CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12991 Nový příspěvek od Fizz »

Dneska pro novýho prcaka, wheel horse, cestou dvakrát čištění naftovyho filtru náklaďáku. Ještě bordel zr zimy.

Motor Kawasaki, tlakový mazání, olej filtr. Třínožový kosiště, vyvod na hnaný nářadí (mozno dorobit hydrauliku snadno arychle)

Hned jsem cosi posekl a supr. Zitra budu tahat jezka.

Obrázek


Obrázek
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12992 Nový příspěvek od bourač »

pěknej domaděl ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12993 Nový příspěvek od DanculSK »

To nie je profi stroj?
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12994 Nový příspěvek od Fizz »

Je to původně fabrický, wheel horse, ale pár věcí jinak, kotoučové brzdy na zadku, jiny motor, jiný gumy, jiný tažný.... 17hp musí na vyorani řádku brambor stačit. Když dořeším rotavator budu spokojen.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12995 Nový příspěvek od ota »

Tak dneska vejlet. Najeto 420 km, spotřeba 7,9/100l s platem za sebou. Což ujde. V Renaultu Trafic je opravenej motor. Řekl bych, že je o dost lepší než byl před tím. Sice v nižších otáčkách třeba do kopce vybruje na vyžší rachlostní stupeň to dříve tak nedělal. Ale jinak když podřadím je to docela tahoun. A na spotřebu šel dolů. Dříve jsem jezdil koel 9,5l/100. Navigace mě vedla uplně přesně až k prodejci před barák. Sice asi 2x po takové silničce jako nudle ouzočká. Naložili jsme pluh a čelní radlici. A pokračovali z Klatov do Janovic nad Uhlavou. Tam jsme měli domluvený předradličky k pluhu. U prodejce jsme pokecali a on nám ukázal svoje království. No se synem jsme čuměli a slintali oba dva. Pán má na hahradě válec. Ale dospělej parádní Škodovku válec s 3 válcovým motorem. No bájo, takovou věc bych chtěl taky. Bohužel je neprodejný! Pán povídal, že až to zaklapne, chce aby ho zakopali pod ten válec jako pomník! :vysmech: No a pak tradá dom. Doma ještěrku složit věci z vozíku všechno uklidit a zaparkovat. Dodávka s vlekem zejtra do firmy navráťit. Naložil jsem ještě hotové výrobky ode mě do firmy. A asi odpoledne to vrátím. No dneska pěkný výlet. Cestou tedy pršelo, mrholilo, padal sníh a i sluníčko se ukázalo. Mám i fotky, ale tady v tomhle noťašu mi nejdou z mobilu vložit. Syn mi tuhle vyčistil noťas a nějak se ztratily ty programy na kopírování obrázků. Taktřeba až otevřu pracovní noťas tak něco vložím.

Uživatelský avatar
vlada34
Příspěvky: 171
Registrován: úte led 01, 2013 9:49 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12996 Nový příspěvek od vlada34 »

Tak asi bych od toho nečekal až takové zázraky. :shock:

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12997 Nový příspěvek od hobr »

Ota - máš fotky toho válce? :red:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12998 Nový příspěvek od ota »

Mám v mobilu. No pro nás ,,blázny" věc kterou bych chtěl mít doma před vjezdem, jako monument. Procházeli jsme u pána věci co tam měl a nakonec jsme zase skončili u válce. 8)
Až zítra zapnu pracovní noťas hodím fotky.

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12999 Nový příspěvek od hobr »

O.K. :friends:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#13000 Nový příspěvek od Fizz »

Novej kůň maká dobře, jrn jsem si ještě nezvykl na jiný ovládání. Trochu me sere vůle v řízení, to poladime, seřídit brzdu nebo rozumě přemístit pumpu hydraulických brzd.

Seřídil jsem plyn, sytič, max otáčky na plný plyn. A je to 8). Shnilý to nikde není, litinová přední náprava, šásko tuhý nepopraskany, chytá na drc.

Dneska jsme se synatorem trošku popropichovali trávníky. A dosekl jsem co bylo třeba místy už nova tráva 30cm :shock: ....

Obrázek
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#13001 Nový příspěvek od bourač »

supr fotka 8) mladej má tvoje rysy, ale je mnohem hezčí než ty :smich: tvoje paní je asi krasavice.
Holka se taky povede :ano:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#13002 Nový příspěvek od Fizz »

:smich:

Tak dik. :D :D :D
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#13003 Nový příspěvek od ota »

Pro Hobr pár obrázků. Váleček by se mi líbil taky. Trochu péče a byl by to pěknej výstavní kousek. Občas by něco pomáčknul na place. Zrovna teď by se hodně hodil. Doma je marastu až, až.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
No a ještě ze včerejška pro Z 25. Je to jako s tím psem u Švejka! Je to podruhý zachráněnej blok a zvon motru na Z 25. Nejdřív ho zachránil pán dávno tomu. No a teď měl jet znovu do huťí a je zachráněnej podruhý. Kdo ví, jak to s ním bude pokračovat! U nás přijde zatím zaskladnit do depozitu. :vysmech:
Obrázek Obrázek
Jejda a málem bych zapoměl, kvůli tomuhle jsme podnikali ten výlet! No ještě jsme přibrali tu radličku. Zase zachrana před huťema. Oba dva kousky. Fuf tohle do huťí! Pluh je 1941 výroba. Sice toho hodně chybí, ale no nevem ho. I když byl asi 200 km od baráku. 8) Zatím uklizen do depozitu! :vysmech: Jako přijde ten blok. :smich:
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#13004 Nový příspěvek od Killer Koly »

u toho pluhu je zajimave to leve predni kolo. neco pohani? proc ma ten "vzorek" a na hrideli kuzelove kolo?
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#13005 Nový příspěvek od ota »

Hm, právě to kolo, to je ten největší problém. :(
Tento pluh má mechanizmus zvedání a spouštění pluhu do brázdy. Ten mechanizmus obstarává tohle kolo. V tomto případě se s kolem něco stalo a někdo ho nahradil kolem z kultivátoru a to zvedání, spouštění předělal na hydraulickou pístnici. Ta pístnice tam není. To původní kolo má náboj a ze vnitřní stany je rohatka. Uvnitř nálitku na pluhu je západka. Ovládaná přez táhlo provázkem traktoristou. Ten jede a na konci pole provázkem aktivuje mechanizmus rohatky a západky a tento mechanizmus tím jak se kolo otáčí vyzvedne pluh přez zakřivené hřídele kola z brázdy. Otočí se a najede do brázdy a znovu provázkem aktihuje odskočení západky a tím spuštění pluhu do brázdy. Je to jednoduchý funkční mechanizmus. Ten bohužel i s kolem chybí. Asi nesehnatelný díl. :(
To kuželové kolo tam někdo strčil jen na vymezení vůle toho kultivátorovýho kola. Aby nečochtalo sem a tam. Doma máme kompletní tříradličnej taženej trubkovej pluh. Ten je těžší a větší. Ten je tak za Supra 50. Tenhle malej jsme vzali že bude za Z 25. Oba pluhy jsou jen na ukázku. Ne na běžné orání. To máme jiné pluhy. Je to spíš třeba na ukázku na různé orby a srazy traktorů. 8)

Odpovědět

Zpět na „Putyka“