CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17836 Nový příspěvek od ota »

Tak to já mám na klest u minibagru henty one bazmekačku rotátor. Abych nemusel k té hromadě najíždět všelijak. Bo tam jsou třeba peřezy okolo. Sice pražec nedám ani bez nástavce. To už je na mojeho prcka moc. Ale až skutím práci s klestem, udělám si krátkej nástavec místo tohodle 120 cm jen 30 cm a navliknu si drapák na sypkej material na ten můj rotátor. A to bude jiná muzika! Jo jo točka to se jinak dělá! 8)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17837 Nový příspěvek od Fizz »

Volný rotátor je sranda, axiální zatížení, ale radiální není až tak levný. A zas tolik casu na konstrukci nemám a využití pro drapák v cene pulky bagru taky ne.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17838 Nový příspěvek od bourač »

Oto - :D to máš na trhání jablek ne? :D
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17839 Nový příspěvek od ota »

Bourači Ty zlobře!! :vysmech: To mám na bolavé záda a kýlu pod pupkem! Abych mohl sedět v boudičce a tahat za páčky, namísto abych vzal vídle a házel ručně. Všechno bude zdokumentováno, nafoceny čumkarty až se konečně dostanu s bagrem do lesa. Dneska jsem se tam byl s Axisem podívat a močál hotovej. Všude stojí voda, možná bych tam i toho pásáčka utopil. Šel jsem po té cestě kudy budu vyvážet klest a jen se to houpe ta houba nacunaná. Myslím, že bych tak 3x přejl s károu klestu a po čtvrté bych měl problémy to projet prázdnej. Koukám, čumkartu toho placu kudy chci jezdit tady nemám. Ale tahali jsme tam klády a přejeli jsme asi 8x s velkým traktorem a už bylo štěstí, že víc klád nebylo.
To rameno je schválně abych dokázal naložit ,,chlapáckou" furu a nevozil vzduch. Uzvedne, naloží to 100 kg a to mi stačí. Kolik bude mít ten drapáček v sobě klestu? Hlavně že nemudu muset nastartovat ručičky na to. Mám tam asi 25, nebo do 30 hromádek. Tak odhadem 30 sklápěcích kár. Ty hromady musejí pryč aby se tam dala postavit oplocenka. Nu možná že skutím na to vrtání pro kůly vrták na bagráka. Uvidím, teď nemám do čeho píchnout doma, tak vyrábím štěpkovač. Pak se rozhodnu co dalšího je potřeba dál. Možná hrábě, nebo vrták. Hlavně všechny ingredience na to doma jsou, možná 3x. :vysmech: Pantatík vždycky sedí venku na stoličce a ,,kam jdeš"? A já že dědo jdu pro kus železa, jestli něco někde najdu. Zatím furt nacházím použitelné kusy a to jsem zatím do ,,pěkného" šáhnout nemusel! :vysmech: Pěknej materiál je uloženej ,,napotom". Až se bude dělat něco pěkného. Vždycky vyndám kus železa hm, to je škoda. Najdu jinej hnusnější. Jo to je on z něj to udělám! Dneska jsem ze 3 odřezků jeklu 100x100 mm svažil parádní výztuhu pod převodovku štěpkovače. 8) No nevezmi ty kousky když jich v boudě je asi půl kubíku! :smich: Že aspoň se to zdělá! :typek:
Čumkarťáky dám nějaký z mobilu zítra co vlastně kutím. Není čas to ani fotit. :vysmech:

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14674
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17840 Nový příspěvek od DanculSK »

:vztek:
Sedím v práci mám nočnú
A ešte len 2,5 hodiny za sebou
:pistol:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17841 Nový příspěvek od Fizz »

Právě kdo hy se s tim tahal. Pražec má cca 300kg.

Dbes jyen nakládal nějaký kola z náklaďáku drapákem jen mazlit.
Mam tu ukládat betonový kostky pod trampolínu 120kg kus. Nějakej šrot starej plot zhamtat atd...

