CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12961 Nový příspěvek od Britt »

bourač píše: čtv dub 08, 2021 2:41 pm to bylo spíš z tvrdoměru, číňan měřil tvrdost a kuličku zatloukl do matroše :vysmech:
ty tvoje G2.1/2 jsou nejvyšší jakosti. 8)
Jirko, bylo to ohlodaný jako kost od Somálce, ale fakt se s tím nedalo nic dělat. Zkoušel jsem to mazat vším možným a stejně se to matlalo jako hovno na botu. Když jsem zabral desetinu, kudla se rafla a mohl jsem začít znovu. Slíznout trubku, aby byla aspoň trochu kulatá a pomaloučku to škrábat.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12962 Nový příspěvek od duchodce »

Na něco podobného jsem narazil loni .Jednoduchý pomocný rám ze silnostěných trubek. Při řezání na hydraulické hopsalce se pila doslova bořila do materiálu a na hraně se spíš ten materiál drolil. Při sváření jsem čuměl jako puk. Elektroda mizela ale svár na výšku moc nepřibýval a bublal jak těsto ,prostě ten materiál spíš svarový kov nasával. Tam snad bylo víc písku a hlíny než železa. Na vrchu jako když to protáhnou nějakám dřevěným průvlakem - chlupaté -hrbaté. Když jsem se ptal kde to splašil ,tak nějaká firma někde na Ostravsku a prodával to kovošrot.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12963 Nový příspěvek od Britt »

Dobrá, bylo to ze šrotu a tam nemůžeš požadovat žádnou kvalitu, ale já to koupil ofiko u prodejce a bylo to to samé.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12964 Nový příspěvek od Čárls »

No ja to měl nedávno jedno a to samý udělat 2" hrdlo na navaření kde tu rouru sebrali nevím ale nešlo to ani boha až sem ze zoufalství vyhodil z nožovky plátkovou kudlu a šáhl do starejch nožu vytáhl nějakej kovanej změřil uhel hybaj na brusku a dobrousit dle měrky pak to jakž takž šlo ale žádnej zázrak takový jakoby šupinatý železo Tak sem se nas... vlit do skladu našel tam kus přesný trubky a ejhle zavit jak malovanej skladník kdes to sebral tamhle v rohu no matroš ještě z minulýho století to nesmím brát nikdo neví co je zač bylo mi to jedno a svařečskej řikal tak hezky se mi to dlouho nepodařil svár to se vařilo samo :smich: Jo s materiálem je to čím dál víc naprd a bude asi hůř ty nočníkový ocele co se dnes dováží je běs :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12965 Nový příspěvek od Britt »

Dneska dělají místní soptíci sběr železného šrotu, tak je kapánek podpořím, soudkem špon a nějakým starým železem. Myslím, že metrák to bude mít. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20823
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12966 Nový příspěvek od ota »

Jardo asi 2x jsem v kovošrotě trefil, když hasiči přivezli fůru od toho sběru z jejich vsi. No pro nás zachraňovače ,,starých dobrých časů" hody! Tuším jsem ve šrotě nechal kolem 2000 Kč a soused ještě víc. To je mrtě pokladů. No já jim nabízel bojler když jeli kolem a ťi mlsouni ho nechtěli! Ale pak jsem dovlekl plnej kufr auta pokladů. Nejvíc lufťáci vyhoději po dědkách uplně všechno. Byla ta uplně komplet kovářská výheň. Ale mě někdo předběhl a sesbíral z boku stolu výhně kleště no dobře 40catery kleště. Já vykuchal tu výheň aspoň.

vraník
Příspěvky: 237
Registrován: čtv pro 25, 2014 10:39 am
Bydliště: Přelouč

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12967 Nový příspěvek od vraník »

Jednou jsem vezl kovošrot do výkupu za obec. Cena byla asi 400kč. Na fůře naložené kamna Clubky . Maník co do kovošrotu přivez železo , že by ty Clubky od šroťáka odkoupil.Není problém cena je 800 kčš. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock
Rok 2002

hobr
Příspěvky: 3872
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12968 Nový příspěvek od hobr »

Včera a dnes jsem lepil Ipu. Díra v rukavici - na ukazováčku pliskéř. Dnes to samé na zápěstí - na rukavici se odtrhl hadrový kraj a já na to zapomněl. Tekoucí asfalt je dost horký. Naštěstí už jsem skončil (jinak bych se celkově zmrzačil). :vysmech:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12969 Nový příspěvek od Čárls »

Já se od včerejška připravuji na další topnou sezonu do sklepa odvláčeno v koši cca 3 rovnaný metry a ještě 3 mě čekají do třech neděl mi maj přivézt cca 6,5 plnometru kládovky břízy a tu zas musím někam uložit .Tak asi nařežu pulku na metry a rozpůlím + srovnání na palety No aspoň bude zábava :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Fizz
Příspěvky: 7931
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12970 Nový příspěvek od Fizz »

Celek den v bagru a náklaďáku, příjezd k nakládce jak motokrosová trať.
Rejdovaní z plnyho do plnyho furt fokola. Furt pofukovalo, v kabině bagru snad kubík škváry a starý omítky.... Do toho sluníčko, su stahany jak pes. Bolí mě i chlupy na nohách. Ale hezky to odsypalo, to je pak veselej u práce.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8572
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12971 Nový příspěvek od bourač »

Čárls píše: sob dub 10, 2021 9:03 pm.Tak asi nařežu
tady návod: https://www.youtube.com/watch?v=zjdc3hnkX_U
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12972 Nový příspěvek od Čárls »

