CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18271 Nový příspěvek od stanik84 »

Ota: viděl jsem jednu jejich práci. Můžu říct, že líp udělanej konťák - ISO1C jsem neviděl. Fakt moc pěkně vymyšlený a precizně dílenský udělaný. Tak jsem myslel, že to je vaše práce.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18272 Nový příspěvek od kenybz »

Díky za pěkný komentář a díky za medailu
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18273 Nový příspěvek od ota »

Kenybz už asi tři dni se chystám vyrobit takovej verk do hydrauliky. Takže příbuzné tema. Měl bych dělat pro hydrauliku, možná. Když se mi povede tahle věc. Prej jakože na zkoušku. Od rána se na to chystám. Už jsem tu popsal tím asi tisíc slov. :vysmech: Teď už jsem rosvítil u soustruhu a kámoš dojel pro med. Pohovořili hjsme. :co?: To je tan mašinfíra, jak mu říkámě ,,šinkanzenista". Známe se desítky let. Teď odjel a telefon, a zase ,,auťák". To je druhej kámoš co jezdil s náklaďákem. Je už v duchodu, správňáckej ,,kluk". Co jsme se nadělali kravin! Tak jsem s ním chvíli kecal. Ale teď už opravdu jdu makat! Jinak tu práci nedostanu! :vysmech:
Staníku u těch kontejnerů se odvijí vše od času na výrobu. Zvládneme postavit kogenerační kontejner za 4 dny uplně od piky po nakládku hotového na kamion. Zase čím víc lidí, tím to jde pomaleji, hůř. Jsme zaměřený na atip. Děláme třeba 16m kontejnery s tlumičema hluku, vybrací, prostě co co jinde nedělají, nebo nechtějí dělat. Dělali jsem nedrozměry. 4X4,5X16m. Nebo do dolů kontejner co za sebou tahá korečkové velkorypadlo. Takové sáňky vespod. Z 500 hebek rám. Ale děláme víceméně veškeré konstrukce. Všeho možnýho. I nemožnýho. Práce je dost, ale polatební morálka firem hrozná. A od toho se to odvijí. Ten Pavelka dělá možná několik variant. Myslím, že jede ve velkym stejný typ. Pak lze už vše fakt vychytat. Ale u nás je každej kontejner jinej. Max se dělají třba dva, až 4 ks stejných. Ale vždy je to přesně na místo určení a proto místně atip. Třeba do Japonska se dalal jinak než do Kanady a jinak než do Sydney na letiště. Podle místního požadavku. 8)

cenda.t
Příspěvky: 1548
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18274 Nový příspěvek od cenda.t »

Oto, jen to tu v klidu dál "zasírej" 8) a nenech se nasrat od nikoho :tyty: , nečtu to vždy a vše, ale VŽDYCKY se rád poučím od zkušenějšího, protože jen blbec je přesvědčen o tom, že ví vše nejlíp.... :-/ A krom toho se rád i občas zasměju... :typek: :friends:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18275 Nový příspěvek od ota »

Tak jsem tu podložku v pohodě odpoledne zmáknul. Sice sem tam přestávka, když si někdo přišel pro med. Vše klaplo na stovky, jak byl požadavek. Tolerance v pohodě mikrometry poměřeno. Rovnoběžnost A vůči A byla požadovaná do 5 stovek. Protočil jsem si lehce jedny podobné čelisti a naměřeno 2 stovky. A po rozfrézování se to ani nehlo. Uf je to snad v cajku. Využil jsem jako vždycky 1/3 tolerance. Materiál šel dodře obrábět. No uvidím co naměří kontrolor a pak co na to v Němcích. Zítra pro to přijede kolega a přiveze mi další vychytávku. Přesný strojní svěrák na opravu. Prej asi stržená asi matka. Krucinál já ty trapézy tak nesnáším vyrábět. :vztek: Kdyby aspoň šroub. Ale matka to je horší práce.
Čumkartu mám, ale nevím, jestli můžu dát. Raději nedávám. Je to prototip. Tak raději ne. Aby mě nezjebali za to. No a jinak takovej volnej dovolenkovej den. Zítra pokračování. Z mojí firmy na mě asi zapoměli a nedovezli mi žádnou práci. Doma je práce hromady. Zkusím si možná na čtvrtek nachystat minibagr do lesa. Možná to tam půjde dělat. Je pěkně a moho by to tam bejt už maloučko vyschlí. Ve středu jedeme do velkého města na koncert. Tak nemá cenu něco velkého na ten den rozdělávat. Zase se svezu ,,krtkem" ve velkém městě! :vysmech:

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18276 Nový příspěvek od kenybz »

Oto to by bylo abys to nedokázal. Jedeš na Iron Maiden? Jestli jo, tak tam potkáš syna taky jede.
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18277 Nový příspěvek od bourač »

vyrábět trapéz matici je opruz, výrobci trapézových tyčí jsou vybaveni i na výrobu matic, jedou je ve velkém - polotovary.
Prozkoumal bych nabídku...
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18278 Nový příspěvek od ota »

