CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13118
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12931 Nový příspěvek od Čárls »

Já tyhle věci pokud mám doma vercajk a náhradní díl taky, jinak volám řemesníka mám pár dobrých co jsou ochotný i v neděli pokud je to akutní a nestojí moc 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12932 Nový příspěvek od Britt »

Ve svátek a na velikonoce neseženeš ani nohu. Zkusil jsem 3. Dva mi nevzali telefon vůbec a třetí že až příští týden. Kdyby tobylo ve všední den, tak si to prodloužení koupím, takhle jsem si ho musel udělat.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13118
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12933 Nový příspěvek od Čárls »

No mě na nový rok vyhodil plynový kotel chybu tak sem zavolal servismanovi a jelikož je z vedlejší vesnice tak počkej vydržíš do odpoledne ? no a za 3 hoďky přijel mrknul do manualu vzal pumpu dofouk expanzku odvzdušnil a hotovo to samý pokud se rozsypala vodárna nebyl problém Prostě je konkurence ale tenhle je prostě ochotný a vubec pokud to spěchá a je to nutný :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Sadra17
Příspěvky: 6114
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12934 Nový příspěvek od Sadra17 »

to máš velký štěstí na servisáky 8) tady je to jako u Britta přijdu za tři dny nejdřív :'( jenže do tý doby už to vyřešim vlastníma silama
malej traktorista v malým traktoru

peyrak
Příspěvky: 1240
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12935 Nový příspěvek od peyrak »

no, a já vůl telefony beru každému, a pak už jen záleží jak se mnou ten dotyčný jedná a o co jde, v sobotu jsem řešil jeden nehřející bojler, v neděli u dvou lidí vypálené zásuvky v kuchyních a dneska vyplavený elměrový rozvaděč, no a v sobotu jsem nějakého oprsklého exota poslal ....

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13118
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12936 Nový příspěvek od Čárls »

Já udělám smutnýho zajíčka ve svá jamce a pak když opraví hodně slušně poděkuji a zaplatím a řeknu papír nepotřebuji Tak sme spokojný oba 8)
No a zas příště dá vydělat on mě pokud potřebuje pomoc třeba něco vytočit na soustruhu sice už to je vpráci o hubu ale nikdy to není nic velkýho tako prťavý drobnosti na vodu co nejsou nebo sou neskutečně drahý
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12937 Nový příspěvek od Vladimír2 »

DYK píše: pon dub 05, 2021 9:08 am Ono není nad vlastní zkušenost ...
...o to mi právě jde , o vlastní zkušenost . Nejsem zvědavý na to , co povídal soused , nebo vypotil namyšlený servisák .

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12938 Nový příspěvek od ota »

Jedna pro Čárlse. Ze dneška z fabryky.
Obrázek
No a další z lesa. Ale to není moje práce! Tuhle spoušť bych budoval asi měsíc. Ale je to ještě v rozpracovanosti. Ještě se tam pracuje. Tak jen z průběhu prací. To co bylo třeba pokácet, je pokácené. Teď už jen dovytahat aby bylo všechno venku a pak to dočistit. :prace: 8) Bylo to asi 90 smrků. Většina měla chycenej oddeněk. Vyzdravoval skoro každej druhej strom. On ten brouk asi má rád narušený stromy. Jinak tam vlevo je to sousední les a suchý sakum prdum taky všechno. Ten tam má asi odhadem 120 smrků. O něco víc než mi.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12939 Nový příspěvek od ota »

Jo ještě jsem tady našel pár obrázků od toho kolečka. Využávání maximálního prostoru pro nožík abych nemusel znovu upínat placku a srážet hranu. Tedy na jedno upnuťí. :smich: No a už jdu bydlet! Zavírám fabryku, zamknu a jdu dom! Už! 8)
Obrázek Obrázek Obrázek
No a od tuhle dovoz včelek. To bylo jsště slunečno ve čtvrtek. 8) 8)
Obrázek

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13118
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12940 Nový příspěvek od Čárls »

Moc pěkná práce Oto 8) 8) Tak se vůbec nedivím že VBD odchází jedna za druhou tyhle přerušovaný řezy je na ně svinstvo obzvlášť pokud jsou vypálený :(

Já na takový pruměry mam na 250 udělaný měkký pakny to sem udělal když mi kdysi na pakně praskly zuby nic se nestalo byly malý točky ale nyní upnu do 250až350 pruměry a pakny nejsou za mezí vyznačenou výrobcem Ono tohle snad porušují všichni soustružníci co znám :) No mě to jednou vytrestalo a tak sem si to ošetřil vyfrézovanými a na míru extra měkkými paknamy jak na 200 tak na 250 abych nemusel často přehazovat univerzály . Ono u nás je to kusařina a to víc seřizuješ naběháš pro vercajk do nástrojárny jak uděláš.
Já dnes procházka jak sem psal a pak byl pár hodin ve sklepě dřevním přerovnal dříví a až se umoudří počasí budu uklízet na další zejmu :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12941 Nový příspěvek od DYK »

Vladimír2 píše: pon dub 05, 2021 7:16 pm
DYK píše: pon dub 05, 2021 9:08 am Ono není nad vlastní zkušenost ...
...o to mi právě jde , o vlastní zkušenost . Nejsem zvědavý na to , co povídal soused , nebo vypotil namyšlený servisák .
Jak jsem psal, díky ztrátě mazivosti namíchané směsi jsem přišel k sněhové fréze, protože soused taky nevěřil, že proč by to nemělo mazat?! No nemazalo a uzadřel.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12942 Nový příspěvek od Fizz »

Ja jsem se dneska po vykopu a čištění EK, přes kontejnerovani aodvoz starých šalovacich desek dřívek a latí na ohňovou horu, dostal až do elektrokotle.

