v pohodě. A pak pootočit bandasku a prošťourat výstup. Možná zrovna vyšroubuju tlakovej spinač, jistě bude taky zarostlá ta dírka k němu z bandasky. Ten spinač jsem už asi před 10 lety čistil dával jsem novej. Ale ten výstup z bandasky do trubek jsem nečistil asi 30 let. Voda z kohoutku už sotva leze. A zhoršuje se to pomaloučku a dneska mám volněji, nejsou štont mi dovézt materiál. Asi až kolem 15 hodiny. Tak mám čas na opravu.
Jdu na to, vypustit a laborovat!

jean
Příspěvky: 3046
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16382 Nový příspěvek od jean »

Vykopal som zemiaky. Zasadil som za 11 euro, vykopal ledva za 10. Dobrý rok... Tak mizernú úrodu som ešte nemal. Sucho bolo.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16383 Nový příspěvek od Britt »

Naložil jsem krkovice a bůček na uzení, přivezli mi stavebnici nábytku do rekonstruovaného pokoje, byli jsme si vybrat novou koupelnu a záchod, včetně obkladů a pro dnešek končím, dokud se neochladí.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8585
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16384 Nový příspěvek od bourač »

Když sem dělal poslední koupelnu, vybrali jsme v Brandýse n. L. krásné lesklé obkládačky.
Když sem to dovez domů a nalepil na zeď - koukám kuwa, jakto že se to tolik neleskne jako v tom stojanu v prodejně. :-/
Myslím že prodejce to pro zvýšení atraktivity prodeje něčím naleští než vystaví vzorek.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16385 Nový příspěvek od Britt »

Ono je to spíš o tom, jak se jim která várka povede. Beru vždycky 1 jakost a stejně jsem se nestačil divit, jak jsou křivé a prohnuté.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20869
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16386 Nový příspěvek od ota »

Určitě si pamatujete nadčasový bum obkládaček Erika. Nebo taky ,,bublinky". Manželka je chtěla všude. I tady v té malé cimřičce co teď sedím jsou. Vybrala si barvy a odstíny. K tomu taky ty kytky jak se dávaly. Dojeli jsme do skladu a nafasovali dle bumážky od kasy balíčky obkládaček. Skladník pro jistotu každý balík zkontroloval, aby vše sedělo a nebyl třeba poškozený. V koupelně švagr připravil stěny a začal tam ty obkládačky sázet. Podávám mu, řežu kusy na dodělání. Vezmu další balík a podávám. On dal asi dvě na stěnu a kurva, tyhle jsou světlejší! Sundal je a koukáme na balík a podle označení stejné jak ostatní. Přebrali jsme zbývající balíky a nakonec 2 balíky světlejších. Manželka nešťastná jak šafářův dvoreček. Co teď? Švagr dodělal stěnu a povídá ty světlé dáme na stěnu kolem umyvadla, je proti oknu a nikdo si toho ani nevšimne. Maslim že by to nikdo nepoznal ani kdyby chtěl. Švagr byl obkladač a ty fígle znal. Na obkladačky jde světlo z okna a vypadají světlejší tím světlem. No a oni opravdu světlejší jsou.
Vodu jsem zdárně ve sklepě zkutil. Vyšrouboval klikyhák a v dílně povoluju první dvounipl a utrhnul jsem to hned za vsuvkou. No nic, vzal jsem krabici, hodil klikyhák do ní, skočil do káry a zajel do obchodu. Vyndal krabici na ponk a pani mi tam vysázela všechno nové. Zaplatil jsem a jel dom. Poskládal stejnej novej klikyhák našrouboval k vodárně. Natlačil na 1 Atm a vypnul vodárnu. Teď jedu k mámě. Až přijedu vzevrubná kontrola těsnosti spojů. Když to bude cajk, zapnu vodárnu, nechám natlačit a třeba večer znovu kontrola. Zatím nikde ani kapka. V tom původním byly dvě místa kde to bylo zarostlí. Ne u baňky, kde jsem předpokládal, ale za tim převlečným šroubením a mezi mosazným kohoutem a dvouniplem. Dírka asi 2 mm průměr z 3/4 instalace.

