Sveze někdo mé dítko ? O traktorech a dětech ...

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
zajíc
Příspěvky: 621
Registrován: pon bře 01, 2010 4:53 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Sveze někdo mé dítko ? O traktorech a dětech ...

#76 Nový příspěvek od zajíc »

Leo píše:Fando, aby jste nedopadli takhle se školkou

Herdek to jsem zatlačil slzu s tímhle jsem plaval na Laby. :'( V noci na Mimoni na nějaký vodní ploše zajet do vymezenýho prostoru a zase vycouvat,to byl zážitek. ;-) zajíc

Uživatelský avatar
quaaca
Příspěvky: 25
Registrován: ned led 03, 2016 10:33 pm
Bydliště: Praha 10-Strašnice

Re: Sveze někdo mé dítko ? O traktorech a dětech ...

#77 Nový příspěvek od quaaca »

Ahoj, zdravím všechny.
Původně jsme chtěli jet tuto sobotu na traktoriádu do Vyskeře. Tu jsme kvůli nepříznivé předpovědi počasí vzdali. Nakonec bylo sice hezky, ale nevadí, náhradní program byl taky super a chci všem doporučit,

http://nzm.cz/caslav/

Pět hangárů plných starých kombajnů, traktorů české a zahraniční výroby, stabilních strojů, lokomobil..
a nad rámec ochotní páni uvaděči, kteří dětem dovolili vlézt na jakýkoli stroj chtěli.
Takže si náš milovník zemědělské techniky Vilda (čerstvě 3 roky) vyzkoušel sedět za kombajnem, v různých traktorech, v parním válci, v ruském pásovém traktoru. Dětem tam půjčují zdarma šlapací traktůrky a za poplatek 10,-Kč si můžete /i vy rodiče/ zajezdit po parkovišti v motokárách.
Byli jsme tam skoro sami, dohromady asi 8 lidí, divila jsem se, že tak málo a pán říkal, že nemají propagaci, že k nim nikdo nejezdí.
A to je fakt škoda! Líbilo se i Toničce (5 a půl).
Dále je tam expozice Dřinu strojům, děti si můžou roztočit žentour, je tam funkční vodní mlýn a taky výstava dětským hraček, mašinek, autíček i pár plyšáků a panenek :)
Tak až nebudete vědět, kam vzít děti, rozhodně doporučuju Čáslav, je to moc hezký město a dá se spojit i s návštěvou Kutné hory nebo Kolína.
Navíc vstupenku pak můžete použít opakovně ještě do pražského Zemědělského muzea a platí až rok po koupi.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Sveze někdo mé dítko ? O traktorech a dětech ...

#78 Nový příspěvek od Ursus 73 »

quaaca:
pekné foto 8) , tiež by som sa do Čáslavi rád pozrel...aj s rodinkou

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Sveze někdo mé dítko ? O traktorech a dětech ...

#79 Nový příspěvek od kuligrado »

vypadá to dobře, že bysme zvedli návštěvnost a někdy tam dali sraz :) ?
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
quaaca
Příspěvky: 25
Registrován: ned led 03, 2016 10:33 pm
Bydliště: Praha 10-Strašnice

Re: Sveze někdo mé dítko ? O traktorech a dětech ...

#80 Nový příspěvek od quaaca »

No rozhodně doporučuji - víkend 4.-5.6. tam mají akci "Pradědečkův traktor", traktory vyjedou z hangárů a budou vozit děti po areálu :)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sveze někdo mé dítko ? O traktorech a dětech ...

#81 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, když mě to na tom pradědečkovím traktoru přijde hroznej mumraj. Je tam celkem dost lidí a když začnou ukázky, tak k tomu bývá komentář a není tomu vůbec rozumět. Jsou tam traktory vystavený a lze si na ně vlézt, posedět, pochmatat si je. Ale potom začnou předváděčku a je to mumraj. Lidi se tam motají kolem a musejí dávat velký pozor aby se tam někdo nepřipletl. Každej chce být hned u toho a vše dobře vidět. Jinak ty hangáry a kůlny otevřou a je možnost si vše prohlédnout. Ale takhle když je to mimo tu akci je tam klídek a vše si prohlídneš v klidu posadíš se na co se ti zlíbí. Myslím že na prohlídku je to lepší takhle mimo akci. Ale i ta akce je celkem dobrá. Jezdíme tam občas taky. Většinou to spojíme s burzou v Chotusicích a potom na pradědečka.
Jinak pěkná akce byla vloni u Kolína. Tam jsem se byl podívat a bylo tam lidí akorát, nechali projet na pár traktorech. Děti vozili taky. Je to tam menší a celkem to ujde. Letos bude taky tady kousek výstava první ročník. Taky se pojedeme podívat. Bude to v květnu. Tam budou staré traktory ale pěkně opravené do původního stavu.

