Zemšťani a jiné

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4814
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Zemšťani a jiné

#1456 Nový příspěvek od imaginaro »

A proto mě sport nezajímá, je kolem toho všechno hrozně nafouknuty. Kdyby se aspoň třetina peněz co v tom lítá investovala do různých výzkumů (ne do takových jaky dělá Fiala), tak už možná máme létající auta a vakcínu proti rakovině. :vztek: Ale nikomu to neberu, hlavně ať mi to nikdo nenutí. :tone:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Zemšťani a jiné

#1457 Nový příspěvek od chobotek »

FAA ukončila vyšetřování a 3. test Starship by snad mohl být už příští týden.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Zemšťani a jiné

#1458 Nový příspěvek od chobotek »

Přímý přenos jsem sice prošvihl, ale ze záznamu taky krása - zvláště ta pěkně vykreslená uhlíková stopa :co?:
Kdyby nevadilo, že každý start bude stát raketu (!), je to použitelné už teď. Ale oni s tím časem přistanou...
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

duchodce
Příspěvky: 4453
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1459 Nový příspěvek od duchodce »

120m vysoká raketa ,jak to udržují v rovnováze .....jenom startovací váha a tlak na usazení startovacího stupně... mě prostě tyhle věci vrtají hlavou. Zamrzl jsem v téhle technice asi před 40 lety :'( :'( :'( .Pamatuji když rusové vyvinuli svazek těch motorů a jak to řídili.Vývin záchraného systému Koroljovem...kolik to už zachránilo lidí .Záchrana posádky Apola 13 při cestě na Měsíc - ukázka co lidé dovedou ..... Raketoplán ,první start a přímo s posádkou .Po čase rutina obsluhy a následek - mrtvá posádka při startu . Další havarie při návratu raketoplánu z orbitu ke které - z počtu startů těchto strojů - muselo zákonitě dojít.... poučení a další bezpečné starty.... no to bylo jak to pamatuji
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Zemšťani a jiné

#1460 Nový příspěvek od chobotek »

Motory mají měnitelný vektor tahu. V téhle verzi už elektromechanicky, každý zvlášť. Předchozí verze měla hydraulické naklápění, což sice vypadá parádně jednoduše, ale když někde uletí trubka je to všechno bez tlaku a neovladatelné. Řídí se to jako inverzní kyvadlo (to je dost dobře popsaná úloha včetně teoretického řešení - tím nijak nesnižuju její náročnost).
Proti Falconu 9 první stupeň neprovádí při návratu vstupní zážeh, spoléhá se na roštová kormidla. Vrací se i druhý stupeň, přistání bylo odzkoušené zvlášť, při těchto zkušebních letech se o něj nepokouší, není kde (leda by byl v plánu úplný oběh Země).
Docela dobrý komentovaný přenos má Scott Manley, je to ovšem v cizí řeči.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Vedra
Příspěvky: 1382
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Zemšťani a jiné

#1461 Nový příspěvek od Vedra »

Starší verze, od té doby 4 motory přibyly.

duchodce
Příspěvky: 4453
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1462 Nový příspěvek od duchodce »

Slyšel jste to někdo ?
https://www.stream.cz/casoprostor-12775 ... .seznam.cz
Na ufouny nevěřím ..... ale asi to bude něco podobného jako když někdo něco uvidí na obloze /hlavně v noci aby se to těžko identifikovalo/ a okamžitě lidi viděli zelené mužíčky jak unášejí sousedku :D
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Odpovědět

Zpět na „Putyka“