hobr
Příspěvky: 3888
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16387 Nový příspěvek od hobr »

Ráno jsem dovezl fůrku sena, po obědě přibyl další "kocour" do baráku - Yanmar 2310. :potlesk: :ano: :red:
Toto je on:
https://traktorservis.cz/yanmar-ym2310d ... cwNDQ0MS4w
Až to uvidí manželka :kladivo: , asi budu prchat :hvezdicky: (na pivo :pivo:) ...
Naposledy upravil(a) hobr dne pát srp 05, 2022 3:19 pm, celkem upraveno 2 x.
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

jean
Příspěvky: 3046
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16388 Nový příspěvek od jean »

Hobr, to je zlatý traktorík, nejaká práca na nom ešte bude treba. Čo to má za prevodovku? To radí automat, alebo to má skupiny ako veľké súčasné traktory?

hobr
Příspěvky: 3888
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16389 Nový příspěvek od hobr »

Má to tři kvalty, tři (možná čtyři) redukce, dvě šaltpáky, řazení bez spojky. Neznám to, po neděli se budu se strojem sžívat. Nová spojka, přítlačák, náplně. Až na přední gumy by to mělo být v cajku.
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13192
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16390 Nový příspěvek od Čárls »

Jo mít kousek kulny kam ho strčit a jeden vlek šel bych seřezávat pařezy u městskejch lesů Líbí se mi moc 8)
Manželka to zkousne asi jako ta moje když přišel balík a v něm Ms 231 Musíš to politicky okecat že jí vyvezeš ven na čerstvej vzduch 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20869
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16391 Nový příspěvek od ota »

No musíte mít manželku jako já. ,,no tak si ten hon klucí kupte, když ho potřebujete"! Nebo ,,kdy už konečně pojedeš pro ten minibagr? To bylo furt řečí a bagr nikde!" Nebo syn pošle manželce čumkart na vocapu. Traktor se sběrákem na váze. A jen napíše ,,berééém"! A manželka odepíše ,,potřebujeme to"? A syn odepíše ,,jinak bych to ani nevážil"! :vysmech: Ona ví, že když máme na všechno vergly nemusíme to dělat ručně. A já už taky do prdele můžu a ulehčí mi to práci. Tak nenadává. Akorát tuhle povídala ,, chtělo by to na tom dvoře trochu tento"! Jako co tento? No trochu porovnat, už není kudy kloudně projít. Ahá, jo děláme na tom, jen je potřeba tu pětitunku očistit a nastříkat a udělat sajtny a může vyjet na zahradu. No a kdy by to tak mohlo bejt? No někerej den v tejdnu, ale nevíme ještě v kterým tejdnu. :vysmech:

Uživatelský avatar
Jend@
Příspěvky: 245
Registrován: úte lis 24, 2020 5:52 pm
Bydliště: Ostravsko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16392 Nový příspěvek od Jend@ »

Tu pilu? :smich: reakce na Karla

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16393 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Kde to pracujete :)? Dovolenou plánujem dopředu, aby se lidi prostřídali a nestalo se že se výroba zastaví. Nikoho ani ředitele nenapadne aby tahal lidi z dovolené. :tyty:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20869
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16394 Nový příspěvek od ota »

Ne, ne mě třeba šéf z dovolené netahá. Jednoduše mi žádnou nedá! :D Plánovaní dovolené jsem naposledy zažil v minulém stoleťí. Od té doby mi i v předchozí firmě zbývala stará dovolená. Jako teď. Ale kdyby bylo v tejdnu počasí na řezání dřeva, tedy slunečno dva dni bych si na tajňačku vzal! 8)

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13192
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16395 Nový příspěvek od Čárls »

Kamaráde když stála linka co za hodinu vychrlí statísíce a druhej na velkým chytly záda tak holt pokud jsi byl doma a odchytli tě měl si smolíka šlo se dělat ale ku cti SGO dostal si královskou odměnu Nestávalo se to často ale stalo se
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Putyka“