CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
sekalsemmalo
Příspěvky: 4246
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16366 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

začínaj v práci sondovat a plašit,že nás stáhnou z dovolený na jednu rychlovku.to je prostě klasika.ale nevím,zda postavíme celej akční tým.jeden kolega se chystá do Chorvatska.to vím na tuty. a náký nahradníky?tam musí bejt naprosto vycvičenej člověk,jinak něco pokazíme a zničíme materiál za desítky tisíc.a zase na druhou stranu,jsem rád,že jsme v práci platný.to mě uspokojuje.tam jsou i lidi,co tam budou chybět roky a práce se jim vršit nebude...... bude to prácička pro ČEPRO,petrobarony....
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20835
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16367 Nový příspěvek od ota »

Co je to ,,dovolená". Plašení z prací? To nemáte do čeho píchnout? Co dělám v této firmě, neznám slovo ,,není do čeho píchnout"! Teď naposledy kluci svářeli základ kontejneru. To bylo ve středu. Řezali si učka. Ptám se kdy to jede? A oni v pondělí. Jako za 14 dní v pondělí? Ne teď po téhle neděli. Na zemi dvě 200 učka 6m dlouhý. A to stihnete? No když bude materiál tak jo. I s nalakováním komplet vystrojenej 6m kogenerační kontejner. V uterý jsem tam byl a kde je konťák? Kdeby byl včera odjel jak bylo v plánu. A to většina kluků je na stavbě. Instalují zábradlí, schodiště atd. Jak jsem tu psal o těch obytnejch domech 50 tun zábradlí a všeho kolem je už hotovo. Teď si majitelé přebrali a odstraňují se závady. Ale celostavební závady. Jako třeba konzole nakřivo o milimetry, zábradlí má velkou škvíru od zdi a třeba by mohla propadnout flaška od piva a tak.
Tuhle jsem si vzal asi 4 dny loňské dovolené, natajňačku. Aby to nevěděli. Že dovolená? Blázníš počkej až bude sníh! A v zimě řekl teď ke konci roku dovolenou? Jedeme na 200% a ty si budeš sedět doma na dovolené! Ještě mám asi 13 dní loňské. A to si beru jen po dnech a tak že to neřeknu a nepracuju a pak napíšu dovolenou. Jinak bych měl ještě předloňskou. Pro šéfa je slovo dovolená uplně to poslední slovo co je na chvostu mluvy. :vysmech:

vašík
Příspěvky: 1849
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16368 Nový příspěvek od vašík »

Tak jsem byl na STK v České Skalici. Vozík jsem se snažil dát do pucu. Skončil jsem na kolech. V TP je 6,00x13 na vozíku jsou 165/13 stěma to prošlo 3 STK. Že když tam dám 145/80 R 13 tak mě pustí. :-/ .

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13123
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16369 Nový příspěvek od Čárls »

Dovolená tak to jedině museli z práce pro mě dojet dom a přemlouvat To samý ostatní Jak byla dovolená zablokoval sem okamžitě čísla mistrů na mobilu Jenže si mě stejně našli většinou sem byl doma a kutil okolo bytovky Chvilku vždy přemlouvali a pak něco káplo na vejplatu za přerušení dovči Smulu měli u kluků ty většinou byli někde vyjetý a doma se nezdržovali Jediná celozávodní byla na vánoce a to jsem bral vždy aby bylo aspoň 14 dní v kuse Jinak po pulkách nebo po dnech jak sem potřeboval a že by mi zbejvala dovolená tak za ty roky ve fabrice bych to spočítal na prstech jedný ruky 8)
Je potřeba si aspoň jednou za rok od práce odpočnout a vypnout uplně No každý to má jinak někdo relax při jiný práci Jiny zas vyhodit kopyta na gauč a jiný zas brouzdat po krajině ale je to prostě potřeba Jinak pak začne časem hrabat ve věži :friends:
No a já se už pár dní vyloženě flákám nedělám nic i když je co , ale sem v tom teple nějakej línej :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Tomas6
Příspěvky: 5385
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16370 Nový příspěvek od Tomas6 »

