CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14326 Nový příspěvek od ota »

Ne já už pro obráběcí stroje dílnu stavět nebudu. To co bych chtěl je garáž pro traktory, minibagr, ještěrku, hona, lis na balíky. No 3 velký a 3 malý traktory. Ale ty malý můžou bejt v jedné ,,buňce" garáže. A minibagr a ještěrkou taky.
Dneska jsem byl v lese skouknout následky větrů. U nás na pasece 3 vyvrácený modříny. Jeden slabej a dva pořádný. Ty dva silný stály na mokřině, proto jsou venku. Ale sousední státní mladej les to odnesl fest. Hodně vyvrácenejch, polámanejch kusů. Zbytek se ohnul jako šavle. Takže tak na vykáceňí. Jak se to otevřelo bylo to jasný. I když ten okolní les byl suchej na stojáka, ustálo to. Ale za pasekou vykácenou je do pryč.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
No a u sousedů ve státním. :(

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14327 Nový příspěvek od ota »

Jejda nevím proč mi to tam skočilo 2x. 1 smazáno.

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14328 Nový příspěvek od Sadra17 »

já byl taky na kontrole a les to ustál, u souseda to tedy vyvrátilo jeden statný dvoják smrk a vzal větev na mým dubu tak tam budu muset zajet si jí vyprostit
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14329 Nový příspěvek od ota »

U toho třetího obrázku od konce je vyvrácenej smrk. Má asi 60 cm průměr u země. Koukal jsem a kořeny má jen povrchu. Snad jen 20cm se to vylouplo do hloubky. Pod těma kořenama je tvrdej jíl jak štolverk. Právě když je sucho, je to beton. Když mokro je to jako máslo. Ty kořeny asi převážně šly po vrchu jílu. Proto se strom vyloupnul. Pamatuju se když byl Kyryl, modříny u paseky to vyvrátilo a když jsem vlezl do toho kráteru, nebyl jsem vidět, jak ty kořeny byly hluboko. Tady to vzalo dost modřínů co stály na mokru. A borovice to ustály, akorát asi dvě jsou zlomený vedle nás na pasece. Nevím, co s tím mladým lesem budou dělat. kus vedle je starší obrost a ten je sežranej od brouka. Teď před měsícem opadlo jehličí. Před tím polomem to mají teď příští týden sázet. To bude asi ten kluk co to má na starost koukat až tam přijde.
Ještě nevím co s tím modřínem. Jestli ho doma říznout na řezivo. Nebo to zkusit nabídnout v kulatině. Teď co nám zdělávali naposledy brouka zustala tam borovice na manipuláku. Dva 5m kuláky neodvezli ji. Asi to nechtějí.

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14330 Nový příspěvek od stanik84 »

Tak bude hooodně sendvičů na halu. Je toho tak 5-6 kamionů. Je to 100mm.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14331 Nový příspěvek od ota »

Jo z toho jsem už 2x asistoval při stavění opláštění haly. První bylo opláštění lakovna a tryskárny. Stačil na to kamion s 4 cm výmětama ze sekčních vrat. Hala fakt velká, tryskárna lakovna každej box velkej že se dovnitř vešel vagon. Navěs za kamion ta vana uplně v pohodě. A cela technologie kolem. Postavily se hebka a na to konstrukce střechy. Pak se do hebka zevnitř heftovaly uhelníky nastojato a do toho vzniklého prostoru mezi uhelniky se šoupaly ty PUR panely. Měly zámky a těma se to šoupalo do sebe. Ty uhelníky byly vcelku natěsno a ještě se ze vnitř vyfoukly případné spáry PUR pěnou.
Druhá byla hebka sloupy a mezi to rastr. Na rastr se šfoubovaly panely texama. K tomu opláštění se koupí veškeré plechování. To se pak všuede dávalo. To plechování pak zakryje ty použité texy. Zase texama šroubovalo to plechování. Jde to jako hutě stavět. Dobře se to řeže maflikem s kotoučem s hodně zubama. Karbik to vcelku dost pálí. No a vyřezávky šukačkou.
Ale ty panely jsou třeba na sklad, halu, dílnu paráda. Ale nikdy bych s toho nestavěl třeba obytnou atavbu, nebo chatu. Vyladá to z venku pořát jako sklad. Když jsme v létě stavěli z toho halu, je uvnitř takové divné klima. Ale to asi nic neznamená.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14332 Nový příspěvek od Fizz »

Dopoledne výlet k itsovi. Ještě jednou dik.