A musím říct, a budu jmenovat, že pan Radek Horth, jestli to píšu dobře, SANELA s.r.o., jepro mě fuser, a hlavně slušně řečeno nečestný člověk, kotel při sepnutí výkonu vyhazoval proudovou ochranu, přímé zapojení topných těles bez logiky kotke stisknutím stykače při vypnutem kotli, bez problémů, elektronika kotle ok, dohromady ee, nový kotel, ale szavba se vleklá takže po záruce, on že se na to může něco atd, říkám na kotli je nálepka ze děláte servis tak potřebuju servis.

Vsecko na hovno jako v nějakým standup comedy, blbej kotel, kdo to zapojil, no vy jste ho doporučil i zapojil. No po hodině pi%ovani že ok, rekl si myslim litr bez papíru a odešel, možná 1500, no kotel kotloval ale při každým sepnutí na HDO, se celej komplet vypl, čerpadlo, elektronika vše a zase logoval, v zimně pri topeniz na plný výkon, po takovém vypnutí spadl do nouzaku, setrvačnost výhřevu tyčí a vyple čerpadlo - přehřátí kotle, . Dvě hodinky na vychladnutí a potřeba tvrdý reset. Dupr když se to stane v zimě chvili pitom co usneš nebo na pár dní jedes pryč.
nemožnost nastavit topný vykon na vysoký a nízký tarif atd. Hlavně pri vyúčtování jsem zjistil že ani na nízký tarif nejede super.
Když jsem mu to volal řekl že kotel na hovno a ať koupím nový ze to bude levnější. Kotel co má natopeno asi tyden resp asi 4mesice kdy došlo vyúčtování.

No k věci, dnes se čerpadlo po HDO proceduře kotle nerozeběhlo. Tak shodim kryt, ze mu pomůžu centrálním šroubem. Cerpadlo chytlo hned. Čumím na svorkovnici, kolonka HDO zapojená není, kablik o patro níž, nebyl ani zapojený, jen tak vloženy i s izolací. To už jdem byl trochu nasraný, hlavně to byl hluchý drát, rezerva, z dvoužiloveho vodiče, HDO bylo zapojeno do svorkovnice v nesilove části kotle.
Mrkl js na označení svorkovnice, označení na tištaku stejné, strejda gugl taky.
Tak jsem to dal tam "kam to patří".
Co to dělalo nebo nedělalo s elektronikou posoudit neumím, eletrikar nejsem, každopádně jsem seděl hodinu u kotle a cekal jsem co se stane, no HDO seplo, kotel na display ukazal že topí v nízkém tarifu. Bez vypnutí...

Jako debil si připadám já, ze jsem si někoho takového vůbec pustil do baráku.

Toť můj dnešní den, kdybych na něj ještě mel číslo asi bych mu ve svátek zavolal co si o něm myslím.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12943 Nový příspěvek od jenicek »

Hele, já ze "servisákama" chodim až když už fakt sám nevim. Stává se mi každou chvíli, že opravuju něco po značkovým servisu a chce se mi z toho :grc:
Třeba známýmu upad v krabici v kuchyni nulák. Všechno vyčudilo přepětím přes vodárnu. Značkovej servis domácích spotřebičů prohlásil, že všechno je neopravitelný (dva roky starý spotřebiče za cca 40kKč). Nakonec asi 6 spotřebičů spravilo 10 varistorů, 2 malý trafíčka, pár pojistek a asi metr cínu (celkově tak za 300Kč).

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13118
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12944 Nový příspěvek od Čárls »

Jo sou servismeni a servismeni a musíš mít svoje osvědčený Ventilátor na troubě musí se vyměnit celý ventilátor je rozbitý No tak sem ho před ním opravil za 5 minut Jen nasadil tenblbý plíšek co drží lořisko a zaklepl dulčikama Na zkus ho a světe div se fungoval On to tam nedám tak sem ho vyhodil a dodělal sám trouba jede už 3/4 roku bez problémů
Takže nedat se a hledat ty dobrý
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12945 Nový příspěvek od Fizz »

Oprava bojleru.

Servisak se s tim moc nesral....

(Byl u paní: "nejde bojler", za 1500 zacvakl tepelnou pojistku...)

Tohle byl bonus....

Obrázek

Plus mi došla příručka hoblíře. Zajímavý čtení z roku 63.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Putyka“