Zemšťani a jiné

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zemšťani a jiné

#1246 Nový příspěvek od Čárls »

:smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Zemšťani a jiné

#1247 Nový příspěvek od hobr »

Ztratil jsem se, když jsem byl jako záložák na cvičení v Mikulově. V Perné byly "hody", tak se muselo jít. Pak mě čekala cesta zpět do "kasína", bylo slušně "naváto" . Svítil měsíc, tak jsem to vzal "zkratkou" přes kukuřičné pole. Motal jsem se tam strašně dlouho. Nakonec to dobře dopadlo - do rána jsem stihl návrat. Bylo to přesně podle hesla - "vezmu to zkratkou - je to dál a o to horší cesta" - přišel jsem úplně střízlivý...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20218
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Zemšťani a jiné

#1248 Nový příspěvek od vitex »

Já bych si to s p.Polákem rád vyměnil.Že by mě tam opravili záda a nohy.Jsou to někdy hrozné bolesti. 8)

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1249 Nový příspěvek od duchodce »

Když mě vezmeš sebou platím jízdné :) Já bych toho potřeboval víc . Pouze bych rád aby mě správně složili. Aby to nedopadlo jak v tom vtipu - Do nemocnice dovezli po nehodě rozsekanou posádku , chlapa a ženskou. Chirurg který ale sloužil byl ožralý,ale nedalo se nic dělat, dal se do práce přerovnával ,šil. Když chlapa po měsíci vymontovali z obvazů přišel onen chirurg a ptá se: Tak jak se máte jste trochu v pořádku ? Ale jó pane pane doktore ale ta koza co mám přišitou není moje ale manželky a když si chci prdnout tak musím nadzvednout ruku v podpaždí ;-) :smich: :smich:
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1250 Nový příspěvek od duchodce »

Zase nevím kam ,tak sem. Vy co používáte navigace nepocítili jste v poslední době zvýšenou nepřesnost? Když se to mydlilo v Jugoslávii tak prý na pár dní začala navigace vykazovat úmysně značnou chybovost ve stovkách až tisíců metrů.Vojákům to nevadí ti mají jiné kodování a jejich technika si s tím poradí. Vím rusové používají ten jejich Gonass nebo jak se to jmenuje a to pokud vím ve střední Evropě nikdo nepoužívá. Má někdo nějakou zkušenost?
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Zemšťani a jiné

#1251 Nový příspěvek od chobotek »

Mnoho dnes vyráběných modulů využívá různé navigační systémy a některé umí všechny globální: GPS, GLONASS, BeiDou a Galileo. Jak se zachovají při rozporu je ovšem věcí jejich konfigurace a tady ti těžko někdo pomůže.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1252 Nový příspěvek od duchodce »

Mě to zajímá jen z tech. hlediska. Mám chytrou Dacii a ta již cestu mezi doktory,lékárnou a obchodem zná z paměti a jinde již rok nebyla.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Zemšťani a jiné

#1253 Nový příspěvek od chobotek »

A z toho technického hlediska tě zajímá konkrétně co? ;-) Obecně je to na wikipedii a konkrétně v manuálech k těm přijímačům. Ty jsou tím jazykem co nemáš rád a některé vyžadují podpis NDA :-/
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1254 Nový příspěvek od duchodce »

Mě šlo o to jestli se někomu /jsou tu i kamioňáci/něco objevilo při používání navigace. Na kamion foru se něco objevilo ale tam tvrdili zase ,že je to chyba jedné značky navigace...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Zemšťani a jiné

#1255 Nový příspěvek od Killer Koly »

duchodce píše: úte bře 01, 2022 6:37 pm Zase nevím kam ,tak sem. Vy co používáte navigace nepocítili jste v poslední době zvýšenou nepřesnost? Když se to mydlilo v Jugoslávii tak prý na pár dní začala navigace vykazovat úmysně značnou chybovost ve stovkách až tisíců metrů.Vojákům to nevadí ti mají jiné kodování a jejich technika si s tím poradí. Vím rusové používají ten jejich Gonass nebo jak se to jmenuje a to pokud vím ve střední Evropě nikdo nepoužívá. Má někdo nějakou zkušenost?
mas v tom trochu gulas. kdyz se to mydlilo v jugoslavii, tak bezny clovek pouzival tak maximalne mapu a kompas, signal GPS byl k volnemu pouziti uvolnen tusim az v r. 1999 a ostatni systemy jeste pozdeji. navigace pochopitelne nevykazuje zadnou chybovost, ale ta chyba je vyvolana tim, ze majitel site GPS umyslne zakoduje PPS signal, aby ho nebylo mozno vyuzit pro presne urceni polohy. vojaci nemaji zadne jine kodovani (co jsi tim myslel?), ale vojenske pristroje umoznuji prijimat a desifrovat zakodovany signal PPS.
glonass, beidou i galileo se ve stredni evrope pochopitelne pouziva, zrovna glonass prijima i muj skoro 10 let stary garmin. vicesignalove pristroje umoznuji i fuzi signalu, takze pokud je signal jednoho systemu nekvalitni nebo nejak znehodnoceny, pouzije dalsi systemy a vypocita prumer
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1256 Nový příspěvek od duchodce »

