Zemšťani a jiné

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
hobr
Příspěvky: 3868
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Zemšťani a jiné

#1261 Nový příspěvek od hobr »

Navigaci mám také. Jenže s ní neumím. Používám jen v případech, kdy se chci odněkud vrátit - zadám "domů" a jedu. Nejlepší je autoatlas, tam si najdu, co potřebuji. V současnosti mám chytrý telefon (se kterým si moc nerozumím) a v něm "mapy.cz".
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20807
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zemšťani a jiné

#1262 Nový příspěvek od ota »

Taky mám telefon s mapama. Ale ta navigace co jsem vysledoval je přesnější. A hlavně ve velkým městě navíc říká ,,držte se v pravém pruhu, poté po 400m budete odbočovat najeďte si do levého pruhu pro odbočení", atd Pak má větší písmenka přehlednější. Mám ji nalíplou v držáku na otáčkoměru a dobře na ní vidím. Sleduju třeba kolik metrů mám do odbočky ještě.
V Práglu je to hodně vychytávka. To v mapách nenajdu. Taky jsem tak dřív jezdil, nastudoval jsem to z map a pak jel. A najednou zákaz, nebo rozkopaná silnice a už jsem plaval. Tady s navigací zahnu první ulici a ono to přepočítá a nasměruje správně. S mapou bych musel někde zastavit a naštudovat trasu a to v štrůdlu aut nejde.
U mě je problém že vždycky někam jedu jen jednou. A ta navigace je dobrá. Taky pak mám ,,domov" a zadám to tam a jedu. Nebo ,,firma" a jedu. 8)

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1263 Nový příspěvek od duchodce »

Tak tyhle metry do křižovatky tohle umí taky. Mám velký tlf. kupován spešl kvůli navigaci takže dole jsou velká čísla která přečtu i s brýlemi na dálku . Jinak ovládání trochu složité ,on si parchant pamatuje původní průjezdové body a sere je do nové trasy. Musí se dost hluboko do oken nežli se vymažou. Pouze když si nastavíš pevnou trasu z paměti tak dá pokoj.Jinak si nastavení musíš "projetím" zkontrolovat,jestli jsi někde něco nezapoměl.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20807
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zemšťani a jiné

#1264 Nový příspěvek od ota »

Mě zase ten mobil tu trasu naplánuje líp než navigace. Ta mě kolikrát treba nastaví objet Hradec Králové po obchvatu a pak se vrátit. Musím to taky projít. Ale třeba v tom Brně mě navigace vzala pěkně rovně z dálnice do té Podnásepní ulice a byl jsem tam v prduletu. Prvně v životě a rovnou to trefila parádně. Třeba když nechci jet po dálnici a pak se vracet od křižovatky kilometry to moc neumí. Ale projdu si na ní trasu a vím, že když sjedu o sjezd dřív bude to pro mě lepší. Sjedu a ona to hned přepočítá.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Zemšťani a jiné

#1265 Nový příspěvek od Veteranista! »

Za mě lepsi dnes mobil, mam Waze, aktuální silnice, ví o objížďkách, hladi radali, policii, diry v silnici, nehody. To offline navigace nikdy nedá.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14656
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Zemšťani a jiné

#1266 Nový příspěvek od DanculSK »

:-/
Nevedel som kam to mrsknut,,,,
Včera sme sa z kolegom bavili o PZP pre cyklistov.. len sme sa rozprávali o Tom

Dneska mi gugel v správach vyhodil toto....
https://www.autozive.cz/meli-by-cyklist ... ne-ruceni/
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1267 Nový příspěvek od duchodce »

Tenhle problém se netýká jen "bateriáků" ale i normálních kol.Někteří cyklisté obvzlášť po zavedení 1,5 metrového odstupu se chovají jako páni silnic. Ale tam by byl problém s identifikací kol. Lepší by možná bylo pojištění "pilota" kola. Ty kola se v rodině střídají byly by s tím potíže a určitě by vznikl nějaký úřad ....
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

chobotek
Příspěvky: 10549
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Zemšťani a jiné

#1268 Nový příspěvek od chobotek »

To by bylo lepší obecně, ne? Proč má být povinné ručení na dopravní prostředek? Má být pojištěný řidič a je... Kdyby se ta elektrocyklistika dala v tomto směru lobbysticky využít, budu takové snahy podporovat. A navrhuji zvolit sekalsemmalo vyjednavačem ;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14656
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Zemšťani a jiné

#1269 Nový příspěvek od DanculSK »

Hej to je v pohode,
Ale ide o to že jeden deň sa o niečom bavím, a druhý deň niečo o Tom, a nielen tento príklad., Že to vyskočí niečo o danej téme
:zapomel:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

chobotek
Příspěvky: 10549
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Zemšťani a jiné

#1270 Nový příspěvek od chobotek »

A tak. Něco jako speech recognition as background service a použití pro reklamu... Neboj se, svět je stále v pořádku ;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14656
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Zemšťani a jiné

#1271 Nový příspěvek od DanculSK »

Hee?
Nerozumiet reči tvojho kmeňa
:red:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

chobotek
Příspěvky: 10549
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Zemšťani a jiné

#1272 Nový příspěvek od chobotek »

Existují mezi lidem takové legendy, že Google nebo Apple obohatili své systémy o odposlech okolních hovorů a podle toho upravují zobrazovaný obsah. Se současným stavem techniky je ovšem tento úkol pro mobilní zařízení obtížný a pro náš mateřský jazyk dosud nedořešený.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

fikejz
Příspěvky: 6093
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zemšťani a jiné

#1273 Nový příspěvek od fikejz »

Ty legendy vycházejí z faktu, že veškeří elektroničtí asistenti v těch udělátkách neustále "poslouchají". Je tedy rovněž pravdou, že pro jejich aktivaci je potřeba použít nějakou frázi tipu "OK google" a zároveň platí, že musí přesto neustále naslouchat, aby vůbec tu frázi slyšeli. Co je ve vrstvách softwaru na pozadí ví jen málokdo, takže z toho plynou ty legendy. Zda jsou pravdivé je otázkou, zejména dnes, kdy informace od dezinformace se leckdy liší jen termínem zveřejnění, navíc rozdíly se docela zkracují.
Co se týče povinného ručení, přeměnu jeho konceptu z vazby na vozidlo směrem na vazbu k jedinci bych jednoznačně podpořil. Jsme však na špatné straně páky - pojišťovny si rybníček vypustit dobrovolně nenechají a jediná šance je opravdu využít nějaké aktivistické uřvance.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

chobotek
Příspěvky: 10549
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Zemšťani a jiné

#1274 Nový příspěvek od chobotek »

Ano, konečně by uřvanci pracovali pro nás. Splněný sen :wink:
Ta aktivační fráze celý ten cirkus zlevňuje. Najít ve zvuku vzor je mnohem méně náročné než zkoumat, co obsahuje. Ono "OK Google" je tedy důležité. Aby mohla analýza běžet na koncovém zařízení, je třeba výpočetního výkonu a k tomu je třeba energie. Aby mohla analýza běžet na serveru je třeba datový tok. V každém případě jde o měřitelné veličiny, takže není třeba uchylovat se ke konspiracím (já vím, není to třeba, ale to táák lákavé ;-)))
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

fikejz
Příspěvky: 6093
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zemšťani a jiné

#1275 Nový příspěvek od fikejz »

Datový tok, lze ovšem odložit na vhodný okamžik, nemýlím-li se?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“