Jirko mám pořízka něco podobnýho jak tot https://www.youtube.com/watch?v=-Jy1RH9XZz0 a ještě jeden stojan co sem dělal kdysi Navíc mi v garáži překáží cirgule o který přemýšlím že ji prodám :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20823
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12973 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi včera jsme se synem dočisťovali naší paseku. Je už vytaháno, na prodej 52 je u cesty a 20 máme v lese vedle va státním u cesty. Je tam mokro, že je to jak rašelina. Když jsme tam z cesty couvli, kára kolama až po nápravu. Museli jsme nakládat jen z jedné strany. Z druhé jsem šlápnul a tak 30 cm jsem tam zajel. Zaťím jsme zpracovali snad 1/10 placu. Vysekáváme silnější oblice a vršky. No kára asi 3 kubíky oblic a druhá kára 3 kubíky vršků a zbytků. Asi 6 hodin práce. Ty nejhorší placy asi tři nás čekají. Jsou tam i místa, kam padly jen dva stromy. Ale je tam místo, kde myslím 2 dni budeme zdělávat. Tam jsou oblice ze smrku co kácel ze státního k nám. Stál v mladejch smrčkách a k nám to bylo nejmíň likvidační kácení. Kácel nám to lesák co dělá správce lesů. A ptal se, že to státní budou také těžit a hodně by mu pomohlo když ten smrk foukne k nám. Samo šoupni to sem. Už to taky mají vytahaný. Ten kmen od nich měl 12/58. Kurva tyč. No a ty oblice z něj máme zdělat. Mají tak i 15 cm průměr. Ale jich tam bude. Pod oblicema asi dva slabý smrčky samo suchý od brouka. Ten strom je vyvrátil sebou. Tak je to tam masakr. No doma mi nadávají že jsem blázen a zděláváme to. Že by to dali odvézt to klesťí a spálit. Ale za 6 hodin slušně 6 kubíků paliva? Tedy druhá kára kus oblic, a pak kuláčky, byly nařezaný z toho co je na palivo. Ono teď už to bude slabší, bo jsme zdělali co bylo na vrchu silnýho. Teď už tam zbudou jen oblice na té pasece.
No tak jsme se včera bavili. Měli jsme sebou Z 25 a s ním se tam pěkně jezdí. Projede všude. Musím koupit ještě jednu mačetu Fiskars, aby jsme měli dvě. Takhle syn řeže a ja dočisťuju. Ale pak dočisťoval tou obyčejnou mačetou a má silné držadlo a bolí z ní ruka. Ten Fiskars je vymakanej na to.
V týdnu by měl přijet pro to dřevo co je k prodeji. Tak uvidíme, když prej nebude kalamita tak přijede. No zase by něco bylo vyřízené. 8)
Po obědě chci jít do včel. Do lesa nejdeme, syn je od rána v práci. Měl jít i včera, ale potřebovali jsme v tom lese hrábnout. Tak byl doma. Jinak když půjdu sám tolik to neubyde.

Pavel
Příspěvky: 8273
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12974 Nový příspěvek od Pavel »

tak vcera sem mel zdravotni vichazku do lesa koupily ho unas rakusaci pomalu vsechny duby a borovice sou vykaceny a ted budou delat kurovce byl tam chlapek tak sme se bavily tezej to pro rakusaka kluci co sou od zlina borovice dub pude prej do rakouska smrk se neco proda u nas zbytek cina z lesa je jedna velka planina prej budou pak sazet lipu a bukz habrem cestou domu sem potkal kamarada a odnej sem se dozvedel ze zemrel chlap co semnou delal ve statkuani kvuli tyhle dobe nemel to nikdo nevedel zacinal sem pod nim na stalinci 80 lanaku pak nakladac 172a 174 a to sme v tu dobu byly vyskumny ustav a delalo se stakovejma strojema unas

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12975 Nový příspěvek od Čárls »

Oto máš pravdu co jde prohnat kamnama tak spálit na hromadě je blbost obzvlášť pokud na uskladnění máš místo Pokud je dříví dobře uskladněný klidně 10 let vydrží .
No já dnes dopoledne pokračoval chvilku v přípravě na další zimu a holt sem musel skončit ty nový pneu co jsou uskladněný u dříví trochu překáží až přezujeme a nechají se zas v pneuservise na uskladnění zimáky bude se pokračovat v narvání sklepa na dřevo na doraz Ty ppneumatiky tam nechávame stabilně i u starýho auta sem to tak dělal Má je ve starým mlejně a tam je stabilní teplota v létě v zimě.
Doma by trpěly pokud bych je nechal v plechový garáži na pudu taky ne tam by to schytaly tuplem :smich: sem si vzpoměl jak si je tam uskladnil náš soused a nepovypustil ten rok tenkrát vedra 36° No a tak se stalo že jedna tam bouchla No skoro všichni v bytovce podělaný strachem že bouch plyn tak rychle všici venku byli že na čáře když houkl poplach byli pomalí :D :D :D :D
No jinak pokud se udrží počas tak mě čeká u našich 50 metráků uhlí naložit na kolečko převízt a přeházet aby se vešlo do uhelny Holt starý lidi a malý děti :vztek: Kdyby nechala 30 a pak zas až se odebere 30 tak se nemusí nic přehazovat už sem říkal že si počím dva pásy aby to šlo za roh ani omylem to byl oheň na střeše :-/
Nic nandávaj mi talíř kuřízek a brambor kaše :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Putyka“