Tenkrát již navigace nějaká byla jen nebyla k volnému použití .ale dík za vysvětlení...to kodování jsem právě myslel tu úmyslnou chybovost a zda se projeví i v civilním provozu.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Zemšťani a jiné

#1257 Nový příspěvek od Killer Koly »

to, ze navigace nebyla k volnemu pouziti, pisu hned v prvni vete. poradne si to precti
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1258 Nový příspěvek od duchodce »

Jo,jo čtu čtu..
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zemšťani a jiné

#1259 Nový příspěvek od ota »

To Duchodce mám navigaci Mio. Je to jedna z levnějších bo jsem přecijen vrtkoleno. Trvalo mi, než jsem se s ní naučil pracovat. Návod je takovej no k prdu. Není to tam srozumitelně popsaný.
Tuhle jsem jezdil s dodávkou a to jezdím jen podle navigace, je to v hodně vzdálených cizích krajích naší země. Za hranice nejezdím. Ale u té mojí navigace se musím podívat, kudy pojedu. Ona totiž jede kolikrát podivnou cestou. Jekože ne uplně z mého pohledu nejlepší cestou. V dodávce neřeším placené useky, mám tam zaplaceno. Takže tu trasu prohlídnu a musím si tam přidat zastávku a tím tu trasu narovnám podle svého. Ale zase musím tím místem projet. Jinak když pojedu o dvě ulice vedle, navigace mě tam bude furt směrovat. Nebo musím při míjení místa tu zastávku smazat, pak už to přepočítá ihned dál.
Jezdím třeba do Brna, Prahy, Hradce Králové. Zadám si když vím tak ulici a č popisné. Třeba i firmu. Navigace mě dovede když to najde v seznamu což napíše tak až třeba před vrata, nebo v tom Brně před firmu ve velkém sreálu firem. Pak už říká ,,cíl bude po 100m vpravo". Zpomalím a jedu pomalu a u vrat firmy řekne ,,jste v cíli". Opravdu když je to na č popisné zavede mě na metry přesně.
Výhoda třeba v tom velkém městě jako Praha je, že když zahnu o ulici dřív ihned to zpracuje a vede mě znovu na zadanou adresu. Kolikrát jedu dom opačným směrem a vůbec nevím jestli jsem tudy jel i tam. Jsem pak jak cvičená opice a nechám se řídit navigací. Nesleduju záchytné body. Ale když tu trasu jedu třeba po páté, už to zvládnu bez navigace. Podruhé, potřetí stíhám sledovat i navigační body z terénu.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1260 Nový příspěvek od duchodce »

No Oto já jsem na tom podobně. Navíc jsem už jetější a loni jsem dostal nový telefon s navigací která se ovládá jinak .A vyrazil jsem do malé vesnice - Brna. Tam to dopadlo jakž tak. Brno rozkopané obvzlášť tam co jsem potřeboval. Ale za pomoci mapy a navigace jsem se proboxoval.Kudy jsem jezdil již nevěděla ani navigace. Ale nazpět jsem to nechtěl absolvovat ,tak jsem vyrazil směrem po staré silnici po bývalém závodišti chtěl jsem to objet na Kuřim . Když ti řeknu ,že jsem se dostal až do Velkého meziříčí ,budeš se divit . Kam mě hnala navigace tam to bylo vše rozkopané i v okolí Brna, nakonec mě značky navedly na dálnici jinam se nedalo ,známku jsem neměl . Když se mě podařilo sjet tak jsem zjistil ,že se navigace zbláznila a hnala mě zpátky do Brna po okreskách. Nějak se prý servala aktualizace s původnímy údaji,zjistili odborníci. No řeknu ti ,jel jsem to skoro 5 hodin a nežli jsem se dostal do Chrudimi tak jsem začal hledat občanku ,že jsem někde v cizině. Jinak po druhé jsem Brno objel přez Kuřim a potom kus městem ale to už šlo,celkem moc nezmatkovala byly tam asi dvě objížďky přez nějaká staveniště ,tak trochu trucovala musel jsem chvilku zastavit a nebo popojet aby se chytla ale dovedla mě k cíli. Jinak je to vymoženost. Jezdím pravidelně na dvě místa asi 20 km od domova. Jsou tam dvě trasy zhruba stejně dlouhé. A stačí popojet asi 100 m ,začně počítat a navede mě na tu druhou.Když se vrátim tak zavrčí ať se otočím a když neposlechnu tak mě během dalších 100 m navrhne tu první.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Odpovědět

Zpět na „Putyka“