CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7966 Nový příspěvek od DYK »

5cm pro úlevu není moc, ale dost na to, aby sis nepoškodil Venouška, kdyby se ti tam náhodou připletl.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7967 Nový příspěvek od Britt »

Z týhle várky ne, ale do Býžďova budu dělat čerstvou a ty s Daddym je budete mít schované v trezoru. Uzené jsi mi pochválil a to mě jako od moraváka hodně potěšilo, tak uvidíme, jak to dopadne se salámem a vocasama. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7968 Nový příspěvek od Britt »

Dyku, to maso je z lednice a má 2°C, takže na pazourách mám jinovatku a venoušek se úspěšně maskuje jako druhý pupík.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20858
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7969 Nový příspěvek od ota »

Víťo zase Jsi mi hodil námět na příhodu z dávných let, naší staré dobré nástrojárny.
Jednou přišel kolega z brusírny za pánem co mě zaučoval na mašině. No a jestli neví, kde by mu nějakej truhlář pomohl odříznout od starého kredence boční almaru. A dědko zadumal a hele tady vedle za slévárnou je malá truhlárna a tam mají kurevsky velkou pilu. Jdem to domluvit. Vzali skleněné razítko a šli. Asi za necelí týden se sebrala parta silnejch a mladejch pracovníků a šli na tu almaru. Snesli jsme kredenc asi z 5 patra v paneláku, dali na vlek a dotahli do truhlárny. Tam byla kotoučová pila jako z pohádky. Myslím, že řezala dřevo ještě za středověku. Na transmisy to se ví. No položili jsme almaru na stůl. Obsluhující asi 100 letej dědek vytahnul skládací metr na kterým už asi 30 let nebyla ani čárka a naměřil s ním asi od oka nějakou míru. Pustil tu pilu která měla snad 2m kotouč. :smich: Najel k almaře, kývnul že dobrý a odfiknul tu boční skříň jak malinu. Dali jsme dědkovi litr rumu, naložili ty už dvě almary a odvezli a nastěhovali spátky do paneláku. Takže kdyby dovlekl tu kuchyňskou linku k takové podobné pile, fiknuli by mu ji. Tady ta pila už asi 25 let není. Všechno pohltil mamon po revoluci. Slévárnu, truhlárnu všechno zavřeli a pak i zbourali. Asi tam bylo opravdu hodně železnejch věcí, bo to všechno vyvezli do šrotu. Byla tam i velká kovárna. Všechno pryč a postavili tam pak paneláky. Vlastně i tu nástrojárnu mojí přeondili na pneuservis a ostatní budovy zbourali. Zatím je tam jen holá kopřivama zarostlá pláň.
Ráno jsem pracoval v dílně jen v tryčku. Ne že bych tolik topil, ale řezal jsem ručně závity do 60 mm tlustejch kostek. Závity M 24. Sadoví závitníky a nebyly moc ostrý, ale braly. No nedělám často tyhle rozměry. Mám od toho pěkně omačkaný ružovoučký ručičky. No jsem už dědek a kurva jsem se u toho potil. No nadával jsem celkem. Ale je to hotoví. Jdu dělat šéfovi takovej vehement ke sprchovímu koutu. Měl tam nějakej plastovej vergl a potřebovali to povolit a on ten plast rupnul jak nic. Tak jsem to zkoušel opravit a plast praská jak sklo. Je to asi zkřenčelí. Tak z nerezu udělám takovej verk novej. Musí se to pak trochu tigem povařit a bude to myslím dobrý. Bohužel verk nesehnatelnej. prej že pane kupte si novej sprcháč. Tohle se už nesežene. Tak prej to udělej noví. No co on je šéf. 8) On rozdává práci. Nějaké ty G závity, trocha pofrézovat nějakou placičku z nerez plechu a pak poslat do firmy, ať s tím dělají jak umí. 8)

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20348
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7970 Nový příspěvek od vitex »

Jak si můžeš říkat dědku,když jím ještě nejsi?