No ale drapák vyšel na skoro dvacku, to máte drapák, plotna, upinaky, rychkospojky, hadice,.... Práci, cesty svařování atd nepočítám... Otův trhač jablek byl jistě levnější :)
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17842 Nový příspěvek od ota »

Samolitr že byl levnější! Nejdražší byly ty dvě zasraný hadice. Když mi řekli 550 Kč/kus šel ksem do vrtule! A rychlospojky ty jsem objednal z netu vcelku v pohodě. Jinak na rotátor nákup ve šrotu. Pár Korun. Vše tenkrát co bylo třeba ,,měli skladem"! :smich: Jekl nález doma. Výpalky vypáleny doma z domácího materiálu. Uložení kus kulatiny v dílně. Čepy jsou již z drapáku. No nepočítal jsem tu investici. Ale v řádu asi 2000 Kč max. Komplet celé. Jo ty zásuvky, zástrčky na el ovládání chvilku kvičení u souseda. Pak vytáhl z regálu kýbl těhle zasuvek zástrček a ,,vyber si co potřebuješ a zbytek vrať"! :smich: A už jdi, ať tě dneska už nevidím! :D

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17843 Nový příspěvek od Fizz »

Jo ty hadice tak nejak, rychkospojky jsem měl nachystaný bajonety, ake když už tak už vzal jsem nacvakavaci atd. Pak by mě to někdy sralo.
Drapák za 8,5 tafy z fóra, uši cw05, prostě se to naskládá.

Je fakt masivní myslím že mu magnetkou udělám pár odlehčení. Ono je tam fakt každý kilo znát.

Uvidím. Zitra bych ho chtěl vyzkoušet potřebuju přebrat hromadu prazcu, ovládání mám na noze tak musím vypěstovat cit.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17844 Nový příspěvek od ota »

Já jsem si z boku toho nožního pedálu heftnul kousek trubičky se šroubkem. A udělal páku. Ovládám ho na drapák rukou. Je to hodně citlivější ovládání. 8)
Pražec má kolem 240 kg a ten jsem zkoušel a na plné vyložení mě už kácí. Tak je dělám ještěrkou. Na mě jsou už moc a občas, když jsem chvilku hrabal a pak ho zvedal, rovnal, propouštěl mi ventyl na zvedání ramena. Tak je nedělám bagrem. Škoda ho mordovat.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17845 Nový příspěvek od ota »

Včera jsem se byl s hafanem podívat v lese. A opět z toho mám špatnou náladu. Jen co je událo po tom povétří. V našem lese se nahnul jeden smrk. Když ho příští vítr vyvrátí spadne na další stromy. Ty jsou slabší a buďto se polámou, nebo vyvrátí s ním. Uplně nejhorší by bylo, kdyby se smrk svezl po ostatnich. Asi by trefil kus té nové oplocenky.
U sousedů se nahnuly dvě borovice, samozřejmě nám do lesa. Ta jedna už praskla že je vidět skrz. Ta druhá je nahnutá o něco míň. Půjdou nakonec dolů při větru asi obě. Opět ta prasklá má nahoře vidle a už teď leží na pěkném smrčku u nás v lese. Tedy ho vezme sebou, to je jistý.
No pokaždé když se zadaří a mám tam z něčeho hotového radost, přijde vítr a jsem zase špatnej z toho.

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17846 Nový příspěvek od bourač »

Dnes jsem projížděl krajem a koukal na to, polomy z minulé vychřice odklizený, ale už jsou teď další nový. :(
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17847 Nový příspěvek od ota »

Bourači, tady kdyby foukla nějaká vychřice, třeba jen Matylda :smich: tak to co tady zbylo lehne všechno. Tuhle jsem šel s Axisem kouknout se, jestli tam v lese ještě stojí ta vyvážečka od jara. No a vyvážečka pryč a les taky. Dobře 2 ha načisto vykácený. Všechno co tam bylo. Borovice a modříny že jsem čuměl jaky průměry. Pantatík povídal, že to tady v okolí byl nejstarší les. Smrky sežraný uplně všechny. A to třeba metr průměr na pařezu. A ty modříny borovice stejně tak tlustý. Metrový průměry. Tak kdyby to zafouklo, všechno kolem lehne. V lese je všude mokro jen to čvachtá a pod hrabankou jíl jako máslo.

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17848 Nový příspěvek od Fizz »

Nakládání klestu drapákem:


Obrázek

započata kompletní oprava jednoho bytu pro zaměstnance, nějaký výlety do stavebnin, oprava pár blbosti jako rozmačkaný konejtory.

A čištění a reorganizace eketriky likvidace nepotřebných tras, pretrasovani některých používaných.


Obrázek

Likvidace stroje času a souvisejících rozvodů atd:


Obrázek
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Tomas6
Příspěvky: 5385
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17849 Nový příspěvek od Tomas6 »

Co to bylo za bazmek?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1868
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17850 Nový příspěvek od filip »

To vypadá na malý štěpný reaktor vyrobený podle návodu v časopisu Urob si sám. :)
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Odpovědět

Zpět na „Putyka“