CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7967
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17851 Nový příspěvek od Fizz »

Jeden z ovládacích pultů jednostupňové plynové spalovny s dohořívacím prostorem a separací popilku.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20859
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17852 Nový příspěvek od ota »

Tak jsem dneska po ránu úřadoval. No však se to tu někde probíralo, jak je výhoda mít datovou schránku. Učetní mi ve středu dala zpracované papíry na daně. Tedy jsem zasedl k noťasu a dal se do toho. Otevřel jsem tu datovku a tak nějak jsem nenašel co s tim přiznáním. No co na papíru od datovky tel číslo. Zavolal jsem tam a pán mě navigoval. Bohužel nešlo to. Dokumenty u mě v ruce a pak už tedy naskenované v počítači nechtěly přejít do datovky. Pán na druhé straně nevěděl co se mnou. Zkuste finančák. Tak jsem vyhledal kontakt a tam mě přepojili na velmi příjemnou paní která mě navigovala. Že tu datovku klidně zavřete. V té vám to nepůjde protože můj noťas neumí nějaké formáty v kterých se to dělá. Dala mi instrukce na jiné stránky. No víte musíte všechny ty písmenka a čísílka zadat ručně do formulářů. Potom uděláte tohle, tohle, tohle, atd. No musím si to napsat na papír! Nakonec přidejte přílohy některých lejster opět jsem si napsal která. Asi 2x jsem kliknul na nějakou vedle položku a to co jsem tam nasoukal se stratilo. Takže znova. Bo já mám tu živnost při zaměstnání. Tak je to vše jinak. No s paní jsme se shodli na tom, že je to všechno navíc pro mě uplně zbytečné jebání. No a ona stejně všechno musí skouknout sama a když bude něco špatně musel bych tam k ní to společně opravit. Prej by to bylo tak nejrychlejc.
Takže jsem po 3 hodinách jebání se v počítači odeslal daně. Nuž a teď už zbývá jen zdravotní. Opět jsem volal ma infolinku. A tam mi sdělili, že roční přehled lze podat osobně na pobočce a nemusim to jebat počítačem.
Závěrem příští rok budu obtelefonovávat znovu. Protože ten postup zapomenu. A jinak celej rok uřad nepotřebuju. Jo té paní jsem vyprávěl jak mi to fungovalo dřív s učetní. No jen jsme se zasmáli. Jak to bývalo jednoduché pro mě i pro ni.
No nic jdu pustit frézku a dohnat tu raní prostoj.

Fizz
Příspěvky: 7967
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17853 Nový příspěvek od Fizz »

ota píše: pát led 13, 2023 2:44 pm Tak jsem konečně mohl udělat fajfku u minibagr...

Obrázek
Jsem zvedav jak ti to pujde, teď makám hlavně s drapákem, nedokážu si představit ani pulku rozumného výkonu s tim co máš.

Pokud beru z hromady natlacim do ní drapák, potom tím drapákem zaklopim jako bych nabral, kdyžtak zakvedlam pokud je to hodně "vzdušný", tlačím celou váhou bagru a zaviram, při zvedání taky zakyvam protože prostě se potřebuješ s tim co vzals vymotat z hromady, přitom držím pedál zavírání ono se to pěkně utáhne. Casto pak dám drapák od sebe, pohyb jako když otevřeš lžíci, nekam to dam, priklopim a otevřu, třeba když delam kopku, cpu to do hromady a pak otevřu, když to jen hazu na sebe je to kyprý jak hovado a pak se s tom zas blbě dělá. Čím víc utahnes jednotlivých otýpky, a pak celou hromadu tim lip se s tim pak dělá. ...
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Fizz
Příspěvky: 7967
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17854 Nový příspěvek od Fizz »

Jó jinak k tématu....

Asi deset kousků...

Obrázek

Pak ksem to dokončil hrabkama:



Obrázek

Fotka soupravy:



Obrázek
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

hobr
Příspěvky: 3884
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17855 Nový příspěvek od hobr »

A nemáš strach, že Tě ta vlečka "požduchá"? :D
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Fizz
Příspěvky: 7967
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17856 Nový příspěvek od Fizz »

Né, jedu na želvu, nachystabej narvat hrabky do země ono to nakonec zastaví.

