CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17596 Nový příspěvek od ota »

Myslíš, že totok na obrázku bych vyfoukal vzduchem? Ale stačí to tak 4x za topnou sezonu rozebrat a vyčistit tím ocelovým kartáčem. Mám na tyčce a dva tvary, aby třeba ten výměník pěkně vyšuroval. Rozeberu to v pár minutách a složím dohromady. Mám kamna jak s výměníkem na vodu, tak i výměník na komínku na vzduch. Kamna jsou na rozvod připojený na hadicích. Jen je na jedné straně přizvednu pajsrem, vytáhnu vyrovnávycí dřevěné klínky a kamna jak stojí na vyspádované podlaze se odkloní tak, že komínek vyleze ze zděře. Rozeberu vyčistím složím, dám kamna naspátek. Vysaju vysavačem to co je kolem a zatopím.

Obrázek

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17597 Nový příspěvek od Joe66 »

No mas to komplikovanejsie ako pozeram :typek: Ale ked sa zdola z vnutra piecky da rovno hore strcit ofukavatko do toho vymenika ? Tak by sa to dalo . A na ofukavatko polmetrovu alebo radsej dlhsiu hadicu na tvojej piecke a pomaly tlacit a 8 atmosferi z hadici strhava sadze jedna radost ked cistim. Mne to napriklad zaberie 10 z 15minuty roboty aj s poupratovanim raz za2 tyzdne :)

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17598 Nový příspěvek od Fizz »

Trošku jsem se zase věnoval zábavě:

Obrázek

Obrázek
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

cenda.t
Příspěvky: 1548
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17599 Nový příspěvek od cenda.t »

Nevím, možná se pletu, ale nechybí v tom autě něco..... :D :typek: :friends:

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17600 Nový příspěvek od Navarson »

Dáš do toho Zetora tříhrnek? :)
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17601 Nový příspěvek od Chose11 »

Co vás nemá, to je odrážedlo 😁
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17602 Nový příspěvek od jenicek »

Chybí tam elektromotor :vysmech:

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17603 Nový příspěvek od Pavel »

tak na to potreboval ty velke klice

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17604 Nový příspěvek od ota »

Náhodou tuhle jsem koukal na český film. Jmenuje se ,,v podstatě jsme normální" a tam uplně na začátku pan Kostka opravuje svoje MBčko na parkovišti před panelákem. Manželka z okna na něj pískne a on z pod auta vyleze a v rukách má opravdu na MBčko velké klíče. Odhaduju že v jedné ruce má tak 24/27 a v druhé 32/36. Co si pamatuju, tak na MBčku na předku dole pod autem takové šrouby, matice snad ani nejsou! :vysmech:
Tak třeba to má Fizz podobně. Zaleze si pod auto a má v ruce 110 klíč! :vysmech:

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17605 Nový příspěvek od murár »

Mňa raz taliansky karabinieri upozornili na diaľnici že mám pridať. Vydel som v speťaku že má kolega dobehol tak som pridal! Tak o chvýľu má dobehli z majákmi a haltovali má. Na parkovisku mi ukazujú v predu na kufor že chcú vydieť masinu- motor! Ja im ukazujeme že mašina v zadu. Oni stále že mám otvoriť kufor v predu že chcú vydieť masinu. Tak Ok! Otvorím predný kufor na T613 a oni nechápavo pozerali že kde motor- mašina? Tak som otvoril dekel a ukázal im bufík čo bol v predu medzi kolesami. Karabinierom vyskočili oči z jamiek keď zbadali čo tam je a ja sa smial že elektromotor! Keď som im potom ukázal motor v zadu tak ešte viac nechápali! :shock: :D

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17606 Nový příspěvek od Fizz »

Jó motor jsem vyhodil, pujde tam zpět původní. To auto moc sérové neni. Je to okruhovka. Teď z toho bude takový přibližovalo na léto. Tak to trochu zjednoduším.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17607 Nový příspěvek od hobr »

Z Japončíka jsem demontoval přední kolo na výměnu pláště. Hrůza a děs! :shock: Disk vevnitř orezlý, na duši rez taky. Ojel jsem to flexou hodně do hloubky, natřel 2x základem. Duša "šla" opucovat ručně starým kamenným kotoučem z brusky. Dnes jsem šplíchl disk zvenku, zítra bude montáž.
Oni Ti Japonci jezdí v tom blátě až po motor, tak co to má potom dělat... :vztek:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17608 Nový příspěvek od fikejz »

Nasadil jsem na zadek traktoru řetězy od Jeníčka (ještě jednou díky 8) ) a na předek jsem musel nasadit řetízky co mám jinak na domamonta. Bez nich to potvora nechtělo zatáčet a ani brzdy moc nepomáhaly. Pak jsem si ujezdil příjezdovou cestu a hlavně kus manipulačního placu. Nějaká čum karta:
Obrázek Obrázek Obrázek
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17609 Nový příspěvek od Pavel »

tak v noci trochu foukalo tak sem byl rezat stromy pres silnice

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#17610 Nový příspěvek od hobr »

Vozil jsem špalíky do kotelny, vnuk mi pomáhal :nakladacek: . Odvezl asi desatery kolečka, pak nosil kbelík a sbíral "úpadky". Nakonec: Dědo, mě to nebaví, jdu nahoru. Pouklízel jsem, namontoval kolo na Japonca, přijdu nahoru a vnuk spí jak mimino :spac: . Asi ho to zmohlo.
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Odpovědět

Zpět na „Putyka“