Zemšťani a jiné

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#976 Nový příspěvek od duchodce »

Byl to přímý přenos z Miru - výstup a práce v ně stanice. Je tam třeba krásně vidět že třeba jenom se přemístit asi o osm metrů dá zabrat. Neustále přepínat jistící kurty každý je tuším na dvou jeden vždy musí být ukotven . Je u toho anglický komentář a občas ruský hovor mezi kosmonauty.
https://www.seznamzpravy.cz/playlist/432726
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

mraveneček
Příspěvky: 1314
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: Zemšťani a jiné

#977 Nový příspěvek od mraveneček »

Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#978 Nový příspěvek od duchodce »

Docela zajímavá animace
https://www.zive.cz/clanky/biblicka-pot ... spx#part=2
Tak jedině tohodle se nemusíme bát. Jinak všeho ostatního se můžem od našich všemocných dočkat...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

mraveneček
Příspěvky: 1314
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: Zemšťani a jiné

#979 Nový příspěvek od mraveneček »

Tyhle mašiny se projektovaly ve Škoda Plzeň.

Obrázekexxon near me now
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#980 Nový příspěvek od duchodce »

Změníme téma....
Odstřelovač vytvořil nový rekord ,asi na 2,5 km trefil nákladní automobil. Tomu se dá věřit, ale že plánovitě postřílel osádku a to ještě v pohybu , tak tomu se mě nechce moc věřit. :zapomel:
https://www.armyweb.cz/clanek/odstrelov ... -internetu
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Zemšťani a jiné

#981 Nový příspěvek od Killer Koly »

ver tomu. navic cela posadka byli dva mameluci, co nevedi, co maji delat v pripade, ze na ne strili sniper. a pro zkuseneho snipera je to hracka ;-)
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#982 Nový příspěvek od duchodce »

Hele střílel jsi někdy na větší vzdálenost?Někde tu je reklama a nabízejí zážitkovou střelbu tuším asi na 600 m. Běž si to zkusit na pevný cíl a je to makačka , natož na pohyblivý cíl .
Jen pro zajímavost náboj - 308 WIN - úsťová rychlost asi 800m/sek a má pokles od ústí hlavně na vzdálenost 300m kolem 45 cm.. Ve vzdálenosti asi 300 m je rychlost střely už jen asi 500 m/sek. Takže k tomu cíli nahoře /600m/ letí asi 2sek. takže cíl v pohybu je už úplně někde jinde. Vím dá se předsadit ale na tuhle vzdálenost těch 2,5 km už je to náhoda - jeden cíl možná ale všechny tři .... Takže si k tomu přičti vítr, teplota, zkreslení optiky atd., takže posunutí cíle o půl metru na tu vzdálenost 2,5 km se jeví jako chvění vzduchu .
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Zemšťani a jiné

#983 Nový příspěvek od Shrek »

Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#984 Nový příspěvek od duchodce »

Takové střelby bych se rád zúčastnil ale ... ráže Luger 9mm kterou používá Glock ma pokles na 50 m kolem 4 cm. na 100 m. to je již asi 35 cm podle střely , údaje nebo balistickou křivku na těch 130,200 a 300m nemám. Ale prostým odhadem odhadnu že na těch 200m to jsou desítky cm. Takže pokud musí mířit ta vysoko tak mu zbraň zakryje cíl a pomocný terč jsem tam nikde neviděl .Je možné že jeho zbraň mohla mít stavitelné hledí ale to by muselo být vidět. Tím nechci snižovat umění střelce , ruku má pevnou žádného "bloudění "po terči jsem si nevšiml ale trochu mě to připomíná podstrčenou reklamu, ale zase se mohu mýlit. Škoda že nerozumím komentáři a diskuzi dole. Automatický překlad píše nesmysly.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Zemšťani a jiné

#985 Nový příspěvek od Killer Koly »

dik za radu, ale je mi k nicemu, o tomhle vim mnohem vic nez si myslis. takze znova opakuji, ver tomu co je v clanku. zasahnout cil na takovou vzdalenost neni jednoduche, ale pro vycviceneho snipera to neni problem. navic neni nikde psano, ze se cil pohyboval, jak jsi na to prisel???
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Zemšťani a jiné

#986 Nový příspěvek od Shrek »

4 duchodce, podivej se na jeho dalsi videa, je to bejvalej prislusnik specialu v Italii, ty videa stojej za to. Samozrejme ze muzou a asi i jsou lepsi nez on, ale netocej videa... Klik
Namatkou, za 0,84 sekundu od signalu jsi na 25m mrtvej... https://www.youtube.com/watch?v=KL5IIvVWzXI
Jsem trochu guglil, tohle je zajimaci... http://www.ozbrojeneslozky.cz/clanek/ro ... -autoskola
A v popisku pisou, ze vystrelil 40strel aby 3x zasahl, tedy na tech 300m. Coz neni uplne malo a uspesnost je tedy pod 10%
Ale taky tam pisou, ze kdyz nemas jinou zbran, tak i pistol jde pouzit na tuto vzdalenost.
No a koukam ze i nejakej "emerickej" duchodce celkem umi :-) a jmeno ma podezrele evropsky, skoro se mi chce rict ze cesky https://www.youtube.com/watch?v=oK0EdI_RluY
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#987 Nový příspěvek od duchodce »

Pro Killera
Já ti tvoje zkušenosti neberu , mám také nějaké.Ty cíle se pohybovali ....

