CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7231 Nový příspěvek od DYK »

A jak se máš jinak?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7232 Nový příspěvek od vitex »

Zatím špatně,snad to zítra bude lepší.Záleží jakou kořalku mě bábinka koupí.

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7233 Nový příspěvek od Sadra17 »

kenybz píše:no první jsem brblal že je to dražší jak dřevo ale vyjde to nastejno a možná aj levnějc a bez práce
dřevo je levný ale jen když ho děláš komplet od stojícího stromu v lese vlastníma silama
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7234 Nový příspěvek od Čárls »

Je to furt zatím nejlevnější topení pokud nakupuješ v plnometrech největší zlodějna je štípaný sypaný metr ale zas i ti kdo ho dělají musí taky z něčeho žít :-/
Vem na kolik přijde kilowata ze dřeva uhlí elektriky a plynu Prostě vše má svoje
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7235 Nový příspěvek od kenybz »

no je to individuální každý má jiné možnosti brácha třeba těží dřevo asi 10 roků samovýroba tahá to pajerem s vlekem kolikrát i s navijákem v nepřístupném terénu a je strhlý jak péro...já su rád když ze svojima zádama dokážu to dřevo uložit pak pořezat a poskládat zdravý člověk to dá na 1x já se musím hlídat bo jak to přetáhnu můžu skončit pod kudlou. Ale naučil jsem se s tím žít a přiměřený pohyb a zátěž mě pomáhá tak se té kudle vyhýbám přez 20 let.
My kupujem dřevo štípané skládané metry 1200 platíme za metr traktor to vysype na dvoře a poskládáme a necháme schnout 2-3 roky pak to říznu a moja navozí a vyskládá ve stodole.
No když bereme třetím rokem brikety tak už jakousi představu mám co je v našem případě výhodnější a levnější. třeba včera jsem spálil balíček briket teplo ve dvou dílnách +koupelna kuchyň a další 3 pokoje.
Když jsou mrazy tak to bukem ani nevytopím v tom viadrusu bo pak topíme i v patře a na chodbě.
Nikomu to nenutím prostě u nás to tak vychází...kdybych byl 100% zdrví se zádama to víš že bych si rád zajel do lesa pro pár klacků a na tu zimu bych těch 15 metrů navozil v pohodě ale tak to prostě není.
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7236 Nový příspěvek od kenybz »

Oto tak jsem si domluvil manipulátorek bohužel ten velký tam nezajede jedině od humen to až na soustruh a radiálku. včera jsem dovezl na vozíku moji ubastlenou souřadnici či vrtačkofrézku.
Obrázek
Obrázek
ještě se rozhodnu jestli na ten podstavec nepostavím jinou vrtačku s -mk3 ale už bych ten podstavec musel kotvit aby se nezvalila na bok přece už je to větší no spíš těžší kousek jako půdorys to zabere stejný s tím podstavcem no a tu malou bych mohl dát pryč, nebo do jiné dílny
Obrázek
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7237 Nový příspěvek od vitex »

Tak to dopadlo špatně,jak jsem očekával.Mamuti sice přitáhli ale netrefili se do jámy.Nějaká k-nda z obce nainstalovala okrasné keře před vjezd a kluci prostě nevytočili kamion do vjezdu přes mostek.Tak je mám uloženy před barákem.Jeřábnické firmy v okolí na mě serou,protože mají moc práce.Tak jsem oslovil firmu,se kterou jsem kdysi spolupracoval a majitel mě přislíbil řešení.Jsem zvědav,jak se ukáže.Stejně to bude darda jak prase.
Obrázek
Obrázek
Navíc mě můj trávník zlikvidovali hraboši,tak jsem dnes dokonale nasranej.Dva dny jsem se pořádně nevyspal.
Obrázek

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7238 Nový příspěvek od bourač »

Kolik je hmotnost jednoho mamuta? Nešlo by to řešit třeba velkou terenní Destou? Nepostává poblíž nějakej bagr? Tím lze taky jeřábovat.
S jeřábníkama je to složitý, nemaj zájem o kšeft na 1hodinu, když jo tak si někteří účtujou nejméně 3 hodiny práce. Dá se to trochu pochopit - ten den už nic neudělaj.
Když vyjmečně dopadne nějaká akce přesně dle očekávání je to podezřelé a vyjímka, vždycky se něco vysere.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7239 Nový příspěvek od ota »

Víťo no počasí na prd. Tady prší od večera a má i padat. Na ještěrku to bude příiž. V bývalé firmě byla Linde a ta dala 12,5 tuny. Ale sjela z asfaltu na hlínu a než jsem sundal nohu z plynu byla po diferák. Musel se vyasfaltovat celej plac kde se ještěrkou manipulovalo. Jiný to bylo když to umrzlo. To ještěrka jela všude. Jednou zapadnul kamion ve sněhu. Ještěrkou se odhrnulo co šlo a pak hybaj naložit na vidle ten největší betonovej skelet co měl 10 tun a řetěz a ani se neprotočily kola u ještěrky. To byl zase pochoďák. Nj to je ale u Tebe nesmysl. Ta by sjela ze sinice a měl by Jsi starosti ještě vyprostit ještěrku. Tenkrát ji tahal jeřáb Tatra a nezmohl ji. Pak přijel traktor co měli v ZD největší Fendt a vymasakroval ji spátky na asfalt. Ohnuli jsme tenkrát kolík do závěsu u ještěrky. Asi 40 kulatina.
Tady je výhoda že ty jeřáby tady v okolí jsou. Sice by asi ten velkej nepřijel na zavolání. Ale třeba po domluvě během týdne jistě. Nebo o víkendu. Má ho soukromník jeden i druhej. Sousedovi přivezl na platu boudu z kamionu, mrazák. A složil mu to hned. Domluvili se a vše klaplo na 100%. Cena tuším za jeřáb 1000 Kč. Plus asi na naftu na těch 15 km tam a 15 km spátky. No a vlastně tenkrát když souseda s V3Skovím jeřábem zuavalila ta buňka co skládal tak ten s AD 20 přijel hned. Musel souseda vysvobodit. Zalezla mu patka a jak se otočil málem to skácel a buňka lehla na jeřáb a otoč ji neutáhla pootočit. Tak přijel s Tatrovkou, převázal buňku a souseda vysvobodil. Taky to bylo za pár šušňů. Povídal jsem mu, když si něco doveze, je lepší si jeřáb zavolat než kramařit ten jeho ze stodoly.

kovozem
Příspěvky: 129
Registrován: stř bře 16, 2011 6:36 am
Bydliště: prostějovsko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7240 Nový příspěvek od kovozem »

asi tady budu za blbce, ale co jsou to ti mamuti a k čemu mají sloužit ?

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14522
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7241 Nový příspěvek od DanculSK »

Nevies čo sú mamuti? :smich:
Nádrže na vodu- septik
A ako zásobáreň zberna nádrž na vodu
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7242 Nový příspěvek od vitex »

Desta nepřipadá v úvahu-ta to nedá do třímetrové hloubky.Hmotnost je 7 tun.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7243 Nový příspěvek od ITS »

Je tady zvykem, že když někdo něco potřebuje, tak to ihned začne vyrábět -pily, štípačky, nakladače, bagry.
Už děláš jeřáb ??

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7244 Nový příspěvek od vitex »

Tome,Ty taky dokážeš člověka potěšit. :smich:

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7245 Nový příspěvek od ITS »

Jo a ještě se při takové akci začíná dotazem, například :

Mám čerpadlo z vétřiesky, jaký mám použit hák, abych dostal mamuta z cesty na zahrádku. Na to je radost odpovědět..... Zahlý.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“