Zemšťani a jiné

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Zemšťani a jiné

#1276 Nový příspěvek od chobotek »

Jistěže lze. Ale s ohledem na to, kolik bezpečnostních teamů se zabývá hledáním a zveřejňováním zranitelností, je vyloučeno, aby si dosud nikdo nevšimnul. A jestli jsi hodně paranoidní, pořád jsou tu systémy jako /e/OS, Sailfish OS, ap. Nebo si zrovna objednej třeba Librem 5.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zemšťani a jiné

#1277 Nový příspěvek od fikejz »

Já ne, jsem jen prostý pobíječ much, takže s klidem používám google. Ale ten jejich asistent mě štve protože ačkoliv hlasové vyhledávání funguje v ČJ asistent nikoliv.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Zemšťani a jiné

#1278 Nový příspěvek od chobotek »

A to je právě rozdíl mezi zpracováním signálu na serveru a koncovém zařízení :vysmech: A vy byste chtěli aby to odposlouchávalo... :co?:
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zemšťani a jiné

#1279 Nový příspěvek od fikejz »

Jak říkám, paranoidní nejsem, že by mě to odposlouchávalo se nebojím a ani ty teorie nezastávám, jen po očku sleduji vývoj. Ono když si srovnáš výpočetní výkon počítačů v Apolu 13 a dnešního i blbého tlačítkového telefonu ... Může to vést k mnohým domněnkám a teoriím. Čímž nijak netvrdím, že jsou byť jen pravděpodobné. On má nakonec velký bratr dost jiných možností jak potřebná data získat a mnozí mu je dávají sami, dobrovolně a převelice ochotně.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zemšťani a jiné

#1280 Nový příspěvek od fikejz »

Třeba hlasové ovládání volání z mobilu přes google vyhledávač funguje při správném použití slov už řadu roků, totéž vyhledání cíle cesty a zapnutí navigace do něj. Nebyl by nejspíš velký problém naprogramovat asistenta, aby při rozpoznání jiného než AJ (nebo jaké další jazyky ovládá) se přepnul do módu vyhledávače? Samozřejmě je to podmíněno aktivním datovým připojením.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1281 Nový příspěvek od duchodce »

Tak nám zavřeli Hlubůčka...... začal mlaskat,jinak by u toho penězovodu seděl dál ..... .To byl jen takový povzdech . Co mě ale zaujalo - ty kodované telefony . Ne že je měli, ale že policie zná způsob jak je dekodovat. To ostatní -,kamery,prostorové odposlechy jsou technikálie. Pouze by mě zajímal přenos dat z těch zařízení a jejich napájení přeci jenom to trvalo několik měsíců.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Zemšťani a jiné

#1282 Nový příspěvek od chobotek »

Nijak to nesleduju, ale oni vědí o čem spolu hovořili nebo jen to, že spolu hovořili? Pokud by měli úplnou komunikaci, to se dá prolomit hrubou silou. Ale ta něco stojí...
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1283 Nový příspěvek od duchodce »

Podle toho jak se vyjadřuje policie tak to vypadá ,že znali i obsah těch hovorů. Ta Hlubučkova parta to jela na profi úrovni. Hlídali si i auta kolem sebe -měli na to člověka v policii- hlídali místa schůzek a běžně se nepotkávali. Tohle vypadá ,že někde někomu přestali platit když po tolika letech dostala policie "volnou ruku"
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Zemšťani a jiné

#1284 Nový příspěvek od chobotek »

Prošel jsem akorát tenhle článek: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ga ... e-40400420
A podle něj ty informace vytahali z jiných zdrojů (sledování, email).
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zemšťani a jiné

#1285 Nový příspěvek od Čárls »

Spíš je zajímavý kdy to vylezlo těsně před předsednictvím v EU kdopak asi zatahal za nitky
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Zemšťani a jiné

#1286 Nový příspěvek od chobotek »

A nechtěl bys tuhle debatu přesunout do politiky, kam patří?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zemšťani a jiné

#1287 Nový příspěvek od Čárls »

Máš recht to sem nepatří :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1288 Nový příspěvek od duchodce »

Dotaz - uvažuji o koupi dalekohledu. Měl jsem nějaký ruský 8/60 a "pašol v pizdu" . Co kdo používáte ,chtěl bych něco výkonějšího teď jsem používal s vnuky na pozorování Měsíce půjčený 10/50 .Uvažoval jsem něco o přiblížení 12 krát ale varují mě ,že se už obtížně udrží "v klidu". Bude i na běžnou dovolenou -váhu ale neřeším (já ho nosit nebudu.... :) )Značku nevím, drobné optické vady u levnějších toleruji -/( alespoň obzor aby nebyl do oblouku :evil: :chytry: :wink:) / přeháním, cena kolem 4000 s odřenýma ušiskama něco navíc.....nebo někdo něco prodáváte?
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1289 Nový příspěvek od duchodce »

Takže nikdo nekouká na sousedku naproti přez ulici ? :chytry: Potřeboval bych pouze popsat popř. vady. Známý měl nějaký 10/50 a když skrz to čuměl delší dobu tak ho začay pálit oči a bolet hlava . Někde v optice mu řekli ať to zahodí ,že to má ?????? "něco" a s tím nikdo nic neudělá.. Tak proto se ptám co by ta "špionážní" technika neměla dělat . Z netu se mě to nechce objednávat ,chci si to omakat sám s s posíláním a balením zpět - naposled jsem se obětoval pro balení a poslání balíku tady pro členy fora.... :)
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zemšťani a jiné

#1290 Nový příspěvek od Čárls »

Dalekohled by měl mít štelování na jednom či obou očnicích , aby jsi korigoval své dioptrické vady třeba na jednom oku + 1,5 a na druhém +3 dioptrie to se pak nastavuje na kukadlech dalekohledu a pak už jen přibližuješ hlavním Pokud to dalekohled nemá ,nemá cenu kupovat pak je jedno oko víc namáhaný a bolí oči
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Putyka“