CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14281 Nový příspěvek od Britt »

Já se volantu nebojím, ale už nemám tak pevné nervy na ty místní pitomce.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

hobr
Příspěvky: 3813
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14282 Nový příspěvek od hobr »

Jezdím (autem), když musím. Na motorce je to relax. :ano:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14283 Nový příspěvek od Tomas6 »

Na motorku už to moc není teď. A nebo su rozežraný. Já mám maxiskutra a pro mne je minimální teplota tak těch 7 stupňů. Do práce jezdím po páté ranní a jak je chladnějc, tak aj přes motohadry prochládnu. Hlavně prsty na rukou a chodidla. A mlží se plexi. To v autě je líp. Teď pár dnů u nás bylo ráno okolo nuly a nějaký šílenec jezdil na skútru i v takové kose. To bych se na to vyprdnul.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12958
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14284 Nový příspěvek od Čárls »

Jezdíval sem za svýho mládí na panelce 250 do práce a v -20 Hrozně sem se divil proč mám na tachometru 80 a sotva se plazím :smich: opatrně sem kouk dospodu za sebe a hrozně rychle a sem ubíral plyn Jinak na sobe tepláky rifle tilko košile svetr zimní bunda a navrch tátův starý kožený kabát :smich: Pohled no jak z druhý světový jen ty blesky chyběli na helmě :smich: :smich: :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14285 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi pochopitelně příhoda. Kámoš přez silnici měl doma plno krámů po strejcovi. Mimo jiné jsme jednou šacovali almaru vzadu ve stodole. Víš jak to dřív bylo. Předělávali barák a tak vystěhovali nábytek do stodoly a předělávali. Pak nastěhovali a něco se nevešlo, nebo to bylo starý. Almara, kuchyň a mycák ve stodole leta letoucí ve stodole. Našli jsme tu almaru a šacovali ji. Našli jsme tam koženej kabát po Němcích. Dole na šosu ze vnitř ty esesácký blesky. Kabát na ramínku. Když jsme ho vymordovali ven, dal se postavit a stál sám! Tvrdej jak štolverk. Hned za babkou vyčuchat co s tím. Babka že vezměte brambory, pokrájejte je a namastěte bramborama. Čuměli jsme na ní, jestli si dělá prču! Ale zkusili jsme to. Pak tu kůži máme namastit třeba sádlem, ale nesoleným. Kabát změknul, paráda. Kámoš ho začal nosit na zábavy v zimě. Byl ještě o kousek delší než huberťák. Pamatuju se že se to v Kácově jednou porvalo a kámoš se do toho mumraje namotal. Klučík vytáhnul kudličku a píchnul do kámoše. Naštěsťí měl ten kabát na sobě. Jak to do toho kabátu píchnul a kámoš se prudce otočil, ulomilo se ostří kudličky. Kabátu nic, jen otisk. Ůtočník zůstal paf. Pak se s kámošem spolu opili. Protože se pak nějak rozpovídali a oba měli tak nějak podobnou životní pouť bez otce od dětství.
No kabát opravdu esesáckej. Ale kam se pak nakonec poděl, nevím, musím se ho zeptat, až se potkáme.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12958
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14286 Nový příspěvek od Čárls »

Máma jej vždy před zejmou napouštěla žhavým rybím tukem v takový tubě byl ale kabát ten hřál neprofoukl, Chodil sem s ním na plesy a pod tím kvádro Noale těžkej byl jak sviňa :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14287 Nový příspěvek od Sadra17 »

já jsem majitelem jen ruskýho zimního a můžu říct že to je mazec jak to "hřeje" jednou se mi poštěstilo v něm v únoru spát venku stačilo se zabalit a bylo teplo 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14288 Nový příspěvek od vitex »

hobr píše: pát říj 15, 2021 7:41 pm Já bych do té velké dědiny autem nejel :tyty: . Do Brna jedu jen na kraj a pak jezdím šalinó... :red:
Hlavně, že to dobře dopadlo (myslím výlet i oči)! :ano:
Dneska se už šalinó nejezdí,jenom šmirglem a nejíp na rolu. :smich: :friends:

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14289 Nový příspěvek od Britt »

