CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15796 Nový příspěvek od bourač »

krááááásnej 8)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15797 Nový příspěvek od Čárls »

Já dnes dodělal dřevo a pouklízel zejtra bude udržba a uložení pil + odpočinek Pak šolíchání v dílně nějakej ten regálek atd . Jinak mám toho plný kecky za ten tejden o dřevu na topení ale je zas do příštího roku klid a kdoví jestli ne do přes příštího to záleží jaká bude zejma .
Ten traktůrek je nádhernej to muselo bejt času a lásky dát ho tak nádherně dohromady 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15798 Nový příspěvek od vitex »

Doufám,že mě v Jabloňově povozíš vnoučata.Budeš tam oba dva dny?

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15799 Nový příspěvek od malotraktor »

Do Jabloňova to nemám daleko, tak tam možná zajedu v sobotu i v neděli. Přes noc to tam nechávat nechci. Víťo tobě vnoučata určitě povozím☺️.
Nevěř všemu co si myslíš

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15800 Nový příspěvek od hobr »

Bohužel Jabloňov letos nenavštívím. :red: Budu v Polsku...
Dnes odpočinkový den. Návštěva prodejny Bonmoto v Brně. Utraceno hromadu peněz :'(.
(Když máš na opicu, musíš mít i na banány :typek: )
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15801 Nový příspěvek od Pavel »

ted sem se vratil z decina mladej tam koupil motorku

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15802 Nový příspěvek od hobr »

Jakou? "Plasťáka"? :-/
Včera jsem dovezl na záhumenek barely a napustil z řeky vodu. Čerpadlo se nechtělo "chytit", pak si nechalo říct. Musím ještě dokoupit hadici, "kousek" (25m) chybí...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15803 Nový příspěvek od ota »

No já už nakoupil spojky a hadici. Tuhle jsem si našel pěknej eshop a neuložil si ho a pak jsem to nenašel už. Tak jsem hledal a našel jinej. No nevadilo, objednal jsem tam všechno. To se ví, jednu tu spojku popletli. Poslali mi jinou. Tak jsem reklamoval. Dneska přišla už ta správná. Takže mám vše komplet jen to dát dohromady. Mám takové prťavé čerpadlo motorové s 1" sáním a výstupem. Tuhle jsem ho vyčistil a nastartoval. Chodí pěkně, tak uvidíme, jak buide cucat vodu. U mě v pohodě ze studny na zahradě. Ta je 9m hluboká a je tam asi 7m vody. Tak nebude tak z hloubky. No ještě udělat na cisterničce držák a může jet na zkoušku. Je to asi 800l nádrž. To dá i malej traktůrek. Aspoň neušlape kolem cesty trávu. 8)
Na nic teď nemám čas. Práce, tatík v nemocnici a máma zapomíná. Takl tam pořát někdo drží ,,vartu" u ní. Dneska končí ségra a nastupuje manželka. No je to masakr. Ale nějak se to musí zvládnout. Včera jsem připravoval na med tu cimru a přišel jsem dom v 22:30. Šel jsem po práci a než jsem to tam dal dohromady, chvíli to trvalo. V sobotu že uděláme asi 1 nebo 2 včelky. Ty jedny jsou uplně plný a nechci aby mi žačaly zlobit. Otatní to myslím ještě týden ustojí. Aby nepraskly! :D

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15804 Nový příspěvek od Joe66 »

Oto kupil som tento tyzden od znameho vcelara co uz od neho kupujem 3 roky med a byva pod lesom . Ze kupil som lesny med a bude mat este asi 2krat v lete ked natoci. Ze ktory je lepsi na odlozenie na zimu ? Spotrebovat tento alebo ho odlozit ? :)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15805 Nový příspěvek od ota »

