CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15826 Nový příspěvek od Fizz »

Jó, nam fikaně šupli pár pozemků do sousedniho katastru, dojde ti dopis že tam majit nějaké řešení, a ono tě to "nezajímá" protože tam nic "nemáš"... Taktéž zmrdstvi....

Asi nepočítají že nekdo čte o co jde.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

fikejz
Příspěvky: 5987
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15827 Nový příspěvek od fikejz »

Jediná možná obrana před něčím takovým je mít uloženou příslušnou verzi územního plánu. Pokud se nemýlím má obec při změně využití pozemku povinnost majitele informovat. Sice existuje fikce doručení a pak obce také rády v podobných případech zneužívají "informování vyvěšením", ale na druhou stranu soudci také vlastní nemovitosti :) a obcím leckdy postačí hrozba soudem, aby si patřiční lidé vzpomněli, že pozemek byl vlastně přesunut do jiné kategorie "omylem" ... Každopádně, kdo se o obranu ani nepokusí, ten se neubrání.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15828 Nový příspěvek od Tomas6 »

Hlavně je potřeba sledovat vývěsky a trochu se zajímat. Ne na to s.at a pak se divit. A hlavně když už dochází k nějaké změně územního plánu, nebo někdo má nějaký megalomanský záměr, tak hned od začátku se starat co a jak, podávat připomínky, nenechat si s.at na hlavu. Spousta obci má na netu že se dá zapnout upozornění emailem na vývěsky. A nebo prostě sledovat. Stahovat si staré územní plány je zbytečné , každá obec ho musí i po změně x-let archivovat, ty informace jsou veřejně dostupné a každý starosta je musí zpřístupnit. Jinak není kolikrát od věci ani oslovit advokáta, sice to stojí hodně peněz, ale vyplatí se to. Ono podávat na úřad třeba odvolání zastoupeny advokátem má hned jinou váhu jak obyčejný občan bez znalosti zákonů. Už když v tom podání jsou napsané různé paragrafy a odkazy na rozsudky v podobné věci, hned to má n úředníka jiný vliv. Vím o čem mluvím. Já tu spoustu let bojuju proti jednomu záměru zbohatlíka, který nám na za účelem vlastního výdělku chce sebrat to poslední co v dědině máme, klid, ticho a pěknou přírodu. Já jediný s tátou jsme se proti jeho různým tažením na úřadech postavili, a po tom co jsme si najali na to advokáta, se konečně věci otočily správným směrem. Sice to stálo hromadu peněz, no zatím to za to stojí. Zbytek dědiny na to d.be a jenom nadávají jak bude bordel, hluk a smrad a že se tu nebude dát bydlet. Ale že by se někdo přičinil, to ne
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15829 Nový příspěvek od Pavel »

tak dneska prasklo sasko na trakturku na sekani obecni zelene chvilku po zaruce zejtra rozebrat a svarit sem zjedavej co se jeste najde

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15830 Nový příspěvek od Pavel »

svareno znovu slozeno a uz to zas jezdi

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15831 Nový příspěvek od ITS »

Dnes první etapa úklidu po čtvrtečním vrtání komínu. Konečně na mě došla řada. Vrtař vyrobil v komíně díru o průměru 25 cm pro vložkování izostatem. Vrtal to jádrovým vrtákem s vodou. Jediné místo, kde si voda našla cestu do bytu, byla elektrokrabice na komíně v obýváku. Naštěstí byla jen průběžná bez svorek, tak ji zafoukl pěnou. Díra v komíně je krásná, hladká a rovná. To by frézováním nešlo. Mistr říkal, že má nyní vrtat 80 komínů. Operuje od Šumavy k Tatrám, protože ho napadlo jako prvního vrtat komíny jádrově a nechal si to přihlásit jako průmyslový vzor. Nevadí mu jakkoliv klikatý komín. Vrták jede rovně.
A lahůdkou je vidět jeho velký Mercedes Sprinter s fantastickou výbavou, včetně střešního spaní, soláru, měniče 3kW, mražáku, kávovaru,... A všechno krásně čisté a poskládané. Řemeslník, radost pohledět.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15832 Nový příspěvek od chobotek »

To se mi ulevilo! Tohle po mě chtěl jeden místní řemeslník. Tak jsem mu to nakreslil (taková hovadina s pneumatickým vakem styl housenka - vak se nafoukne, srovná, ukotví v komíně, vykoná pracovní vrtací zdvih a spustí se zas kousek dolů) a nacenil a on to furt chce. Tak jestli bych mohl kontakt na toho řemeslníka radost pohledět - to mě ušetří spoustu práce :D
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15833 Nový příspěvek od ITS »

On kotví na komín normální vrtací lafetu pro jádrové vrtáky. Jinak to nejde. Při větším rozvrtávání by ta mezikruží nevypadávala, tak se vrtá dvakrát. Jednou excentricky a pak centricky.

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15834 Nový příspěvek od stanik84 »

Vstal jsem o něco dřív. Tak jsem složil kompresor. V pondělní ještě separátor a filtr - teď je má někde DPD a může fachat. Měnil jsem ložiska na šroubech. Dvě kosoúhlé, tři jehlové s vnitřním kroužkem a u řemenice NU206ECP. Nový PTFE gufero, olej. Všechno vyčištěný - dlouho stal a zůstal v něm kondenzát...

https://www.rajce.net/f1538222659

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15835 Nový příspěvek od ITS »

Pěkný ATMOS. V některých typech změnili závit na separátor, aby nutili zákazníky nakupovat jejich - firemně potištěný. Naštěstí jde závitová vložka snadno vyměnit na klasický G3/4". Olejový filtr tam je stejný, jako mám na tékáčku a jaký byl na Favoritu - klasika. Pro delší provoz jsou hydraulické hadice na olejové straně nevhodné. Rychle křehnou. Je to moc horké. Teflonky se tam rády utřepou. Nejlepší je modrá teplovzdorná hadice.

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15836 Nový příspěvek od stanik84 »

Atmose mám taky. 11kW. Tohle je 4kW Orlík ORL. Má ani ne 2000 hodin. Elektronika veškerá nic. Jen spínač a počítadlo.

Zůstal v něm kondenzát. Odlucovač stál 900 - hledal jsem na Mann Filter. Je tam oboje M24x1.5. Objednal jsem z Autodíly Cardo :D . Olejový filtr tři nebo čtyři stovky.

https://catalog.mann-filter.com/EU/cze/ ... 5AB3DFD806

Olej Renolin SC 46 - 720 korun - pět litrů. Kupuju v Combinatě v Písku.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15837 Nový příspěvek od ITS »

Myslím, že šroubové bloky vyrábí jen ATMOS. Jednu velikost. Pak ty ČR výrobky vypadají stejně. :smich:

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15838 Nový příspěvek od stanik84 »

To ti nepotvrdím, ani nevyvráím. Netuším. Ale k tomu Atmosu ze šrotu vyhodili tři šroubový bloky a každej jinej. Netuším, jestli je to Atmos nebo ne.

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15839 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tome a jak má pořešené vedení korunky- vrtáku? Na tu délku. Já vrtám jádrovou vrtačkou, nějaké zkušenosti s dlouhýma děrama už máme, ale na komín bych si asi zatím netroufnul co jsme dělali nejdelší vrt byl asi 4m, ale tam bylo relativně jedno kde vyjdeme
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#15840 Nový příspěvek od chobotek »

Při převrtávání se upne "vrták" ve kterém je laserové ukazovátko a ve vymetacích dvířkách se zkontroluje kam míří. Že je scentrované že ověří otáčením vrtáku - nesmí to moc házet.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“