Tomas6 píše: pát říj 15, 2021 8:13 pm Na motorku už to moc není teď. A nebo su rozežraný. Já mám maxiskutra a pro mne je minimální teplota tak těch 7 stupňů. Do práce jezdím po páté ranní a jak je chladnějc, tak aj přes motohadry prochládnu. Hlavně prsty na rukou a chodidla. A mlží se plexi. To v autě je líp. Teď pár dnů u nás bylo ráno okolo nuly a nějaký šílenec jezdil na skútru i v takové kose. To bych se na to vyprdnul.
Také to tak vidím, ale byl jsem dost překvapený, kolik lidí tam jezdilo na skůtrech a jeden dokonce na Jávě 350. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14290 Nový příspěvek od ota »

Švára kdysi jezdil celoročně na Jawě 250 do cihelny do práce. I v zimě ve sněhu. Na zimu dával gumu s hrubým vzorkem. Měl tam ty šusplechy. Sice se mu chlapi smáli, že je jak starej strejc. Ale říkal, že je to kurva znát. Navlíknul na sebe vždycky takové kalhoty uvnitř s beránkem. Kabát měl taky takovej. Když pršelo, měl vejenskej atombordel. Pak cihelnu zavřeli a on šel k OSP do města. Jezdil pak autobusem. Ale pak říkal, že se na něm to ježdění podepsalo. Bolely ho nohy a měl náběh na revma. Pak to ale nějak rozhejbal, chodil na nějaké rehabilitace, elektriku, lázně párkrát. Pak zse ze zedničiny ruce odcházely. Vozil jsem ho asi 2x do Hradce na operaci s níma. Všechno má svoje. No říkal že by už v zimě na motorku nesednul ani za nic. Opravoval jsem mu ji taky jednou. Vysypalo se mu ložisko na klikovce. Opravil jsem to a chvíli jezdil a pak motorku dal klukovi tady ze vsi.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14291 Nový příspěvek od Britt »

Jako kluci jsem na fichtlech lítali celoročně, frajeřina nezebe, v létě v 5 ráno jen v triku a kraťasech a dneska když vstávám, tak jsem jak čerstvě upečenej rohlík. Taky celej křupám.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14292 Nový příspěvek od ota »

Jardo když jsem kupoval toho mojeho Pionýra, ktereho dodnes mám, vyšlo to na zimu. Kluk z učňáku na něm přijel ráno do školy a já ho pak vezl dom. Přez dopoledne začalo chumelit a teplota tenkrát -16°C! On ráno přijel asi 3km a byl zmrzlej, cvrknout do něj tak se rosypal. :D Já odpoledne po škole v euforii nového stroje sednul na Pincka a valil to v tom mrazu a sněhu dom. Asi 18 km. Pincek vlivem chladna jel jako hutě. Asi po 2 km jsem nevěděl co s pazourama v rukavicích. Myslel jsem, že mi upadnou prsty. Dojel jsem domů a nemohl jsem ani slíst dolú. Zmrzlej jak hovno. Naštěsťí chulelilo jen asi 4 km cesty. Zepředu jsem na sobě měl závěj sněhu. Ale všechno jsem přežil sice rýma jako prase. Ale novej stroj byl doma! :wink:

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12958
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14293 Nový příspěvek od Čárls »

No muj strýc starý motorkář vždy říkal pořiď si silnou motorku a jezdi jak frajer v létě jen v trenkách a tričku máš na problém zaděláno v zimě se oblíkneš ale v létě na to kašleš a profoukneš jedna dvě
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

hobr
Příspěvky: 3813
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14294 Nový příspěvek od hobr »

Navštívil jsem burzu v Brně na výstavišti (vstupné 160,- a žádná sleva pro důchodce :vztek: ). Neuvěřitelné, co někteří prodejci chtějí za šrot! Kamarád koupil nová řídítka na S 11 za 3500Kč. Vzal to, protože je nemůže sehnat...
Soudružce jsem koupil vlněné ponožky (z ovčí vlny), sobě jedno pivo za 40,-...
Po příjezdu domů byl výslech, co jsem si dovezl. Když zjistila že nic, okomentovala to "ještě že tak, máme doma krámů dost!" Nemá cit pro krásné věci... :-/
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14295 Nový příspěvek od Britt »

Doktořice děda si koupil novou poštovní schránku, aby mu měli kam dávat ten velkej důchod a nevěděl, jak jí přidělat na vrátka, když má udělanou výplň z těch odstřižků z lisu, tak jsem vyrazil. Dopadlo to k plné spokojenosti na obou stranách a zase mám malé, bezvýznamné plus.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“