CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8578
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12946 Nový příspěvek od bourač »

go reflektorů, nejen přeleštění zvenku. Rád rozebírám (a dávám do původního stavu) neopravitelné věci. :prace:
Obrázek
lituji protijedoucího řidiče - pokud včas neztlumí - dostane impuls ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20852
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12947 Nový příspěvek od ota »

To Fizz dávno tomu mi doma o půlnoci bouchnul průtokáč. Mám na stěně 18 kW průtokáč. Nějak se zapoměl a zůstal sepnutej tak se voda začlala vařit a bouchla tam nějaká tlaková pojistka. Milej průtokáč jsem sundal ze zdi a odvezl ho na opravu do autorizovaného servisu. Ptám se, kolik bude oprava stát? Chlápek co průtokáč přebíral sundal plastovej papundekl a kouká dovnitř. Nó odhaduju tak 2000 Kč. Tak jo nechám to tady a uvidíme. On že přijde opravář ráno a podívá se co a jak. Asi za tři dny volám a on že se na to ještě nekoukli. Trvalo to asi 30 dní než byl průtokáč opravenej. Volám tam a jo je to tady můžete si to vyzvednout. Přijedu tam a na papíru soupiska věcí. Tehdy novej stál asi 8000 Kč. Oprava vyšla něco kolem 5000 Kč. Kurva to vědět, tak jsem koupil novej! No ono se pak ukázalo že bylo ještě spálený to a tohle. Proto cena vystoupala povídalchlápek. Přivezu škatuly dom, sundám papundekl a tak ohořelý dráty tak jak to bylo když jsem to vezl do opravy. Volám servisákovi a ptám se ho, proč nevyměnil ty spečený ztvrdlý kabely? A on že namá dráty tak je neměnil. A takhle je to v pořádku. Doprdele dáte skoro všechny věci nový a kabeláž necháte tak jak byla? Černý kabely, spečený. No nic vyndal jsem všechny ven a vzal do práce. Elektrikář mi všchny udělal nově. I s očkama na koncích. Nasadím průtokáč na stěnu, pustím vodu a ten tek jak Dunaj! Už jsem servisákovi nevolal. Sundal jsem ho ze zdi a na první pohled byla vidět závada. Teklo to kolem měděný trubky na tělese ohřevu. Sundal jsem trubku která je tam na dva šrouby. Pod takovím osazením O kroužek. Bohužel servisák asi chtěl ušetřit, tak tam dal starej a ještě ho skřípnul tou trubkou. Dojel jsem do ložiskárny a tam za 3 Kč koupil novej a dal ho tam. Konečně jsem namontoval a fungovalo to.
Zrovna včera a dneska jsem scháněl těsnící prvky k automatické horem plněné pračce. Samolitr pračka 4 roky stará a ještě se normálně prodává. Někteří prodejci náhradních dílů to mají jako starý typ, na kterej se už nic nesežene, kupte pračku novou. No víte, ale mě jen odešlo ložisko, že do něj přez stírací kroužek natekla voda. Hm, to je na novou pračku! Volám přímo do zastoupení výrobce. Pán no to víte, tohle drobný se nedá sehnat. Musíte si zavolat servisáka. Ten vám udělá kvalitní opravu. Je třeba vyměnit obě strany. Opravná sada na jednu stranu vyjde od nás na 700 Kč. No tak já si ji objednám. Bohužel tyto sady dodáváme jen servisákům. Vám ji nelze dodat. No ale to mě vyjde oprava skoro jako jiná pračka. Takže další hladání. Nakonec jsem objednal někde v Brně stírací kroužky a při tom ložiska. Kroužek vyjde na 12 Kč. Ložisko na 60 Kč. Ale plastové těsnící vložky o které se opírá stírací kroužek neměli. Ty jsem našel jinde. Takže jsem objednal sadu na přetěsnění. Nejdřív pán povídal, že mívali ty sady a už nejsou skladem. Povídám, třeba tam někde jedna v rožku regálu bude a čeká na mě? On to určitě asi ne. A nevačer email, přetěsňovací sada se ještě jedna našla. Takže budou i ty plastové kroužky. Korunové položky a kupte jinou pračku! Jak to povídal ten v zastoupení výrobce, no kdyby se vše dalo opravit a levně tak co by ti servisáci žrali? Máte to jak s autem. Taky si ho dáte opravit. Tak pračka je to stejný!

