CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6076 Nový příspěvek od ota »

No já byl dneska ve firmě. Od rána a bylo školení jeřábníků a vazačů. Celkem pěkné, test jsem napsal bez chybky. Ale když jsem ho prvně četl, kurva to bude chyb jak much! Jo jednu otázku hned č. 1 jsem opsal. Ale pak už zbytek podle sebe. Z jedné strany, z druhé strany klučik z Ukrajiny a tam toho moc neopíšeš. :vysmech: No sám jsem se divil, že jsem to tak dal. Ono tam některé otázky jsou schválně napsaný tak, že jedna možnost je jasná a ty dvě další jsou nesmysl.
Pak jsem cosi na soustruhu šmudlal. No a vzpoměl jsem si, že mě jednou šéf kéroval, že umí sehnat karboflexku za pěknou cenu. No cosi ta moje 125 mm kotouček mi nějak hrká asi ložiskama a musím ji dovézt k doktorovi, tak jsem šel do šéfa hučet, že by mohl splašit ten karbik za pěkné Kačeny. No kvičel jsem tam chvíli až vzal telefon a bylo. V 15:30 přijel diler a přivezl mi nového červeného karbika. On jel pro nějaké věci do firmy do města a měl to při cestě a tak prej že ji dá do auta a doveze. No paráda, tak jsem si udělal radost! Novej stroj do dílny.
Pak jsme odpoledne měli kafe a kluci mě ukazovali jejich výrobky. Takové na usnadnění práce. Oni věďí že já mám rád tu strojařinu trochu poctivou. Tak mi dovlekli různý ulehčováky co si vyrobili. Jako že Ukrajinský kladívka měli i šikmí plošky, to je stará vesta. Nebo u jednoho měli světe div se topůrko ze dřeva. Níc to je prd. No a pak mi Ivan donesl vratidlo prej že po Ukrajinsku dělaný, z toho co dílna narychlo dá. A to bylo celkem pěkné rychle ušité svářečkou z po zemi dostupných surovin. No měl malé a pak měl velké ze šestihranu. Ale to malí to se mi líbilo víc!
Tuhle pár obrázků aby se pokochali i ostatní. 8)
Novej strojek do dílny, ověřená kvalita stovkami hodin práce!
Obrázek Obrázek
A jedno pěkné vratidlo. Cosi závitů už má za sebou. Výhoda je, že tohle vratidlo se nestratí. Nikdo ho nečorne.
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6077 Nový příspěvek od kenybz »

samé supr werky oťouši no hoši tam z východu si musí poradit no ale u nás už to upadá si za každou cenu v jakékoliv situaci poradit s tím co mám....
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6078 Nový příspěvek od kenybz »

dnes jsem mimo jiné taky šmudlal na soustruhu a zítra frézka a vrtačky abych nevyšel ze cviku a to jsem byl ještě opravovat MCFV
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6079 Nový příspěvek od ota »

No já měl dělat ty G 1" a když jsem stočil trubku na míru asi o 0,7 mm tak jsem naladil stoupání a dal na VBD zátitovej 0,2 mm šponku a líznul pro měrku. Kurva to byla šnekovice! Kouknu na tabulku a samo na S 32 základní nastavení kol. Otevřu pod ložem tu almárku a tam 4 kola. Bohužel ty co jsem potřeboval 26 a 34 z chyběly. Ostatní byly. No co už to nedám. Sice šéf byl jiného názoru, že abych to nějak pofackoval. No bez kol to nepofackuju ani náhodou. Tak jsem právě šel za klukama do té buldozérárny aby to tam soustružník udělal. Oni tam SUI 40. Prej hele udělej to tady. No a já že neznám tu mašinu a hlavně se mi nechtělo to soustružníkovi tam jebat. Aby mi třeba pak nedal přez pazoury. :vysmech: Kurva tam měli na rolnách kotel zrovna. Dělají tam kotle. Tak 4 cm tlustej matroš a 6m dlouhá trubka stočená z toho. Vevnitř klučina se svářečkou vařil dýnko! :vysmech: Dýnko se nadá říct, bylo to kurva dno. Oni tam dělají tyhle maxi kotle. To jsou ti jak stáčejí ty zgarbáky na té stáčečce co je z kraje dílny u bráchy. Tak jsme chvíli dali řeč a já pak valil naspátek.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6080 Nový příspěvek od kenybz »

takže závity nic? kua bych soustružníka hnal a nebo nehnal to podle toho jak by se choval...když by nebyl vstřícný, tak normálka brácha mě sem posílá že mám jít na "tvou mašinu" jaký brácha? no tvůj šéf... a ještě by byl rád že ti může čučet pod ruky aby se něco přiučil
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6081 Nový příspěvek od ota »

