CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20236 Nový příspěvek od ota »

Já byl včera na výletě. S dodávkou a vozíkem. Byl jsem ve Strakonicích v místní teplárně. V tak uzkém manipulačním prostoru jsem dlouho netočil volantem! Za vrátnicí jsem musel 2x najíždět, abych se zatočil mezi takovou konstrukci a projel na místo. Pak jsem vyložil náklad a cesta končila plotem. Tedy se v malém prostoru otočit a vyjet tou konstrukcí na vrátnici.
No cesta s navigací, viděl jsem aspoň krásy vlasti české. Hodně strojů za barákama na zahradách, pak v jednom useku spousty krásnejch šutrů kam se kdo podíval. Jak tady říkáme ,,okrouhláky" velikosti 2 sedacích souprav i menší. Nikdy jsem v tomhle koutě nebyl. Nuž 372 km jsem najel. Z firmy tam a naspátek. Naštěstí bylo pěkné počasí celou cestu. Akorát to bylo naší dodávkou a vlekem. Tedy běžné standartní závady, jakože nesvítící světlo na dodávce, na vleku jen směrovky šly. Dodávka asi 3x spadla do nouzáku. Hukot jako v tryskáči, bo ložiska zadních kol to mají stejně asi jako olej v motoru 100 000 km za sebou. No ona za rok najede víc jak tu stovku. Tak není divu. Sice teď moc už nejezdí jak dřív. Ale i tak.
Pěkný den, i když začal blbě, bo jsem měl jet v 7 ráno, ale vyjel jsem až v 10h. Šéf to trochu zase překombinoval. Ale do tmy jsem byl doma.
Čumkartec jen tak kdyby mě někdo potkal, tak tohle jsem včera posunoval.

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20237 Nový příspěvek od vitex »

Teda borůvky jsem ještě bagrem nesázel. :shock:

andre.marek
Příspěvky: 664
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20238 Nový příspěvek od andre.marek »

No já jel kolem k hromadě hlíny, co jsem potřeboval převézt, navíc špatný terén plný kamení, tak se mi to nechtělo ručně :) A navíc jak jsem psal, vzpomněl jsem na Otu.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20239 Nový příspěvek od ota »

Jo jo když máš doma bagr, je to jiná práce i s těma kytkama! Přeci kopat to ručně, když je doma mašina na to. Dloubneš lžicej a už to tam dáváš!

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20240 Nový příspěvek od vitex »

Já dnes odpočíval.

fikejz
Příspěvky: 6173
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20241 Nový příspěvek od fikejz »

Já pracoval ;-)
Odvezl jsem hotovou kabinu a kapotu na dílnu ke zbytku traktoru, udělal co bylo třeba v práci, dovezl opravené a komaxitem nastříkané disky a nové gumy na auto k obutí a odpoledne konečně dokončil tu opravu plotu rozbitého v zimě károu. UF!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20242 Nový příspěvek od vitex »

Taky bouráš pražákovi sloupky jak já?

fikejz
Příspěvky: 6173
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20243 Nový příspěvek od fikejz »

Nebylo to pražákovi, ale mně. A udělala to kára, ve spolupráci s mrazem a oblevou. V neposlední řadě ovšem i se mnou, že jsem jí nezaložil kola klíny :pohlavek: Urazila dva sloupky, přetrhla pletivo, urvala si šrouby co držely nohu opěrného kolečka a naštěstí zůstala zašprclá v tom pletivu a nepokračovala dál. Tam by totiž mohla ještě počechrat trampolínu, plot na druhé straně a nedej bože sjet až dolů do rokle. To by byl asi její poslední výlet!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20244 Nový příspěvek od bourač »

nestraš tady, budíš vzpomínky staré 40 let
Rozvoz potravin, skříňová Avie.
Zastavím v obci Sloup v Čechách, jdu na poštu podat sportku. Vyplňuju tiket.
Jiný návštěvník pošty povídá:
"Hele, Ávie couvá!"
Pohlednu z okna, je to ta moje, zahodím propisku a vystartuju ven.
Couvala pomalu, dohnal sem jí a zašláp brzdu dřív než mohla něco způsobit. :rohy:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20245 Nový příspěvek od ota »