Fizz
Příspěvky: 7954
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12948 Nový příspěvek od Fizz »

Jó, to znám, opravoval jsem klukum pračku, ns montérky, dycjy tam nacpou moc, loziska ko, že oprava dvojku, když to dovezu, no za litr jsem sehnal stejnou pračku ale prý teče, no 120korun za hadici a netekla, jak byl čas nový loziska do pracky. A vrtěla dál, loziska 2, po 80kc.

Dneska se už nic neopravuje prý, pak nevím co na tý dílně furt dělám, ....

Víc mě ale serou ti namistrovaní matláci, zdrbou víc než opraví, a ještě by chteli měšec dukátů paničku k tomu.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12949 Nový příspěvek od Joe66 »

Bouraci ked si nedal nove paraboly tak ako by si ani nic neurobil. A nepomaha ani pochromovanie parabol. Ale daju sa dat uz novsie typy parabol + nova sosovka a svietivost je ovela lepsia ako s seriovou novou parabolou a sosovkou + silnejsie osram night baker laser vybojky-najsilnejsie na trhu. Pekne a kvalitne to robi firma z Prahy -Svit lip + predava aj sady na prerabku :)

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8578
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12950 Nový příspěvek od bourač »

jj Joe tuhle firmu znám, chtěl jsem objednat nový reflektory - počítal sem s tím že se mi to nepodaří dát dohromady, ale podařilo a svítí to znatelně líp než před tím. Už sem fakt nic neviděl. Ty paraboly jsou na třech bodech, jeden byl prasklý a blbě se to seřizovalo, to byl důvod proč jsem to vykuchal. Jinak bych dělal něco užitečnějšího. ;-)
eště poznámka k těm "sadám na renovaci reflektorů" co je toho všude plno, za ty prachy je to k hovnu - málo leštící pasty. :pohlavek: málo šmirglpapíru. :pohlavek:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12951 Nový příspěvek od Joe66 »

Praveze si urobil velmi uzitocnu robotu a pre seba bezpecnu vec . Mne silnejsie svetla uz xy krat pomohli predist stretu s divinou a zachranili mi auto-aj mna a ludi v inom aute v mojom okoli :) Furt lepsi nieco robit ako valat sunky bez uzitku :friends:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12952 Nový příspěvek od DYK »

Na ložiskách bubnu pračky se velkou měrou podepisuje obsluha pračky a pravidelná neúdržba, protože 30° voda a pací prášek není nic, co by pračce prospívalo bez pravidelného procesu čištění no a jakmile se jednou do ložiska dostane voda je to tutovka. NA KAŽDÉ pračce je po rozdělání jasně vidět, co je důvodem poruchy. Jestli třeba nekvalitní ložiska nebo obsluha.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9526
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12953 Nový příspěvek od Atlan »

Nikto z rozumom prasok nepouziva, jedine gel.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12954 Nový příspěvek od Britt »

Tuhle jsem zas potřeboval řezat Gčkový závity a už mě štvalo, že musím rozlisovávat kola, kvůli tomu unašeči, co je mezi nimi a tak jsem si dneska spíchnul jiný.
Teď už jen budu přehazovat celé sestavy a je to za pár minut překopané.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Sehnal jsem nové čelisti do svěráku a ouvej, jsou o milimetr vyšší a nepasují na díry. Chtěl jsem je frézovat, ale pak si říkám, vole, na co máš pásovku?
Položil jsem jí na bok a už to sviští. Mám tam motor 1,1 Kw a když na to přitlačím, je znát, že to má odpor. Jestli je to tím, že jsou kalené... :-/ Ale ubejvá to pěkně, akorát se to hřeje jako svině.