Odpo jsem se mordoval s "vodou", už to teče, ohřívá, ještě budu muset vypláchnout bojler asi vypadá to ze poslal nějaký bordel do trubek. Holt daň za starší zdarmakousek, jinak radost, ostrovní systém vody. Ještě vyzalohovat čerpadlo a zas kousek skládačky hotov.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1734
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14333 Nový příspěvek od padesátka »

Nejdříve štípal metrovku dřeva--kužel štípač za suprem-50 a pak řezal na cirkuli jde to podstatně rychleji než řezat metry a pak štípat každý špalek zvlášť-takhle mi může podávat dřevo maželka já řežu a rovnou to házím do dřevníka 8)

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14334 Nový příspěvek od fikejz »

Nemáte někdo zkušenost s pěstováním jedlých kaštanů? Mám jeden stromek, už druhým rokem plodí, letos je docela obalený, ty pichlavé koule mají dvě tři jádra, ale ty jsou prázdná. Je to u mladých stromků normální? Nemusí být třeba dvě rostliny nedaleko od sebe?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14335 Nový příspěvek od hobr »

Kaštany nevím, nemají být minimálně dva (kvůli opylení)? :-/
Dopoledne na brigádě - šramování staré dlažby. Přišel jsem domů dost unavený :vysvetlit: , tak odpolední "šomtání" od ničeho k ničemu - jen jsem naštípal dřevo a zatopil, pak povinné pivo u kámoše (4 ks)... :ano:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14336 Nový příspěvek od ota »

Se sousedm jsme za vsí zasázeli podle silnice asi 6 jedlých kaštanů. Cestář s tím cepákem nám je soustavně likvidoval. Takže jsme sázeli asi 3x znovu. Výsledek je, že tam máme asi 3 stromky. Jeden obalený a druhý méně plodů. Třetí je zaťim mladej. Ten obalenej měl menší pichláky a ty začaly padat dřív. Vždy jsou v pichlákovi tři kaštany. Ve většině případů je jeden velkej a dva piďi plody. Nebo jsou dva venkovní velký a středovej jen šlupka.
U druhého stromku jsou pichláky zelenější a padají o týden dýl. A tam jsou často i tři pěkný kaštany. Když jsou dva, jsou to lěkný buřťi.
Kdysi sousedovi někdo povídal, že je potřeba sázet vždy min dva vedle sebe. Když kaštany kvetou takové dlouhé kvetoucí ,,housenky" létají na to hodně včelky. Jen to hučí. Myslím, že soused má zase připravený dvě sazenice. Ale dáváme už vzrostlý, protože když by byly mrňavý cestář je semele.
Třeba tenhle tam vydržel asi dvě sezony a letos ho smasakroval. Konec, hotovo, už to nedá.

Obrázek

Obrázek

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14337 Nový příspěvek od hobr »

Cestářovi bych lehce "sáhl do úsměvu", aby si pamatoval tento úsek... :vztek:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14338 Nový příspěvek od fikejz »

Ten stromek vypadá že potřeboval tři podpůrný kolíky. Průměr tak třicet - čtyřicet mm délka cca 3m z toho tak metr dvacet a víc do země materiál poctivé železo, bylo by po semílání stromku cestářem! Při vašich výletech do kovošrotu byste určitě nějaký vhodný kousky materiálu za rozumno vyšpatnili :smich:
On by si ho pamatoval i když by místo úsměvu měl pocuchaný jen mulčovač.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14339 Nový příspěvek od bourač »

Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#14340 Nový příspěvek od ota »

Včera navečer že si seřídíme vstřiky na hona. Vyndám z kúlny ten potvorec na nastavení tlaku trysek. Našroubuju vstřik, odjistím páku, jednou pumpnu a konec. Pístek se nevrátil do základní polohy. Kurva zatuhlá nafta v pístku. Nepracoval jsem s pumpou 2 roky tak. Tak jsme to se synem společně rozebrali. V nádržce kapalina smrděla jak nevím co. Samozřejmě jsem si polil rukáv. Celej potvor jsme rozebrali na kousky. Pístek s válečkem na sobě žlutozelený šlem. Rounem jsme to vyšůrovali. Všechno vyčistili a sesadili. Už po tmě s baterkou jsme zkusili jednu trysku a dobrý.
Když jsem to tenkrát uklízel nalil jsem novou čistou naftu bez biosložky. A stejně to zatuhlo. Ještě bych měl zkusit souseda, jestli bych z něj nevymordovat trochu nafty z Ruska. Ta by tam mohla vydržet. Nalili jsme tam zase teď tu bez biosložky jak máme doma od pumpy v sudu.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“