Mne před pár lety stahovali v půlce dovolené z Jižních Čech. Bylo to blbé vůči rodině, manželka nebyla zrovna dvakrát nadšená, nicméně firma formou odměn zaplatila o co jsem přišel za ubytování, slušné kačky navíc a ještě jsem od ředitele dostal voucher na welness na 4 noci do Krkonoš. Ale to ho dodneška podezírám, že ho dostal, páč on je kamarád s borcem co má pod palcem spoustu hotelů v okolí Pece a Harrachova. A zas takový lidumil není aby ho firma zaplatila. Tak se ho spíš zbavil aby mu neležel v kanclu ve stole. A to že mi na cestu tam a zpět dáli firemní auto, bylo zásluhou stavbyvedoucího, jinak jsem tam jel vlakem.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

fikejz
Příspěvky: 6111
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16371 Nový příspěvek od fikejz »

vašíku to máš blbý. Do Skalice nejezdím co mě tam prošlápnul na Š130 brzdy. Ale jakým způsobem! Šlapal brzdu, na válcích zadní kola, rafičky nebyly sice na stejno, ale jen minimální rozdíl a chodili pěkně spolu. Tak na to dupal čím dál víc až na závěr málem urval volant jak na to hamtnul vší silou. Na držce vítězoslavný úsměv, že to neprošlo. Měl jsem co dělat abych mu jednu nevrazil. To bylo zrovna jedno z těch období jak měli befel vyřadit co nejvíc těhle starých aut ze silnic. Pitomci si mnuly ruce, jak mě vyrazí na emisích a prd auto prošlo s rezervou, že jim padali sáňky. Ona to totiž na pohled byla taková vrána opršelá - některý z předchozích majitelů měl potřebu to přestříkat a ten lak nebyl nic moc, byl matný ... , ale jinak to nebylo ani rezatý, brzdilo a jezdilo to dobře. Od tý doby nejezdím na technický rád a teď jsem si našel známého co na jedný dělá. Dám mu auto a on mi ho až přijede domů z práce vrátí a je vystaráno.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20835
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16372 Nový příspěvek od ota »

To Fikejz že Ty Jsi potkal stejnýho blbce jak můj kámoš z práce Pepík? Taky jel se svojí Š 120 na technickou. On byl pedant a vše měl jak leštěnku. Na technickou vše vyčistil, umyl připravil. Taky přijel a chlápek to prohlídnul. Z vrchu, ze spoda. Pak najel na ty válce. A že brzdy. Taky obě ty ručičky naprosto v pořádku společně a on stál na pedálu. Pak se držel za volant jak povídal Pepík myslel že mu ten volant vyrve i ,,s kořenem"! Až mu ty brzdy prošláp. Taky se smál a tak pane za měsíc. Udělejte brzdnej system a přijeďte znovu. Podruhý tam jel a byl tam jinej technik. Jo jdete podruhý na opravu. Najel na válce v pohodě sešlápnul a v pořádku máte to v pořádku. A dostal samolepku a jel.
Měl jsem kámoše na technický. Dělali jsme spolu ve firmě. On povídal, že on musí vyhodit sem tam někoho. Protože by bylo divný, kdyby z 100 aut bylo 100 v pořádku. Bylo by to vedení divný. Tak když přijel někdo kdo viditelně měl závadu tak ho vyhodil. Prostě on se jen kouknul a už věděl že tohle nesedí jak má a měl kafku a ta jela dom. Nebo když někdo měl chytrý a blbý keci tak ho trochu víc proklepli a vždycky něco najdeš. No to by bylo. Tak technik má za ten vozík dneska fejfku. A má na ten den klid. 8)
Taky dávám auto známímu. Já bych si musel vzít volno. 3 hodiny min tam čumět. Pak by mě mohl vyhodit za kravinu. A máte to na měsíc. Takhle mu dám auto, on to přejde, něco vymění, opraví a jede. Tam mu třeba řekl minule teče tlumič, tady tahle díra by chtěla opravit, aby to tak nesvítilo. No přijel z technický a povídám mechanikovi zrovna to oprav. A bylo. Samolepku dostal. Mě by třeba vyhodil. Stejně bych to musel dát opravit a znovu si vzít volno a jet tam.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13123
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16373 Nový příspěvek od Čárls »

Nevím ono to je jak kde muj dvorní automechanik mi auto na technickou vozí sám Dělá při tom servisní prohlídku oleje a filtry zkoukne promázne co je třeba a ještě se nám nestalo že by auto neprošlo vždy je vše v pořádku jen drobný závady (vlastně jednou sekla se ručka a tak musel dvakrát ) Třeba na jedný technický tam prý mechanik ukáže na auto že je hezký a mrkněte dovnítř jakej má hezký popelníček Nepodíváš se neprojdeš :( ( to vím z vyprávění takže pravdivost neověřena )
Oni si dokáží vždy něco najít na starých autech Takže je to podle TK a lidí co tam dělají I když dneska je u vše na počítači i na zaznamu z kamery ale kdo ví :-/
Ono těch historek a povídání o STK je mnoho obzvlášť pokud děláš ve fabrice a přijde na to řeč :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

sekalsemmalo
Příspěvky: 4246
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16374 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

kolega má taky dvorního automechanika,známej co protáhne technickou.ale hrůza,když za ním přijíždím na kole.jako kdybych jel za dvoutaktem.palí mu to olej,modrej dým.furt dolejvá.ale víc se do kámoše neseru.na nový není.....
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13123
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16375 Nový příspěvek od Čárls »

