CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6196 Nový příspěvek od vitex »

Eliška ani neumí vyfotit dědu při práci:
Obrázek

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6197 Nový příspěvek od Daddy »

Jak "při práci"? Ten postoj je téměř lachtaní - ruce dozadu :vysmech: a pila naaranžovaná ;-) .

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6198 Nový příspěvek od vitex »

Vždyť píšu,že neumí fotit dědu při práci:
Obrázek

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6199 Nový příspěvek od Daddy »

To už je něco jiného :ano: . Taky budu muset něco do kamen sehnat - zimu bych už s aktuální zásobou přečkal jen tak tak :( .

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13113
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6200 Nový příspěvek od Čárls »

Slušný klády 8) si dáš než to všechno pořežeš to by chtělo automat Jinak koukám samej kurovčák ta mrcha řádí opravdu všude :(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6201 Nový příspěvek od vitex »

To už řezat nebudu.Dělal jsem si pouze cestičku k zahrádce.Řezat bude už jen Vojta,já budu pouze štípat.

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1868
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6202 Nový příspěvek od filip »

Dnes jsem zajel do sebranic okouknout nějaké ty oranžové vehikly, čerstvý kontejner. No nic moc, dost šrot ze tu cenu. Zatím nic.
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6203 Nový příspěvek od vitex »

Dnes jsem kolegyňce z práce vykul dvě kosy.K tomu jsem si ještě udělal svoji.Jednu jsem nevyzkoušel,protože mě nesedí do mého půlkilového javorového kosiště.Druhá sedla jak prcka na hrnec a tak jsem vyzkoušel i tu svoji.Jsem spokojen,protože jsem kosu kul naposledy před pěti roky a nezapomněl.
Pokus č.1.:
Obrázek
Pokus č.2.:
Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20828
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6204 Nový příspěvek od ota »

Víťo tady kus od nás byl pán a ten dělal kosišťata, násady, no všechny tyhle verky. Jenže on to dělal celej život a opravdu to uměl. Jednou dávno tomu jsme sedli do auta v práci o obědě a jeli k němu. Kámoš měl kalač z ČKD ten jak je na něm odlito ,,nečum a makej". A dědek jejda těch jsem už nasadil. No a tak přinesl náruč násad. Položil kalač na zem kámoš k němu musel stoupnout a dědek si cosi poměřil a napsal na papírek. A já že jestli má kosiště nějaký. A dědek že nějaký? Pojď vedle. Tam hromada jako hrad. Ty všelijaký druhy. S jedním bedlikem, s dvouma, zahnutý, rovný. Tak prej pojď sem postav se tady. Dědek zase cosi poměřil a vytahnul z hromady kosiště. Tady tohle si vyzkoušej. No já kosu v ruce měl asi tak chvíli do počtu. No to bude asi dobrý. Dědek že dobrý? To je k tobě k hovnu. Vytahnul další a prej tohle to je vono. Vzal jsem si ho a ještě k tomu hrábě. No jako pírko všechno. Chtěl asi 100 Kč za kus. jak kosiště, tak hrábě. Ten kalač měl druhej den nasazenej. No to kosiště mám dodnes. hrábě taky prvně jsem na něm měl Rakušanku kosu. Už pěkně vybroušenou. ta chodila parádně. Akorát já jsem byl vždycky zmordovanej jak jsem ji vodil. :vysmech: Švára měl taky kosiště od toho dědka. Ale někdy z minulí války! :vysmech: Kosu měl 110 co se s ní sekalo obilí. Aby to přibejvalo. Jenže on uměl. Já se u toho nadřel vždycky. A to mi to švára postavil aby šla a já to stejně mordoval. Pak jsem si tam strčil jinou kosu. Tu mojí jsem dal dědovi. Strejda ten co dělal mraky mi právě naklepal a udělal jinou a prej ta je lepčí než ta Rakušanka. No někde to je na trámu v kůlně celí kolik roků tak. :)
Jinak já byl celej den v dílně. Pracoval jsem ,,na svém". Však když nešel soustruh, tak jsem si drbal hlavu. Tak teď jde a pojď všechny resty udělat. U nás střídavě pršelo, bouřilo celej den. Byli jsme se psem navečer na vycházce a už jsem viděl, jak to leze od Hradce. Tak jsme nešli ,,ke kamínku" ale otočili jsme to a přišli dom a začalo lejt. Buřina jak cip. Dáváme jinak tak kolem 3 kiláků cestu. Dneska tak jen 2 kiláky.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6205 Nový příspěvek od DYK »

Oto já nevím, jen takovej nápad - kdyby jsi měl, pokud je, přepěťovou ochranu aby to nevodešlo - třeba by jsi se nemusel tolik ohlížet na počasí.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6206 Nový příspěvek od kenybz »

on i měnič má v sobě nějaké varistory a ty jsou víc dimenzované než v prodlužkách s bleskojistkou nějaké přepětí to snese pokud by to měl řešit komplexně aby neměl strach že něco v baráku odejde tak to stojí celkem pěněz a začíná to hromosvodem a končí třídou D to je koncové jištění před každým spotřebičem dělal jsem to ve firmě a nikdy nic neodešlo přepětím
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6207 Nový příspěvek od kenybz »

tady je k tomu nějaké čtení
http://www.mbest.cz/wp-content/uploads/ ... chrana.pdf
pokud je bouřka tak jedináé levné řešení je vše vytáhnout ze zásuvky bo i na vyplém vypínači proud přeletí přez krátkou vzdálenost vypnutých kontaktů...tak a teď bude i ota vytahovat soustruh ze zásuvky :)
a odpojit anténu pak zhoří jen zesilovač v anténě a adaptér
je to asi 2 roky co byla v Brodě bouřka a vyhořelo elektroniky za statisíce a to nebyl přímý úder
atmosférická elektřina se totiž šíří i nepřímo indukčně, kapacitně atd to jen pro vysvětlení, když někdo říká šak nám nevrazil blesk do baráku...když blesk udeří do domu bez hromosvodu, tak to roztrhne komín, vytrhá dráty i zásuvky ze zdí a spotřebiče vyhoří plamenem
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

mraveneček
Příspěvky: 1314
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6208 Nový příspěvek od mraveneček »

nejlepší ochrana je vytáhnout spotřebič ze zásuvky :)
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20828
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6209 Nový příspěvek od ota »

No jo, nemám tam vidlici. Mám to rovnou napojený do krabičky ve zdi. Vypinače mám dva, který vypnu. Ale jak píšeš, asi by to přeskočilo. Jsou to klasika ty vačkoví. No a stykač. Tam je taky kousek od sebe ty placky.
Dříve když jsem dělal kolem těch trafaček, tak na přání zákazníka se dělalo v rozvaděči trafačky různé jištění, svodiče přepětí nebo kvůli možnému přepětí cosi. Takové velké těžké cosi. Nebo i takoví škatule do rozvaděče. No vím že říkal kolega, že ty věci stojeji rachot.
Ty běžný spotřebiče vytahuju ze zdi. To je takovej nejjednodužší ochranej prvek. No ale soustruh nejde vytahnout ze zdi.
No to jen pán co to instaloval říkal, dávejte bacha na bouřku. Je to nepřítel zaplího měniče a mohl by se poškodit, velkým výbojem do sítě. No tak říkám, stačí vypnout? A on že je to asi lepší, než drátem do oka.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6210 Nový příspěvek od DYK »

Když to máš napojený na přímo a i když ten měnič bude vyplej a něco přijde, nepoškodí ho to? To bys snad musel vyplout i jistič aby to bylo tutovka?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Putyka“