Prece ty kanystry nebudu tahat ručo. A dovezl jsem si na tom 30citku.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 937
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17857 Nový příspěvek od Dáva »

Mazácky zatmavená okna 👍😎

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20348
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17858 Nový příspěvek od vitex »

Jardo,vždyť ten vozejček manželce a děckám zkur..š. :smich:
Jo a právě jsem se zdravě nasral,tak jdu na pívo.Snad se letos vrátím.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14716
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17859 Nový příspěvek od DanculSK »

Fizz píše: pát bře 17, 2023 1:12 pm
Fotka soupravy:
Obrázek
8)
pekná súprava :red:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Tomas6
Příspěvky: 5401
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17860 Nový příspěvek od Tomas6 »

Obrázek
Dneska a včera. Toto krát 3. Ještě mne to čeká krát 9. To už sranda nebude páč pod tím úrazovka, urgent, nějaké rentgeny a tak...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20859
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17861 Nový příspěvek od ota »

Tomas6 když jsem jezdil do Bolaslavi na montáž do automobilky, stavěla se tam lakovna. A po nějaké kolaudaci nanečisto si vzpoměli, že tam zapoměli udělat dveře jako unikový východ. Tak se dodělávaly. Asi do 3m vejšky vyarmováno betonem kolem dokola celé budovy. Tak 80 cm tlustej beton. Ona ta budova má 8 pater a je to výrobní budova. Tedy všechno festovní. No přišel nějakej projektent a podle takové šablony nastříkal ne stěny kde bude díra pro ty dveře. Pak podobnou vrtačkou vyvrtaly 4 díry v každém rohu. Skrz a přišli maníci a prostrčili tou dírou jakousi pilu a vyřízli tvar dveří. Na ten ingot co tam byl z venku přišroubovali na hmoždiny oko. Přijel bagr a za to oko vytahnul ten ingot ven a strčil ho bokem. Těch ingotu tam bylo hromada. Mi jsme do těch děr pak vyráběli rámy a ty se osadili dveřma a různě schodištěm, nebo jen podestou a tak. Škoda, že se nesmělo fotit. Bejval bych udělal nějakou čumkartu. Chtěl jsem si vzít dom ty vyvrtaný vnitřky z toho hrncovýho vrtáku. Myslím, že bych z nich vytvořil ohrádku na slušnou terasu před barákem! Ale ten válec co z toho hrnce vypadl byl tak pro dva chlapi. Sám bych ho ani nenaložil! A ty ingoty pak naložili a odvezli i s těma všema zbytkama k drtičce a ta to všechno požrala na kousky.

Tomas6
Příspěvky: 5401
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17862 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jj. Tady se to řezat nedalo, páč prach a co s tím zbytkem po tom řezání. By to spadlo dolů a propadlo do západního německa. :D A žádná technika tam nemůže, páč je to už v patře. Tady ty špalíky padaly dolů. Tu to bylo v pohodě. Dole hromada vaty a polystyrénu. No na těch dalších místech bude podstojkovaná prekližka, utěsněná aby z ní neteklo dolů do prostoru, veškerá výplachová voda se bude vysávat a špalíky vytahovat nahoru. Pakárna jak cip.
Spíš co mne udivuje, tak tyto nové díry se budou zespodu lemovat nějakýma páskama z karbonu, které se přilepí nějakým lepidlem k tomu betonu a to převezme funkci té výztuže co jsme vyvrtali.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Fizz
Příspěvky: 7967
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17863 Nový příspěvek od Fizz »

Ta výztuž je super funkční, jen to nikdo nesmí "škrábnout".... Je to náchylný na mechanický poškození.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Tomas6
Příspěvky: 5401
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17864 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jak to funguje? Říkali že je to snad 2 mm tlusté. Jak to drží k tomu betonu tak aby to uneslo to co má? Ta zátěž toho stropu je tam vysoká už teď. Na příčkách které tam jsou je vidět jak je to posedané. Mezi futrama na délce 4m normálně vodorovná prasklina. Tak 3mm široká. A je jich tam v té budově víc. Úplně je poznat jak se ten strop pronesl. Ale to bylo už před tím vrtáním. Dolů pod tím je technický suterén, žádná příčka nic. Jen pár sloupů
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Fizz
Příspěvky: 7967
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17865 Nový příspěvek od Fizz »

Přenáší to napětí - tah, stejně jako ocel.

Beton se zdrsni, predepnuty se to nalepí, tim je to aktivované a převezme to odpovídající napětí z tažené oblasti. Podmínkou aplikace je dostatečně soudržný beton. Lokace tažené oblasti vychází z geometrie konstrukce, umístění podpor a zatížení.

Zjednodušeně někde je z hora (třeba nad sloupem) nejde z dola (typicky překlad nad otvorem - dolní lic).

Hodně zjednodušeně.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Putyka“