Nevím já sem spokojenej auto je vždy cajk Ono je znát že se tohle řemeslo vyučil a dělá jej celý život od 1990 soukromě je starší jak já Prostě pro něj je to i koníček
Takže je to o tom kdo a jakou má pověst :friends:
Takle mi někdo předat auto jak popisuješ tak má smolíka i kdyby to byl kamarád :zly: to by asi bez problému nebylo :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

sekalsemmalo
Příspěvky: 4246
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16376 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

to je spíš o rentabilitě opravy.on mu to jistě nacenil.spíš hledaj jinej motor....ale to je stejná loterie....a von to auto ještě prodá,když se naskytne něco jinýho.tak bacha,at si ho nekoupíte....auto bez investic...
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13123
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16377 Nový příspěvek od Čárls »

Tak to jo ale i tak ono jde jen o to zda má cenu do starýho auťáku investovat nebo sešrotovat Pokud je motor v háji a kastle chycená tak do šrotu Jedině že si to dokáže člověk opravit sám Pokud neumí jsou to pak vyhozený prachy Tohle má cenu jedině u veterána kde se cena pak znásobí Jinak stará šunka kterých jezdí hodně je furt stará šunka ať do ní nasypeš mraky peněz Ledaže by jsi ji chtěl zachovat pro vnuka či pravnuka jako svatební dar a je ti nyní 30roků :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16378 Nový příspěvek od Britt »

Karle, kdyby ti řekl 100 tisíc za nový polomotor, protože na ty nové vozy už nejde koupit nová opravná sada, tak bys urychleně změnil názor.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20835
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16379 Nový příspěvek od ota »

No psal jsem tu nedávno mě opustilo moje dobré Saxo. Oprava podle odhadu aby to prošlo technickou tak kolem 20 000 Kč. Takže zatím stojí na dvoře v rohu. Musím skočit dát do depozitu. Hlavně se to sešlo, že syn měl tak nějak volnou tu oktávku. Jinak by se to nějak muselo oprvit a koukat po něčem malím jako bylo Saxo. Manželka nejdřív pindala, že oktávka je velká a dlouhá a kdesi cosi. Jasně za mě oktávka je žebřiňák. Ale cena rozhodla o všem. A prej ta klimatizace jak funguje jak má, to je prej paráda! A manželka že se ji nakonec s tím vcelku dobře jezdí. Pořát tedy není ta závada odstraněná. Není čas to dát mechanikovi. Po žních. Potřeboval bych kdyby ve šrotě byla zase oktávka. Nedávno tam jednu měl na rozebrání. No ale mi ještě tu naší ne. Tam bych si vyndal díly za pár Korun a mohl bych zkoušet čím to je. V sobotu se tam musím sjet podívat. Potřebuju pár věcí na vodu. Měl tam v kontejneru haldu plastovejch trubek. A já tam na ně čuměl. A teď bych potřeboval na cisternu za traktor udělat rozvody na vodu a vzpoměl jsem si, že v tom kontejneru bylo těch trubek kolik desítek metrů z rozebraného rozvodu i s kohoutama z plastu. Kurva to by se mi teď šiklo! Myslím, že to bude už fuč a nebude to tam. Měl jsem kovat hned! No ale to si pořát říkám na co to budu tahat dom. :vztek:

fikejz
Příspěvky: 6111
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#16380 Nový příspěvek od fikejz »

Mě tenkrát za ty prošláplý brzdy vyhodil s verdiktem "nezpůsobilé". Ještě teď, když si na to vzpomenu, se mi otvírá kudla v kapse! :vztek: Takže jako by na odtah a na technickou dojet taky na podvalu, no spousta vyhozených peněz kvůli tomu že si potřeboval udělat čárku. Jinak co mám informace tak i vedení / majitelé jednotlivých technických podporují zaměstnance, aby jezdili do práce s auty klientů a často se dělají na takových autech za ten den dvě prohlídky. Tou první auto "neprojde" s nějakou za pár hodin opravitelnou závadou a tou druhou už projde bez ztráty kytičky majitel placení té první jde za firmou a majitel vozu se ani nic nedoví.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“