Zemšťani a jiné

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Zemšťani a jiné

#1081 Nový příspěvek od Cobrow »

Trochu to připomíná Izerův vtip z devadesátek : ... astronauti na oběžné dráze potkali vrátnici z Černobylu...

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Zemšťani a jiné

#1082 Nový příspěvek od bourač »

sem netušil že se dožiju přímého přenosu z Marsu :shock:
Přenos by měl začít někdy před 22°°h - jestli teda modul úspěšně přistane.
Akorát neumím anglicky tak nevím zda se podívat tady:
https://www.youtube.com/watch?v=8t9WkLPxGSo
nebo tady:
https://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/ ... tml#public
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Zemšťani a jiné

#1083 Nový příspěvek od Vedra »

Přímý přenos bude z řídícího centra. Na Marsu je dost mizerný internet :-)

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Zemšťani a jiné

#1084 Nový příspěvek od bourač »

:) 8)
vono to půjde shlédnout i na jiných stránkách, třeba noviny pana Babiše to taky budou (pře) vysílat.
Obrázek
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1085 Nový příspěvek od duchodce »

Takže už je na Marsu ,přesně podle plánu. Sledoval jsem to na "24" . Je to machrovina.Vůbec třeba rekongloskace místa přistání . Vím něco takového měli rakety s plochou dráhou letu před lety, ale tam byla elektronika několik desítek kg a s příkonem Kw. Tady si radary musely poradit velice rychle, na moc oprav nebyl čas. Překvapílo mě že sondy které tam přilétly také, (nebo alespoň ta ruská) jsou schpny pomoci s retranslací signálu. Jo to je ta správná spolupráce. Jsem zvědav co tam uslyší -jsou tam mikrofony- a jestli v té 1000 krát řidší atmosfeře poletí ta turbinka . Sice jen asi 300 m ale zase budou o něco chytřejší. Jen by mě zajímalo jak mají zajištěno aby nenafoukala prach na to vozítko. Kvůli tomu je voleno to přistání "na výtahu".
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Zemšťani a jiné

#1086 Nový příspěvek od Vedra »

1,8 kg helikoptéra s rotory vs 2 tuny vozítko+jeřáb s raketovými motory (de fakto fukar) to je sakra rozdíl v množství zvířeného prachu.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1087 Nový příspěvek od duchodce »

No to je pravda ,ale tam jim vadí na těch čidlech a optice každý "prášek". Ty 2 kila na zemi pěkně zafuní když se zvedají.To samé je tam .Ona je tam myslím třetinová přitažlivost takže se to je menší vír ale přesto. Oni ho ale vlastně spustí z toho vozítka na zem ,takže potom můžou popojet o kus dál. Jsem zvědavý jestli objeví něco jiného nežli jiní . Leda že by objevili Marťany . Ale ti by museli být chlupatí ,nebo v kožiších,je tam zima.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Zemšťani a jiné

#1088 Nový příspěvek od malotraktor »

S tou váhou (hmotností abych nepopudil) mám zážitek z výroby nosné desky na družice Vega. Chtěl jsem aby mi povolili v rozích kapes pro elektroniku změnit rádiusy. Myslím to bylo z R1.5 na R3 protože jsem na to neměl nástroj. Když jsem to navrhl konstruktérovi, tak málem omdlel, že je to přesně spočítané na přípustnou hmotnost toho našeho zařízení. Ty dvě družice na kterých jsem se podílel tam pořád někde letí....
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Zemšťani a jiné

#1089 Nový příspěvek od imaginaro »

Taky jsem to sledoval, je to super 8)
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Zemšťani a jiné

#1090 Nový příspěvek od DanculSK »

.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1091 Nový příspěvek od duchodce »

No na jednom foru se píše ,že to byl meteor - bolid.Jeho dráha ,že mohla jít po tečně se zemskou atmosferou a odrazil se od ní a nebo že shořel vysoko v atmosfeře ,takže doprovodné zvukové efekty nemusely být nijak razantní. Žel bohu zase žádné UFO :'(
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1092 Nový příspěvek od duchodce »