Obrázek
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20852
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12955 Nový příspěvek od ota »

Jardo už si to nepamatuju, ale to S28 v základě neumí G" a M klasicky na jedno nastavení? Nikdy jsem si toho nevšimnul. Vlastně u bráchy na S32 jsem musel kola taky přehodit tenkrát. Zrovna jsem dořezal G závity. Nadávám tady jako špaček na výrobce materiálu. Je to ožvejkaný jako prase. Trubka se lepila jako když by byla v ní přísada z hovna. První šponu mi to otrhalo jako samici. No nakonec jsem to nějak zmastil. Jeden závit je na zahození. Musejí sehnat ještě kus trubky. Laboroval jsem s tím všelijak a nekonec jsem to nějak zbastlil. No řemeslo braň se! Fotky nebudu reaději ani dávat. Konzultoval jsem to s přítelem na telefonu a stočili jsme hovor asi na 20 jinejch věcí. No však jsme spolu asi den nemluvili tak toho bylo hodně novýho si říst! :vysmech:

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12956 Nový příspěvek od Britt »

Oto, kola se musí přehazovat. Když jsem řezal bouračovi G 2 1/2 měl jsem stejný problém. Materiál se lepil na kudlu, orvaný to bylo jako samice, až mi byla hanba mu to vůbec dát. Trubka byla navíc šišatá a to byla funglovka. Nechápu, z čeho a jak dnes ty trubky dělají.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20852
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12957 Nový příspěvek od ota »

Já tyhle Gčkový závity řežu každou chvíli. Jenže do nerezu. Tam je to paráda. Tady oni to mají z bezešvé trubky. No jak píšeš, mnohouhelník, trubka včera koupena ve firmě co prodává železo. Ten nerez he houževnatej, ale nikdy to takhle neožvejká, nebo už vím co a jak. Tohle je fakt blemtačka matroš.
Nedávno jsem dělal panty z 25x25 čtyřhranu. Pár tyčí paráda. Ale pak třeba 0,5 mm rozdíl v rozměrech stran. A ještě jako kdybys na jednu hranu šlápl. Tvar trochu pička. Když jsem to upnul do čtyřčelisťovky, tak se rukou dalo tím co čumělo ven kývat. Musel jsem si nastřihat z plechovky pásky plechu a udělat hrany. To jsem pak nasadil na čtyřhran z obou stran do univerzálky, utáhl a soustružil. Po 20 kusech od čelistí procvakaný a udělat nový. No povídám, kde to kupujete? No kde se dá, protože matroš není. Nebo mají karantenu. :(

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12958 Nový příspěvek od Britt »

Materiálu je dost, ale jeho cena šplhá nahoru a tak se kupuje to nejlevnější. Pšonci to berou z Číny, vydají k tomu pamflet, jako že certifikát a čecháčci kupujou. Tuhle mi v automatovce ulítla kudla a já čuměl jako péro z gauče, protože tam byla zalisovaná kulička z ložiska. :-/
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8578
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12959 Nový příspěvek od bourač »

to bylo spíš z tvrdoměru, číňan měřil tvrdost a kuličku zatloukl do matroše :vysmech:
ty tvoje G2.1/2 jsou nejvyšší jakosti. 8)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

hobr
Příspěvky: 3881
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12960 Nový příspěvek od hobr »

Venku škaredě, tak hniju u PC. Ráno obvyklá procházka se psem, šel s námi i vnuk. Po návratu jsem musel zatopit, v kuchyni bylo 19°. To se stává málokdy. Obvykle tam bývá 20 - 21°...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Odpovědět

Zpět na „Putyka“