CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6091 Nový příspěvek od Sadra17 »

Britt píše:Přesně tak, Škodovka taky už jen lisuje, protože pájené spoje praskaly.
do aut se vždycky jen lisovalo 8) a oficiálně se ani jiná metoda použít nesmí
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6092 Nový příspěvek od kenybz »

když doahuju šroubky na svorkovnicích v rozvaděčích, tak volné jsou vždy jen pocínované dráty a často to bývá vypálené a podobně je to prostě měkké a po čase to ztrácí kontakt
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20818
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6093 Nový příspěvek od ota »

Jo, jo pán taky povídal, od doby co lisují tak nemají problém. Na motoru bude očka taky lisovat. Ale to nechám na něj. Nésu takovej elektrikář, abych se mu do toho hrabal. V rozvaděči soused všude dal lisovaný dutinky a očka. Měl pytlíčky s rúznejma dírama přímo na prúřezy. Mňo ale měl pěkňoučký klíšťky na to. Povídal, že to má ještě z první firmy a jsou moc dobrý. Kleště s příběhem, povídání o nich tak na hodinu. :co?:
Třeba u trafostanic se taky vše lisovalo. Akorát VN se dělalo spešl provedení a nakonec to hydraulickou lisovačkou slisoval. Vím že na to naplétání VN koncovek chodili kluci třeba na 3 dení školení, zakončený praktickejma testama a dostávali opravňující certifikát. No když by u trafačky co tahne celou vesnici blbě nalisoval konce a začalo to tam jiskřit potažmo hořet, byl by tu docela průser.
Jo s tím dotahováním šroubků, soused vše ještě přešel když bylo hotovo a znovu přetáhl. To má kamaráda opravdovího elektrikáře a on to vždycky říká, že je to potřeba chvíli nechat ,,sednout" a pak to přetáhnout. Tak že jsme mu vyhověli, i když tu nebyl a nehlídal nás. :vysmech:

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6094 Nový příspěvek od staník »

Když mi ve stavebninách dovezli novou ještěrku , Toyotu dělanou ve Francii tak po ani ne dvě stě kilometrech přestala fungovat.
Jezdili servisáci a nikdo nic nenašel. Nakonec asi povolali nejvyššího drátmistra a ten přijel s počítačem a haldou plánů.
Napojil ještěrku na počítač a zkoumal. Zjistil že to dělá kostra ovladání na těch páčkách na opěrce ruky.
Tak to celý začal rozebírat z chráničky a vymotávat z tý izolačky. Když to vydělal tak našel na tom kablíku (průřez tak telefonního drátku) letovaný spoje. Praskalo to vždycky u toho letovanýho místa protože se to hýbe při propružení sedačky.
Spoje udělal na jiným , klidnějším místě a od tý doby je klid. Je to jedenáct let.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20329
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6095 Nový příspěvek od vitex »

Skoro nic:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Škubali a trhali úrodu,nějaký to dřevo dovezli a zítra se asi z toho všeho pokakáme.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6096 Nový příspěvek od staník »

Letos bude asi nějaká tuhá zima 8) :smich: V Kuřimi se dělá nějak moc dřeva.
Na chatu Víťa taky nemůže-má tam nakvartýrovanou tu pumu :-/ Tak aby přijel na Paseky na kus řeči. :friends:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6097 Nový příspěvek od pawka »

Jak doma zasobujete a cerpate naftu do traktorů?
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6098 Nový příspěvek od staník »

Teď už jenom plastový kanystry a mám takovou tu konev: https://www.mevatec.cz/Plastova-konev-11-l-d630.htm
Plechový jsem rozdal měl jsem samý po němcích https://www.google.com/search?q=kanystr ... 80&bih=936

Měl jsem sud a pumpu: http://www.bkt.cz/sor/cerp/kl528/kl528.asp
Teď když jsou v naftě přísady tak radši kupuju častějc po menším množství a přidávám VIF.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6099 Nový příspěvek od Sadra17 »

mam "čerpadlo" na hadici, párkrát s tim zatřepu a už přetejká z kanystru do nádrže, co zbyde už hold naleju do nádrže nebo dalšího poloprázdnýho kanystru 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20818
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6100 Nový příspěvek od ota »