Nevím kam by to patřilo -zemšťané to snesou. Od Ježucha jsem dostal radio do dílny - po 4 měsících "lehlo". Vráceno - neopravitelné . Začal jsem se zajímat o jiné a zjistil zajímavé věci . Jestlipak víte ,že zhruba za 4 roky ,v roce 2025 končí vysílání na VKV a přechází se na tzv. DAB - digitální radio. Ono to nebude v r.25 víme jak to u nás chodí ale důsledek bude že na autoradia se budete v autě koukat jak pěkně svítí. Někdo sice zase vymyslí někakou krabičku kterou kdosi kamsi za vaše peníze namontuje. Ale pokud bude kvalita vysílání jako je nynější televizní digitál tak bude legrace. Lítal jsem s TV antenou kolem baráku ,nahoru ,dolů ,co funguje v létě ,nefunguje na podzim a při západu slunce a když se u Prahy zamračí ,musím poslouchat vysílač od Chrudimi a tak podobně. Dodatek - objednáno radio co by DAB mělo umět ,až přijde poreferuji, ale na různých forech upozorňují že pro kvalitní příjem musíme v některých lokalitách oprášit TV antenu pro III pásmo.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1093 Nový příspěvek od duchodce »

Takže radio přišlo. Odzkoušeno a na FM docela dobrá citlivost ,má to asi 70 cm skládací antenu . K mému překvapení i na baterie kdy ta citlivost bývá menší..
DAB radio - automatika naladila několik stanic i uvnitř v koutě místnosti. Podstatně se zlepšil i tak vynikající poslech, pokud jsem ho zapnul do sítě 220 - vysvětlení nemám.Zvuk se dá trochu korigovat nějakým nastavením v radiu, pokud to umožňuje signál,egvalizer to nemá.Já jsem na poslech trochu problematický ,neslyším vysoké tony a mám problém se srozumitelností. Ale tady jsem poprvé porozuměl zpívanému textu. Je to podle mne nejen signálem ale i nastavením eqvalizeru /je pevně ,korekce mírná jak jsem psal nahoře/.Ale asi i kvalitou reproduktorů. Doufám že vydrží víc nežli ten původní Philips. Nehaním značku ,mohl jsem mít smůlu.Tohle je ECG CDR 999 DAB a má to FM , DAB, CD ,USB, kazeťák ,sluchátka a zvukový vstup. Cena na netu 1999 Kč , Objednáno na netu ,pozor jsou tam podobná od stejného výrobce - jiné číslo ,jiné vybyvení.,Tohle není reklama jen předcházím dotazům, nemám důvod ... Třeba se posere dřív nežli to první ,dnes je to loterie.
Musím nějak vybrat televizi po 5 letech lehl Samsung oprava 4-5 tisíc předtím 1400 , a teď babo raď.Mám z toho osypky ,hlavně kvůli zvuku ,ten Samsung to byl krám kterému nerozuměli ani zdraví .... dal jsem radu u odborníkům u Planea.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zemšťani a jiné

#1094 Nový příspěvek od Čárls »

No žes nedal poptávku jedno se mi válí doma moh si ho mít zadara nebo projížďku do safari když už ho otevřeli , co se týká televize tak LG
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1095 Nový příspěvek od duchodce »

No už se stalo... Ale tu LG mám doma taky, plasmu, asi 108 cm, již dvanáct let. Někdo mě tu radil ,že tam mám dát něco proletovat preventivně ,dokonce v servisu vědí co . Tak až pořeším tu novou tak si to vyjednám ,jestli by nepřijel technik sem ,ona je to mrcha dvoumužná a nechce se mě moc s ní po tolika letech hýbat aby se moc nerozklepala...Jakou máš ty a má srozumitelný zvuk - hlas herce třeba při filmu když tam je hudební nebo zvukový podkres /pozadí/?
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Odpovědět

Zpět na „Putyka“