Vinárna-stránka věnovaná výrobě a konzumaci vína

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Vinobraní

#76 Nový příspěvek od Franta.cz »

Párkrát jsem na vinobraní byl a zábava to nikdy nebyla.Od svítání do pozdního odpoledne ve vinohradu a trhat hrozny.

No a jedno pravidlo když se jede do sklepa nemají tam děcka co dělat.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Vinobraní

#77 Nový příspěvek od Brendak »

Britt. To jste byli na Hodech. Pokud dojede přespolní v kroji , tak si ho místní krojovaní vezmou sebou na večeřu. No vy jste měli trochu jiný kroj , ale proti gustu žádný dyšputát. I když přišel někdo v civilu a zaverboval pod májů , tak byla taky večeřa jistá. :)

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Vinobraní

#78 Nový příspěvek od Brendak »

Franta.cz: Ve vinohradu je to celoroční makačka. A v době sbírání hroznů je největší shon. Podívat se jak se sbírá , melou hrozny , nebo presuje. Ale pomáhat to na dovolenou myslím není.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Vinobraní

#79 Nový příspěvek od Britt »

Jak říkám, nevím co tam slavili ale málem nás utopili. 8)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Irčan
Příspěvky: 2442
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Vinobraní

#80 Nový příspěvek od Irčan »

Britt: Tak bezvadné lidičky jsem už od té doby nepotkal a chtěl bych jim touto cestou poděkovat.
Zůstaňte takoví, jací jste.
Mám za dvcet let vandrů po horách a vodách hromadu pozitivních zážitků s vobyčejnéma lidma čím zapadléší prdel světa a jedno eši samota kdesi na valašsku,chata strážca rezervace v Durmitoru,pár chalup kdesi na Slovensku nebo nebo parta vodákků-horolezců kerý sme potkali na Altaju.Ale jak se vobjevila "civilizace" nebo turisticky zkažená oblast tak už to hodně často žádné med nebyl.
Noa a jeden zážitek:asi tak v devadesátýmtřetím sem byl s Plísňákem na kolovandru na Zakarpatí,kdesi v kopcu sem mu trochu ujel,sjedu pod kopec do dědiny a čekám na ňé.Z chalupy vylezli ňácí lidi,začli sme se bavit,dyž Plesnivec dojel vylezlo eště pár dálších :friends: Zničehonic sme seděli v místní diskotéce jako hosti na svadbě :shock: Hromady jídla a chlastu museli sme u nich přespat.Druhé den sme poděkovali rozlóčili a jeli dál.Dobré člověk ještě žije. :potlesk:
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vinobraní

#81 Nový příspěvek od DYK »

Jede se chlastat nebo dělat? Co je vinobraní? Jede se na žně nebo dožínky? (obrazně řečeno) A hody jsou hody.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Vinobraní

#82 Nový příspěvek od Leo »

Dyku, vinobraní je sběr hroznů ve vinohradu. Maruška se ale ptá na dnešní těžce komerční slavnosti vína a burčáku, které se konají po celé republice. Tedy i tam, kde žádné vinice široko daleko nemají. Na jižní moravě je dělá skoro každé město. Nejznámější jsou ve Znojmě a Mikulově. Něco podobného je oslava svatomartinských vín, což je taky jen těžká komerce.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vinobraní

#83 Nový příspěvek od DYK »

Ne Leo, přečti si úvodní příspěvek. Nebo máš křišťálové kule a víš či vidíš víc než napsala? Jak jsem psal, buď chce jít někdo na žně nebo dožínky. A chápu, že makat se nikdo hlásit nebude.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Vinobraní

#84 Nový příspěvek od Leo »

Psali jsme si s Maruškou přes sz, ještě než toto vlákno vzniklo. Ptala se mi na to, co bych ji doporučil.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vinobraní

#85 Nový příspěvek od vitex »

A co jsi teda doporučil?Práci,nebo zábavu?

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Vinobraní

#86 Nový příspěvek od Leo »

Zábavu.
Ale jestli chce jít na brigádu, tak není problém si ji najít.. I když místo lidí jezdí ve vinicích kombajny.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Vinobraní

#87 Nový příspěvek od Franta.cz »

Brendak píše:Franta.cz: Ve vinohradu je to celoroční makačka. A v době sbírání hroznů je největší shon. Podívat se jak se sbírá , melou hrozny , nebo presuje. Ale pomáhat to na dovolenou myslím není.
To vím.
Já jen upozornil na rozdíl.
V čechách když se napíše vinobraní myslí na chlastačku já si vzpomenu na bolavej hřbet :D

Marie
Příspěvky: 2518
Registrován: sob dub 02, 2011 9:27 am
Bydliště: Děčín-Bělá

Re: Vinobraní

#88 Nový příspěvek od Marie »

no...
asi jsem u Vás klesla v očích
ale fakt myslím chlastačku, klobásky, cimbál = pro nás tady na severu EXOTIKA
přes den s dětmi na akcích, večer děti do postele (haha…) a my jen o kousek dál ve sklípku

ale spíše než nějaká pouť kde je plno stánků tak raději k vinaři, který nám bude vyprávět co a jak, my budeme koštovat a poslouchat
Jak chceš aby lidé jednali s tebou, jednej ty s nimi.

oshurty
Příspěvky: 1343
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Re: Vinobraní

#89 Nový příspěvek od oshurty »

Dneska už hodně rodinných vinařství provozuje vedle sklepů i penziony. takové posezení s degustací a občerstvením se dá pořídit (podle počtu osob a množství vzorků) od 500 Kč/os.

A rádi Vás provedou celým provozem i s odborným výkladem (a ochutnávka přímo z tanků)

Marie
Příspěvky: 2518
Registrován: sob dub 02, 2011 9:27 am
Bydliště: Děčín-Bělá

Re: Vinobraní

#90 Nový příspěvek od Marie »

Oshurty to je ono
jenže jsem četla i pár nedobrých recenzí a tak jsem si myslela, že tady jihomoraváci mají souseda, kamaráda či že doporučí dle zkušenosti
Jak chceš aby lidé jednali s tebou, jednej ty s nimi.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“