Já si vždy snažím nechávat první květový med. Nezkoumám nijak složení tohoto medu. Ale z mého pohledu je v tomto medu maximální počet rostlin. Z jara přeci všechno kvete. Včelky létají už jak sleze sníh a sbírají. Potom ty další medy jsou tzv ,,jednodruhové". To znamená že třeba na poli kvete slunečnice. A třeba vedle ješté jetel. Víc v tu dobu nic. Tedy mám raději ten ,,vícedruhový" první květový med. Jestliže ten včelař třeba jako to dělám já, s tím medem vůbec nic neupravuje, nenastavuje, neředí, poznáš rozdíl těchto medů na chuťi. Ten první je uplně jinej než ty ostatní. Ten první by měl být po roce skladování tak jako sádlo. Jak na pohled, tak na hustotu. Alfa omega uchování medu je ve správném skladování. Můj všechen med co skladuju je celkem v temnu, stálé teplotě okolo 12°C a víčka na sklenicích jen položená, aby dýchal. Nesmí být ve vlhku a on hned chytá pachy. Tedy třeba v polici vedle cibule, to je nesmysl.
A jakože mám včely u lesa tak mám pěkný med je znovu blbost. Včela má 10 km dolet za potravou. Takže když kvete něco v jejím doletu je to na 150% v jejím medu obsaženo. Je spousty nepravd o medu. Jakože třeba ,,lesní med" Ano existuje lesní med. Ale má ho včelař co hospodaří uprostřed hustých lesů kde v okruhu 10 km je jen les. Tento lesní med má barvu hrášku, zelenou. Ne černou, tmavou. Viděl jsem ho jednou v životě od pána ze šumavy. A pro včely je to v tom lese slabota. Ne každý rok ten les kvete natolik, aby je opravdu plnohodnotně uživil.
To jen odbočka, abych vysvětlil jak ty věci s medem jsou. Moji odběratelé jdou po prvním medu. Ten mám do 3 dnů po vytočení pryč. Už jsou naučení.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15806 Nový příspěvek od Britt »

Dneska jsem byl po dlouhé době v robotě. Ve stínu 31°C, v ordinaci na padnutí, navíc hlídat študáky, co jsou tam na praxi... Byl to pro mě celkem záhul a teď jdu chystat zítřejší oběd. Bude zeleninová polévka a náhradní díly.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15807 Nový příspěvek od Čárls »

Já dnes odvozil co jsem včera posekal do konťasu na návsi 5 koleček a padal na hubu jak ten puchejř vylezl a přestalo foukat od hor bylo na padnutí :(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
miramana
Příspěvky: 9
Registrován: čtv led 23, 2020 7:39 pm
Bydliště: Novoknínsko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15808 Nový příspěvek od miramana »

fikejz píše: sob kvě 14, 2022 7:13 pm ... Budu muset koupit nějaký nový, ale nevím jaký. Potřeboval bych něco v čem můžu šmajdat v mokrý trávě a hned ...
Ahoj, mám dobrou zkušenost s Prabos Farm B O1.

První pocit v nich že jsou tvrdý, ale stačilo den v nich chodit a rozslapnul jsem je.

Dal jsem jen jiný tkaničky, vložky a pořádně nakremoval (před prvním pouzitim).

https://www.apmsport.cz/prabos-farm-b-o ... buv-hneda/

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15809 Nový příspěvek od fikejz »

Dík. Už jsem to rozťal. Koupil jsem tyhle: https://www.eobuv.cz/trekingova-obuv-gr ... brown.html , dorazili včera. Mám od toho výrobce už vysoký a jsem s nimi spokojený a tyhle vypadají taky dobře. Váhal jsem ještě jestli tyhle: https://www.eobuv.cz/trekingova-obuv-gr ... rrone.html , ale nakonec jsem hodil do košíku ty první namísto těch druhých spíš omylem než cíleně. Na noze sedí, dnes jsem je nosil podruhé a vydržel jsem v nich skoro celý den, takže asi dobrý. Jak bude fungovat podrážka a jestli časem třeba nepraskne uvidím až později. Je pravda, že Probos jsou taky dobrý, mám od nich celokožený zimní polokanady kupovaný snad v roce 2001, už jsou tedy znova podražený a loni musel pravé botě švec našít novou patu, ale furt fungují jak se patří!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15810 Nový příspěvek od Joe66 »

Oto super. Necham si ten med na zimu. Ale skladujem ho v pivnici v tme ale vlhkost tam neaka je + mam tam este zavaraniny. Ale vicka nebudem otvarat lebo chodim do pivnice a sem tam sa tam dostane aj neaka mucha,ze neriskujem :) Ze Dakujem za radu ;-) 8) V lete este kupim 10litrov medu a budem ho hned konzumovat a tento necham na zimu :)

Odpovědět

Zpět na „Putyka“