No ten klučina tam nahoře je to jeho firma a chodí tam soustružník na to SUI. Oni mají s bráchou holport. Půjčují si verky, nebo sem tam něco pro druhýho dělají, půjčí si vlečík, dodávku a tak. Je to taková spolupráce na dobrý slovo. A mě se nechtělo mu do toho soustruhu jebat. Však se ví, on tam měl svoje verky a kdo ví jak by čuměl pak. Zejtra to zmákne on. No člověk je zvyklej na SV na to vyjíždění z rázu a tady je jen nonius a kdo ví co tam má za vůle a jeb zkurvim si VBDčkovej držák. Právě ten S 32 má vůly na příčným šroubu jak žebřiňák. A když jsem jebal v té lamaře, kurva tam šroub s matkou. Točím s tím a skoro bez vůle. Hele tady máte pěknej šroub příčnýho posuvu. A vzadu tam šmátrám a tam mostoví pravítko. Snad 700 mm dlouhý! Kurva to kdyby viděl starej Lojzik jak to tu leží jak řepa klepla by ho pepka! Povídám tuhle držím teď v ruce 5000 jak vyšitejch. Prej na co ten střepák máš v ruce, k čemu to je? Kdo ví kdo to tam kdy stčil. No dovezli to tak z firmy. No teď mi došlo, že jsem tu almaru nevyšacoval celou, jakože do dna. Ještě tam byly vidět obě lunety a pak už prd, svítili jsme tam mobilem jaká je tam tma.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6082 Nový příspěvek od kenybz »

jo tak to jojo jiná spolupracující firma no a zmasakrovat si VBD to by bylo škoda a co měnič kdy bude?
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6083 Nový příspěvek od ota »

Je to předběžně domluvený na příští týden. Teď mají plno, jen kdyby se něco odřeklo. Tak právě mi pán volal dneska když jsem byl nahoře u kluků. Dovlekl jsem kus plechu na ten panel pro měnič, vyvrtal díry a říznul závity pro měnič. Zítra to ještě doladím a barvičku dám. Posílal jsem před chvílí obrázky montérovi, aby mi kdyžtak ještě upřesnil co je blbě a co ještě upravit, než dorazí. Aby to šlo jak na drátkách a nemusel tady nocovat. :vysmech:
Jo ještě doplním, už tam mám nařezaný asi tři kýble želez. Dneska mi hlásil Feďa, kurva materiál nejde to řezat! A já že je to 19 ... a on ne je to 35 kulatina. A já že je to třída materiálu 19 ... A on ne pleteš se, je to 35 a hotovo. :vysmech: No a já hned kurva koukej na ten škopek. No co s ním? A já kolik tam je kusů nařezanejch? A on že 60 kusů. A já kolik váží jeden kus? A on nevím. Koukni na výkres dolů. A on jejda 2 kila. A já a kdo ten škopek povleče do auta? A on no kdo ty přeci. :vztek:

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6084 Nový příspěvek od kenybz »

no tak ještě chystáš poslední detaily pro montáž pak to pujde jak na drátkách když montér přijde taky by si to mohl už předprogramovat a jen tahat dráty...
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6085 Nový příspěvek od ota »

No ptal se mě, jestli je kabel od motoru nataženj. No já že bych ho nechal na něm. A on že tedy jo. Protože nevím jak bude chtět očka na kabel. On že lisovat. A já že soused říkal raději pájet. No tak to že na místě. A pak tu ovladčku, na suport, že by se dala jistě použít stávající kabeláž. Je tam natažený slušný stíněný lanko. Kolik pramenů. Tak že to proměří a možná použije, aby se to nemuselo tahat znova. Oni že používají slabonký kablíky. Tady je to ještě poctivě na věky kabel. Tak to že taky na místě posoudíme. Mám to i tak připravený aby se to protáhlo případně noví.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6086 Nový příspěvek od bourač »

oto až pojedeš zas do tý kotlárny - zeptej se těch borců jak dlouho trvá výroba toho kotle. že znáš jednoho na internetu kterej to i s trubkovnicí rozřeže na kousky za den. A když je to jen plášť bez trubek tak za 1 hodinu. Na tloušťce nezáleží. :vysmech:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13118
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6087 Nový příspěvek od Čárls »

Oto pájet už ne rádo to praská lisovaný na kabel jsou lepší naši drátaři v práci vše už jen lisovaný a jak říkají nemáme problémy pokud je správně zalisováno prý co se přestalo pájet ta začlo vše jen krimplovat očka dutinky je po problémech 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6088 Nový příspěvek od Britt »

Přesně tak, Škodovka taky už jen lisuje, protože pájené spoje praskaly.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

mastnacek
Příspěvky: 7101
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6089 Nový příspěvek od mastnacek »

Od soboty zabiham novej motor na vari lucine...hodna 190GSV. Secu polehlou travu, uz jsem po prvni vymene oleje po 5 hodinach. Sekal jsem vzdycky maximalne pul hodiny v kuse. Po vyjeti nadrze a doliti zacal motor houpat. Dela to jen kdyz se netoci buben. Asi se budu muset poptat v servis, pac jak se zeptam tady tak to zase bude neco :)

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6090 Nový příspěvek od kenybz »

očka lisovat on ten pájený spoj má větší přechodový odpor než když je to lisované a u měničů jsou dobře udělané svorky a stačí obtočit měděný drát kolem šroubu a dotáhnout ona ta obdelníková podložka to krásně přimáčkne pod každým šroubem je podložka a pérovka
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Odpovědět

Zpět na „Putyka“