Staníku, ještě se vrátím k ještěrce a naftě.
Co jsme měli Linde 10 tun nosnost, tak jednou že je potřeba hned naložit kamion skeletama. Ředitel skákal jak gumovej panák a ihned se to musí naližit a odvézt. Klučina do toho skočl a už svítila kontrolka ,,málo paliva". Nevěděl jak dlouho to svítí. Šel za šéfem a ten nechtěl slyšet ani slovo, že to musí vydržet to palivo. Odpoledne už nebyla otevřená u vedlejšího ZD čerpačka. Tam se brala nafta. Jezdil a nakládal. Po naložení posledního skeletu jel na dílnu. Ve vjezdu na dílnu do kopce mu to začalo koktat. Ale dojel na plac. Pak to samo chcíplo a už nenatočil motor. Á došla nafta. Druhej den ráno dojel manipulant s kanistrama pro naftu. U ještěrky nádrž na 150l. Natankoval kanistry a nalilo se tam tak 100l nafty. Ale ne a ne nastartovat. Trochu se v tom porejpali, ovzrušnili a pořát nic. Tak přijel servis. Vyměnili filtry, ovzdušnili a nic. Tak že asi nasálo bordel ze dna nádrže, a budou ucpaný trysky. Vyndali vstřiky a odvezli sebou. Přivezli je jiný mechanici naspátek za pár dní a namontovali a ještěrka nic, nenatočila. Tak že to bude čerpadlo. Asi něco do něj vlezlo a tak ho vymontovali a odvezli. Zase s čerpadlem přijel jinej mechanik. Namontoval a ještěrka nenastartovala. Vyčistil vše kolem a nic. Nenastartovala. No už nevěděl co s tím a odjel. Asi za 3 dni přijel klučina co ještěrky vůbec u Linde nedělal. Koukal na ještěrku a tak co už, začal se v ní vrtat. No vyndal trubku sání nafty z nádrže a tam sítko dole. Na něm přilepenej nějakej šlem jak to cuclo uplně ze dna bordel, ten šlem se tam nalípnul. Vyfoukal trubku vzduchem, namontoval naspátek, ovzdušnil celou soustavu a ještěrka chytla jak fík. Pak už jezdila cajk. No ale celá ta anabáze vyšla na 100 000 Kč! Přijel majitel a svolal schuzy. Řval tam na nás jako na fakany, co jsme to za blbce, že to nepoznáme, neumíme odhadnout že tam není nafta a rozpočítal sumu mezi nás a strhnul nám to z platu. Když jste si to zkurvili, tak si to i zaplaťte.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6101 Nový příspěvek od kenybz »

jsem před chvílí dojel z pola zaléval jsem erteple kurva drát samo že jsem jel dřív asi v 9 to je tak akorát no dovezl jsem tam bandasku a napojil čerpadlo přehodil motor zatáhnu za šňůru a nic startuju startuju a nic no kurva práce tak jsem šel pěšky pro svíčák a svíčku no milý tecumseh přestal házet jiskru potil jsem sa jak prase a poščípalo mě asi 100 hovad a komárů no nakonec jsem musel přivézt druhou motorovou jednotku a to už byla tma rozsvítil jsem pracovní přenosné ledky a po tmě vyšpricoval tu nádrž...nefunkční motor hodil do kárky kárku přidělal za vlečku gumicukem led reflektor hodil na bandasku a dovalil dom no to je radosti
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6102 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Co jsem dnes dělal ..? Mimo jiné , zavařoval jsem květák .

Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6103 Nový příspěvek od Britt »

Domácí? Vypadá moc pěkně.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6104 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Jsem si hrál, zarážka vrat , už jsem se na to chystal dýl ,protože když se do nich opře vítr ,tak už jsem je měl málem v autě.
Obrázek

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6105 Nový příspěvek od Britt »

Právě se nám podařilo chytit malýho papoucha, co včera doktořici uletěl.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“