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7971 Nový příspěvek od Daddy »

Víťo, to já taky ne, ale podle porce roků mi už ten titul snad náleží, i když se synek ještě nezasnažil.... :-/

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13179
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7972 Nový příspěvek od Čárls »

To není jen o vnoučatech prostě ty roky přibývají :(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15808
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7973 Nový příspěvek od oco13 »

Rátajú sa aj vnúčence kúpené,adoptované,vyženené alebo len tak nájdené kolo domu? :typek:

Fizz
Příspěvky: 7963
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7974 Nový příspěvek od Fizz »

Me dnes zacal hořet prach na filtračním pytli v odsávání stojanové pásové brusky, naštěstí jsem to zacitil včas, tak jsem rychle porozebiral kryty, polit to z venku nemelo smysl. Ona má v podstavci odsavač prachu z broušení i s filtrem, ale dostat se tam to je 12 sroubu a dva utěsněné dekly, naštěstí to bylo mirne zvlhlý od chladu. Víc štěstí nez rozumu. :ano:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7975 Nový příspěvek od Britt »

Jo, to je hned. Já takhle hodil vajgla do kyble s bordelem na vyhození a chytla mi v něm pucvol. To bylo smradu po celým baráku. Doktořice řvala jak protržená a já lítal jak šus, abych to vyvětral.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7976 Nový příspěvek od duchodce »

Dílna -garáž , po úklidu kolečko bordelu na zemi v druhé části velorex a auto na špalku - posral se hever . Svářím jej, zády k té hromadě.. Zjišťuji že to sluníčko mě nějak hřeje do zad. Nebylo to slunce ale metrové plameny vedle toho velorexu. Nevěděl jsem že ještě v 50 udělám rekord mezi garáží a kohoutkem vodovodu který byl asi 15-20m daleko .Poučení - od té doby je vždy v garáži kbelík hasební vody na který se nesahá. Velorex to přežil ....
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7977 Nový příspěvek od other-side »

příběhy tisíce a jedné noci.....

kamoš si nechává vrtat studnu....

z pozemku vidí na řeku a podél hranice teče potok....

vím že to není jistota....

ale....60m díra a sotva vlhká drť.....

vrtaři začali bláznit....volat šéfu...ten přijel...běhal s proutkem a řekl že to bude cajk….

tak jsem zvědav jak cajk to bude....

kámošu jsem říkal, ať si raději nechá natáhnout obecní vodovod 50m....

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20348
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7978 Nový příspěvek od vitex »

oco13 píše:Rátajú sa aj vnúčence kúpené,adoptované,vyženené alebo len tak nájdené kolo domu? :typek:
Rátajú sa všetky o ktoré sa staráš.I keby byly od súsedy.

Fizz
Příspěvky: 7963
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7979 Nový příspěvek od Fizz »

duchodce píše:...Poučení - od té doby je vždy v garáži kbelík hasební vody na který se nesahá. Velorex to přežil ....
Jo jednou mi chytla mycí lázeň na převodovky, super tajná směs ředidel a jinéjch zatraceně chytlavejch hnusu. Plameny az ke stropu 5m a jeste kus zahnutý o strop, to byly bobky. Navic se teplem deformovala ta umývací bandaska, no foukl sem do toho hasičakem kdyz se to prelivalo. Jak se to rozfouklo oběhla me ohnivá show, slepily se mi vlasy i fousy. Ale tim to vyhořelo do hotova zbytek zvladl prášek. Dilna ma ocouzeny strop jeste dnes, hasicaku mam radeji uz asi 10. Myslím že prášek z dilny uz nikdy nedostanu.

Hasičak vozim i v dodavce 12kg. Už 3tí. Všechny byly potřeba, už jen zvažoval jestli nemam vozit dva. Třeba když hořela louka cca 300m2 plochy, vitr jak hovado a ja jel nahodou kolem. Naštěstí jsrm tam mel zrovna kousek nakladač, tak jsem to poblil práškem to nejhorší a běžel pro mašinu, nez sem se vrátil zas peklo, horela suchat tráva ve štěrku a nějaký keře, tak jsem na to snad dve hodiny vozil hlinu. Jen jsem se modlil ať nepichnu nebo nedojde nafta. Ta došla asi po ujeti 100m od posledního šufanu. Celyt to pravděpodobně vzniklo z rozfoukání 3dny stareho ohniště po pálení klestí.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20348
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7980 Nový příspěvek od vitex »

Pro jistotu nebudu psát kolik roků jsem hasičem(dříve požárníkem).Doma nemám žádný hasičák,v dílně mám tři sněhové,z toho je jeden u svářečky a ostatní dva bych v případě nebezpečí stejně nenašel. :-/

Odpovědět

Zpět na „Putyka“