Uživatelský avatar
quaaca
Příspěvky: 25
Registrován: ned led 03, 2016 10:33 pm
Bydliště: Praha 10-Strašnice

Re: Sveze někdo mé dítko ? O traktorech a dětech ...

#82 Nový příspěvek od quaaca »

ota: tak to máš asi pravdu, díky za zkušenost! zkusíme raději nějakou menší akci, když je tam moc nabito, ani by to děti nebavilo

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sveze někdo mé dítko ? O traktorech a dětech ...

#83 Nový příspěvek od ota »

Ale já bych Vás nechtěl odradit. Je tam hodně co k vidění. Jsou tam ty stroje v pohybu. Pro děti tam jsou různé akce, jízdy na malých plastových traktůrkách, nebo i třeba hry o bombony, lízátka a tak. Když vyjde počasí, je to pěkné. K počasí, už myslím 3x za dobu co jsme tam jezdili, nás trefila bouřka tam. :D
Ale když jsem tam byl s klukama, musel jsem dávat dost pozor, protože oni všechno chtěli vidět a pořát jsem je musel hlídat, aby někde nepřišli k úhoně.
Těch akcí je před námi spousty. Jsou všude kolem, jen to člověk musí hlídat a koukat kde co je a dá se pěkně pokoukat po pěkných akcičkách. Ono se to dost množí tady bude taky asi 8 km od nás traktoriáda taková rodinného typu. Myslím že mi říkal kámoš termín a mě vypadnul z hlavy. :smich: On mi jistě zase zavolá. Už jsme mu vloni slíbili, že tam dovlečeme na plošině všechny naše samohyby ale myslím, že to nedáme ani letos. :( Pořát je hodně jiných prací. Máme doma 5 samohybů a ne to všechno dát dohromady a jet. Vlastně 6 ještě tu je i ještěrka a ta by taky mohla pojezdit po té zpevněné cestě tam. Ale do terénu ne, to by nedala. :D

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Sveze někdo mé dítko ? O traktorech a dětech ...

#84 Nový příspěvek od kuligrado »

Ahoj,
za sebe to vidím až na začátku červenca, toho 4.6. se brácha žení a kolem budou sena a medy a bláznivý 6tý měsíc mi zavírá fesťák, takže spíše tak.
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

dratovec
Příspěvky: 1
Registrován: čtv srp 04, 2016 2:55 pm
Bydliště: Jihlava

Re: Sveze někdo mé dítko ? O traktorech a dětech ...

#85 Nový příspěvek od dratovec »

čaues máte někdo zkušenost s novým axionem od bruderu http://www.bruderland.cz/novinky-2016/c ... ruder-3012

Uživatelský avatar
quaaca
Příspěvky: 25
Registrován: ned led 03, 2016 10:33 pm
Bydliště: Praha 10-Strašnice

Re: Sveze někdo mé dítko ? O traktorech a dětech ...

#86 Nový příspěvek od quaaca »

Nový počin České televize Déčko pro děti - pořad o zemědělských strojích. Dnes jsem to objevila, tak to odpoledne s klukem zkouknem.

http://decko.ceskatelevize.cz/kombajn-je-fajn

Obrázek

Dindik
Příspěvky: 270
Registrován: čtv úno 08, 2018 4:30 pm
Bydliště: Praha

Re: Sveze někdo mé dítko ? O traktorech a dětech ...

#87 Nový příspěvek od Dindik »

Taky hezká akce: Hradec Králové, výstava věnovaná parním strojům ( a nejen jim). I akce pro děti, miniželeznice, parní stříkačky v akci, stabilní motory, projížďky parní lodí, dokonce jsem tam viděl borce s parním bicyklem. Nevím z hlavy, kdy je to letos - najděte si. Doporučuji - je to tak na min. půl dne.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Sveze někdo mé dítko ? O traktorech a dětech ...

#88 Nový příspěvek od Leo »

Omalovánky pro děti - k tisku i online malování
http://www.supercoloring.com/cs
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Sveze někdo mé dítko ? O traktorech a dětech ...

#89 Nový příspěvek od Leo »

Puzzle pro děti i dospělé
https://www.jigsawplanet.com/
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“