Jo jedu na koncert! Dobře že Jsi mi připoměl, musím pohledat tu vstupenku! Dostal jsem ji pod stromeček a od té doby jsem ji neviděl! :vysmech: Ten Němec mi ji někam uložil, abych ji hned našel!
Ta placka šla v pohodě. Ten materiál byl pěknej. Dělalo to malé céčka. Nožíkem díry od Tebe jedna báseň. To si mnohokrát libuju s ním. Ten jde jako hutě. Tyhle přesné věci jiným nedělám. Sehnal jsem si ještě dokončovák na stejnou destičku, akorát o řád větší a tím jedu taky jen tyhle věci. Dneska si to má vyzvednout. Uvidím, co mi dalšího nadělí. Ale jsou to vcelku přesnější věci i když v desetinách tolerancích. Ale že třeba díry 20,0 +0 a+0,1. No spíš na nožík než vrtat. Možná bude i na revolver. Víc kusů. Musím pohledat ty přípravky na něj. Hlavně asi přípravky pro nožíky štelovací. Abych to nastavil a mastil. Když by bylo např. 100, nebo 200 ks. Uvidím, jen mi dal nakouknout o co by se jednalo zatím. Povídal jsem, závity a hlavně vnitřní ty se mi moc nechce dělat. Vesměs jsou to Gčka, nebo co jsem koukal tak i palcoyý UN, UNF. :(

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18279 Nový příspěvek od kenybz »

tak pořiď závitořez jak mám já nebo spíš větší a do slepé díry není problém závity jsou dobře placené a může u toho stát cvičená opice
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18280 Nový příspěvek od ota »

Mufíček má asi taky dovolenou! Jak jsem doma je spokojenej. Dává si dvacet. Jinak mi asistuje. A zjistil, že nemám zapnutý mašiny jako vzdycky, tal si asi taky napsal na dnešek dovolenou. :vysmech:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18281 Nový příspěvek od vitex »

Ten Mikromat je můj pomalejší brácha. :smich: Ale zase mám radost,že se vrátil :friends: Kenybz.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18282 Nový příspěvek od kenybz »

Nazdar Víťo kamaráde :friends:
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18283 Nový příspěvek od ota »

Klucí vod železa, neměl jste někdo rozebranej tenhle svěrák? Mám ho tu na opravu. Prej málo utahuje. Nejdřív že je stržená matice šroubu. Ta chodí uplně normálně, lehce bez nějakých problémů. Tou rádlovanou matkou jdou lehce v pohodě nastavit ty silové momenty. Ale po utažení kostečky drží až na 4 stupeň obstojně. Když ji dám jen z kraje stahnout tak 1 a 2 jde kostečka kývat rukou. Až ta 4 ji drží. Mám to prej tozebrat a zjistit co je špatně. Proto dotaz jestli jste to někdo neřešil, abych tady nelaboroval.
Čumkarta, kdyžtak udělám víc.

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18284 Nový příspěvek od ota »

Tomu neuvěříte, teď jsem kouknul kdo je na foru a Čárl! Čárlsi tak pojď do diskuse! Je to tu vcelku mrtvé! I Kenybz napsal pár písmenek! :vysmech:
Mám nucenou dovolenou! Nemám tu práci. Akorát ten svěrák, poraď mi s ním. Třeba bych to nemusel celé rozebírat.
V 18 hodin valíme se synem na koncert do velkého města. Svezu se zase krtkem! Snad se tam neztratím a trefíme do té O2 arény! :vysmech: Vesnická burka v městě! Až se Pražák zeptá ,,a ty jsi z vesnice"? Ano jsem a on ,,hm tak to nevadí"! :smich:

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18285 Nový příspěvek od Čárls »

Ahoj občas nakouknu když se nudím To víš duchodce ty nemaj na nic čas a ja asi trošku zlenivěl přes zejmu Takže co dělám sJá hlídám Elfinu a ta zas mě a buzeruje jak Tchýně ale jinak sme príma dvojka Jinak teď je čas sekání trávy a mám toho až do prdu každej 14 dní u mamy a pak zas u bytovky taky uklízím po večerech dřevo na další sezonu a na podzim chci zas objednat další Občas si zavoláme s Britem Jinak nic oplenduji Teď nam předělavají schody tak mám dovolenou a čumím na starý filmy Kluci jak já sem rád že sem před rokem a pul skončil v práci Jde to tam totálně do háje a díky drahý eletrice jede asi 1/3 Juty
Jinak sem ještě za spolupráce Jardy a kluků vyrobil přes zejmu takovej porychtuňk na broušní kuchyňských a ostaních kudel co se snima krájí
Obrázek
a takle vypadá nabroušená kudla Obrázek Jinak nic nedělám nebaví mě to něco vymejšlet co jsem potřeboval mám hotový a tak si užívám duchod
Pokud vše dopadne dobře tak v Listopadu budu dědkem :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Putyka“