Tak jsem se stal skoro majitelem vozíku za auto. Vozík je tedy doma. Akorát ho musím kámošovi zaplatit. Dneska po technický, kvůli přepisu. Technická byla v r 2018. Od té doby vozík stál v přístřešku. Akorát s ním prej jednou byl pro uhlí. No a včera bylo moje nové tažné zařízení na technický. Potvrdit jakýsi certifikát. No až mi donese kámoš plnou moc sjedu ten vozík dát přepsat.
Tak mám nové tažné a novej vozík. Sice auto půjde znovu k mechanikovi. Bo když sundal zadní nárazník, myslel jsem, že mi poslal fotky cizího auta! Že tohle je moje? :typek: Takhle orezlé! :D

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1883
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20246 Nový příspěvek od stanik84 »

Ota: taky jsem dráždil Menzimucka, UNK-320 a teď už tři dny sedím v Kubotě KX-41. Dělám odvodnění a novou kanalizaci. Do večera jsem loupal skálu na dvoře.

fikejz
Příspěvky: 6173
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20247 Nový příspěvek od fikejz »

Včera jsem za pomoci mrňousků pokácel zbytek těch náletů a nachystal větve z nich na štěpkování:
Obrázek
Navečer jme letos poprvé grilovali. A byl jsem tak uondanej, že jsem neměl ani sílu dát to sem:
Obrázek Obrázek
Dnes jsme přehodili kola na Freelanderu a pojedeme štěpkovat.
Včera si kachny daly pauzu ve snášení - byly jen tři vajíčka, zato dnes to dohnaly -sedm od pěti kachen:
Obrázek
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20248 Nový příspěvek od ota »

Fikejz stejnýho piváka jsem si ve čtvrtek dovezl z Kolína. Půlku basy. Tak jen zase změnu. Tady každej den fouká vítr jako prase. I dneska. Včera bylo docela teplo, ale vítr. Vyklízeli jsme odpoledne garáž u rodičů. Už jsem odvezl dva plné vozíky a dva tam ještě budou. A musíme to někam roznosit. Mám na vozíku 12 plnejch pekařskejch plastovejch bedynek drobností. Ponk, stojanovou brusku a hromadu drobností. Malou kárku tu už jsem včera honil po dvoře s věcma. Tedy trošku ubylo v garáži. A teď přijde barák vyklidit. To bude masakr! Potřeboval bych dělat teď hned asi 10 věcí. Tak nevím s kterou začít! Jako do lesa, roznášet obsah vozíku, jít do včel na kontrolu, vyndat motor z Z25, nebo vyndat motor z Z4612, nebo pracovat na špalíkovači, nebo štípat dřevo na štěpiny, nebo svářet plato na přepravu minibagru do lesa, kde bych s ním potřeboval pracovat. No a pak spoustu běžných prací kolem baráku. Tak uvidím s čím přijde syn do čeho se dáme nejdřív. :prace: 8)

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13207
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20249 Nový příspěvek od Čárls »

Tak tohohle se jednou děsím u mámy vyklízení nemovitosti Naštěstí mama už hodně toho zlikvidovala asi to pak jen prohlídnem a ať se stará kupující Stejně to každej bude dělat rekonstrukci se vším všudy a ty krámy stejně nemám kam dát co pujde skříně příborníky a pod nabídnu za odvoz a bude co s tím Max tak obyvaková stěna se nechá prodat jinak nic
Vercajk měl táta takovej že je na vyhození pozohejbaný kíče Akorád svěrák si vemu ten kdysi ukrad novej z fabriky měl ho tam co postavil a to už je pomalu pul století
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

boleslav
Příspěvky: 32
Registrován: úte led 30, 2024 6:04 pm
Bydliště: HOŘICE

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20250 Nový příspěvek od boleslav »

Něco podobného zažili známí,prodali barák a ten co to koupil to chtěl vyklízené barák jako kráva ,tak nabýdli za odvoz něco si lidi odvezli,ale většinu museli sami.To byly asi 4 velké kontejnery neměli čas se vtom přehrabovat tak vše šmahem měli termín ještě ,že jich na to bylo dost bylo u toho pívo guláš takhle to dopadne u mně až natáhnu ráfy.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“