" Podle infomací o průběhu akce pak jeden teroristů vylezl z kabiny vozu, aby se podíval na motor a začal křičet pokyny pro řidiče. Odstřelovač přesně zamířil a eliminoval teroristu jediným výstřelem do hrudníku. Poté zasáhl i řidiče, a to přesným výstřelem do hlavy. Zásah byl tak silný, že teroristova hlava zmizela. Chvíli poté vozidlo explodovalo."

Zůstávám skeptikem...ale to nevadí můžem si stejně o střelbě pokecat . Před mnoha lety jsem střílel trochu závodně jako mladé ucho. Ti staří pardáli sem tam vymýšleli voloviny. Sám jsem žasnul co dovede malorážka. Stříleli asi na 250m a se "závodním" střelivem byl rozptyl ve velikosti kruhů malorážkového terče. Ale mířilo se na kříž o hodně výš, šlo spíš o soustřel . Ale každá chyba kterou jsem udělal jak při zalehnutí , míření tak na spoušti se násobila.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13114
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zemšťani a jiné

#988 Nový příspěvek od Čárls »

Za vším je jen cvik a dlouhý hodiny cvičení střelby mraky vystřílených patron a peněz
Pokud by jsi takto chtěl nastřílet máš to minimálně 100 ran denně rozdělený do dvou serií a cvičit minimálně rok a více Pak se možná na každou druhou trefíš do terče
Co se týká střeliva tak značkový a drahý jak prase za mě stála do 9ráže do Granda patrona 10 Kč což je cca 25 let špičkový náboje co mají minimální rozptyl cca 3x tolik
Tak si to hoši spočítejte kolik by jste museli mít aby jste se naučili takto střílet
Jinak ve velkorážný sem měl svazarmovskou 2 a malorážný taky 2 třídu v Libovolce sem nenastřílel 50 metrů už na mne bylo moc neudržel sem to a nebavila mě
další velká je klid pohoda a nervy na závodech stačí blbá poznámka co tě rozhodí a nenastřílíš
A co se týká odstřelovačů to už je jiná liga a taky vybavení viděl sem odstřelovače v akci na vojně ten si všechny patrony vážil a když si šel zastřílet byly sme jen na čumendu tak sme se divili jaký má nervy taky nás nechal vystřelit s tím co měl na kilometr suvereně trefíš nepohyblivý cíl ale ta modřina stála za to ta ruská mrcha kopala jak svině hrozně se nám tlemil a pak ukázal jak je vypolstrovanej na rameni Byl to príma chlap a pak se i rozpovídal chodil cvičit denně a 50 ran
na 50 metrů střílel sirky jinak jak říkal vítr slunce a tlak vzduchu vše hraje roli při střelbě na velkou vzdálenost
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#989 Nový příspěvek od duchodce »

Taky jsem si bouchl z "té ruské mrchy" Ale jen jednu ránu. Potom kyž by nás mohl vzít na "dlouhou střelnici" tak k tomu pustil jednoho teoretického genia a ona mu přerazila klíční kost a bylo po pr...li.
Pak už jsme ji mohli pouze nakonzervovat. Ale kdyby jste mě zabili tak si na označení zbraně nevzpomenu, Vím jen že byla ruská zbraň na náboje z kulometu ale spešl, byli balené zvlášť a byla u nich nějaká tabulka...Už je to 50 let a vyplavalo mě to když jsem si přečetl příspěvek..
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Zemšťani a jiné

#990 Nový příspěvek od Britt »

duchodce píše:Takové střelby bych se rád zúčastnil ale ... ráže Luger 9mm kterou používá Glock ma pokles na 50 m kolem 4 cm. na 100 m. to je již asi 35 cm podle střely , údaje nebo balistickou křivku na těch 130,200 a 300m nemám. Ale prostým odhadem odhadnu že na těch 200m to jsou desítky cm. Takže pokud musí mířit ta vysoko tak mu zbraň zakryje cíl a pomocný terč jsem tam nikde neviděl .Je možné že jeho zbraň mohla mít stavitelné hledí ale to by muselo být vidět. Tím nechci snižovat umění střelce , ruku má pevnou žádného "bloudění "po terči jsem si nevšiml ale trochu mě to připomíná podstrčenou reklamu, ale zase se mohu mýlit. Škoda že nerozumím komentáři a diskuzi dole. Automatický překlad píše nesmysly.
Nevím jak Glock ale svou 85 jsem střílel krabičky od patron 25ks na 50m a málo kdy jsem minul a mám stejnou munici. Glock má ovšem poloviční hlaveň.
Jinak jsem si prásknul z Dragunova a 50 Barretky. To je strašná petelice i přes tlumič zpětného rázu v pažbě. Rameno jsem měl po 5 ranách modrý a myslel jsem že i vykloubený.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“